Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γραφειο δεν ειχα ποτε...Παντα ημουν σε τηλεοραση και καναπε....Καιρος να τακτοποιηθω λιγακι και εγω!Ξεκινησα με το γραφειο και πηρα και μια οθονιτσα....Εχει δουλιτσα ακομα.Θελω ακομα ηχεια,πληκτρολογιο και διακοσμηση....Προς το παρων ομως εδω ειμαστε!spacer.png

  • Like 25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dalain είπε

Γραφειο δεν ειχα ποτε...Παντα ημουν σε τηλεοραση και καναπε....Καιρος να τακτοποιηθω λιγακι και εγω!Ξεκινησα με το γραφειο και πηρα και μια οθονιτσα....Εχει δουλιτσα ακομα.Θελω ακομα ηχεια,πληκτρολογιο και διακοσμηση....Προς το παρων ομως εδω ειμαστε!spacer.png

Πολύ ωραίο φίλε μου..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους επόμενους 2 μήνες θα στήσω ένα gaming studio. Ποιά RGB LED strip μπορείτε να μου προτείνετε για να βάλω γύρω από το γραφείο?

Και από Aliexpress αν γίνεται..

 

Ευχαριστώ εκ το προτέρον.

On 06/04/2020 at 22:09, dalain said:

Γραφειο δεν ειχα ποτε...Παντα ημουν σε τηλεοραση και καναπε....Καιρος να τακτοποιηθω λιγακι και εγω!Ξεκινησα με το γραφειο και πηρα και μια οθονιτσα....Εχει δουλιτσα ακομα.Θελω ακομα ηχεια,πληκτρολογιο και διακοσμηση....Προς το παρων ομως εδω ειμαστε!spacer.png

Το πας πολύ καλά όμως μάστορα. Και το custom κουτί που έκανες είναι ότι πρέπει για airflow. Απλά το φαντάζομαι με custom loop και μου τρέχουν τα σάλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, glight είπε

Στους επόμενους 2 μήνες θα στήσω ένα gaming studio. Ποιά RGB LED strip μπορείτε να μου προτείνετε για να βάλω γύρω από το γραφείο?

Και από Aliexpress αν γίνεται..

Ευχαριστώ εκ το προτέρον.

Το πας πολύ καλά όμως μάστορα. Και το custom κουτί που έκανες είναι ότι πρέπει για airflow. Απλά το φαντάζομαι με custom loop και μου τρέχουν τα σάλια.

Εγω εχω παρει αυτη...Μια χαρα ταινια ειναι με μαυρο pcb και θα σου προτεινα να παρεις αδιαβροχη οχι για προστασια απο το νερο απλα την στρωνεις πιο ευκολα χωρις να τσαλακωνει.Το μονο μειον ειναι οτι η αυτοκιλλητη ταινια που εχουν πισω δεν ειναι τοσο καλη και μπορει να σου ξεκολλησει με τον καιρο(αναλογα την επιφανεια,θερμοκρασια καιι υγρασια)Γιαυτο θα σου προτεινα η να βαλεις ανα 50 εκατοστα ενα κομματι επιπλεον ταινια η αν εχεις,μικρες τσιμπιες θερμοκολλας.

Επιπλεον θα χρειαστεις τροφοδοτικο και controller.Τροφοδοτικο δεν εχω παρει απο τον κινεζο και controller μπορεις να βρεις ενα απλο ή αν σε ενδιαφερει με συνδεση wifi/bluetooth.

Προσεξε οτι παρεις να ειναι τα ιδια volt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, foniki_melitzana είπε

Δεν σας ενοχλεί στα μάτια με αυτούς τους φωτισμούς; ή το βάζετε μόνο για τη φωτογραφία;

Εμενα τουλάχιστον,το φως πισω απο το γραφείο με ξεκουράζει στα ματια σε σκοτεινό περιβάλλον

Επεξ/σία από dalain
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στη φωγραφια φαινονται πιο εντονα ολα τα χρωματα επιτηδες για να αποτυπωθουν καλα στη ληψη, το φως πισω απο την οθονη, ειδικα σε σκοτεινο περιβαλλον, κανει καλο στα ματια.

Επεξ/σία από heavyrain
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, foniki_melitzana είπε

για τα συγκεκριμένα, φωσφοριζέ/νέον χρώματα έλεγα. Ζεστό και χαμηλής έντασης φως πίσω από την οθόνη είναι άλλο θέμα

Όχι ζεστό και μάλιστα έντονο θέλει.

Ειδικά αν θες να ξεγελας το μάτι σου βλέποντας πιο έντονο το μαύρο. Κάνε ένα search για bias lighting. Για τα χρώματα θα συμφωνήσω αλλά ο,τι του αρέσει του καθενός!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας μπω και εγω στην παρεα. Λιγο παλια πλεον η φωτογραφια και λιγο πατατε ποιοτητα εικονας (δεν εχω κινητο ή καμερα χιλιαρικου οπως καπιοι αλλοι :Ρ) αλλα μπορω να πω πως ειναι αστερατο το νεο γραφειο. Καποιοι με κανετε και ζηλευω με τα γραφεια που εχετε ομως, που ψωνιζετε καλε.

IMG_20200209_000220_HDR.png

Επεξ/σία από Coornio
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...