Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Και ότι σκεφτόμουνα και τα καλοκοιταγα να τα πάρω τα presonus. Πες μου εντυπώσεις άμα τα δουλεψεις

Spoiler

Δεν ξέρω τις απαιτήσεις σου.Προσωπικά με υπερκαλύπτουν πλήρως.Τα έχω καμιά εβδομάδα . Από τα πιο ευχάριστα 100 ευρώ που έχω δώσει.

Χαρακτηριστικό τους,ο πολύ καθαρός και ισσοροπημένος ήχος.Δεν έχουν υπερβολές και ακούς τα πάντα και σε παιχνίδια.Το μπάσο είναι όσο πρέπει.

Ο ήχος πάντως είναι και περί ορέξεως..Άκου από κοντά αν μπορείς.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mcrae13 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν ξέρω τις απαιτήσεις σου.Προσωπικά με υπερκαλύπτουν πλήρως.Τα έχω καμιά εβδομάδα . Από τα πιο ευχάριστα 100 ευρώ που έχω δώσει.

Χαρακτηριστικό τους,ο πολύ καθαρός και ισσοροπημένος ήχος.Δεν έχουν υπερβολές και ακούς τα πάντα και σε παιχνίδια.Το μπάσο είναι όσο πρέπει.

Ο ήχος πάντως είναι και περί ορέξεως..Άκου από κοντά αν μπορείς.

Έχω συνηθίσει να ακούω μουσική στο σαλόνι σε στούντιο μόνιτορ ηχεία m-audio bx8a που έχω συνδεδεμένα σε κάρτα ήχου dac της maudio στο pc του σαλονιού. Οπότε γυρεύω κάτι πολύ πιο μαζεμένο σε μέγεθος για το γραφείο. Η χρήση στο γραφείο θα είναι gaming κυρίως . Από μπάσο πως είναι ? Ακούγονται καλά στα παιχνίδια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Budget φάση , άλλωστε δεν ασχολούμαι πολύ και ούτε σοβαρά και είμαι και φοιτητής(εξού και πολύ μου είναι ,βαση budget) αλλά το θέλουμε και εμείς το pc μας και ειπα να ανεβάσω μια φωτό έτσι για να έχει και κάτι απλό εδώ να ποστάρουν και άλλοι και πιο απλά pc όχι μονο τα θηρία pc - setup/desk και τα σχετικά , ωραιά είναι τα πιο καλά και δίνουν και ιδεές αλλά μην ξεχνάμε και τα πιο budget να το πω,να το πω όχι τόσο βαθιά στο μικρόβιο (ακόμα) των pc και των setup όπως θες πέστο

79545322_2696927293687131_1301425474949349376_n.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Skrez1982 είπε

Έχω συνηθίσει να ακούω μουσική στο σαλόνι σε στούντιο μόνιτορ ηχεία m-audio bx8a που έχω συνδεδεμένα σε κάρτα ήχου dac της maudio στο pc του σαλονιού. Οπότε γυρεύω κάτι πολύ πιο μαζεμένο σε μέγεθος για το γραφείο. Η χρήση στο γραφείο θα είναι gaming κυρίως . Από μπάσο πως είναι ? Ακούγονται καλά στα παιχνίδια ?

Spoiler

Αν είσαι συνηθισμένος σε monitors θα σε ικανοποιησουν. Μπάσο δεν τους λείπει, έχουν αρκετό. Και φίλος που τα άκουσε έχει την ίδια άποψη. Δεν θέλω όμως να σε επηρεάσω γιατί όπως έγραψα και πριν, ο ήχος είναι θέμα γούστου. Προσωπικά με βοήθησε αρκετά πριν την αγορά αυτό το κανάλι στο yt 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από mcrae13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2019 στις 6:49 ΜΜ, Panagiotis321 είπε

πω πω μπηκα σε σκεψεις με αυτο το νημα και αλλαξα λιγο διαρυθμιση τι λετε καλυτερα ;

80052242_2476522872666976_5392533127497252864_n.jpg

Απλό και ωραίο! Το μόνο που σκέφτομαι είναι οι θερμοκρασίες, δεδομένου ότι είναι σαν να το μπλοκάρεις μπρος - πίσω.. Μήπως να τράβαγες το έπιπλο να έρθει στα ίσια με το γραφείο και να άλλαζες την θέση στον πύργο? επίσης το Woofer εγώ θα το έβαζα κάτω από το γραφείο εκεί που είχες πριν τον πύργο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλορίζικος, αλλά δεν έχει σχέση με το topic κι ας υπάρχει μέρος του γραφείου για ξεκάρφωμα. 😛

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2019 στις 6:11 ΜΜ, JTRGamer είπε

Το νέο μου μωρό (Samsung 970 Evo Plus 500GB)

Τον έγκατέστησα απο χθες στο pc μου αφου τον έκανα clone απο τον παλιο απλο Adata ssd που είχα τα windows 10.

T75L43J.jpg

Το κουτι απο temps πως τα πάει; Επισης τα φανακια ειναι PWM? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2018 στις 12:30 ΠΜ, Extinction είπε

sFh5per.jpg

OXYJXly.jpg

jzGqHVx.jpg

2TSbrQw.jpg

DPxdaHl.jpg

Σήμερα το έστησα, έχει κάποιες ατέλεις.. Τα καρτελάκια απο τα fans τα έχω αφήσει μέχρι να σιγουρευτώ οτι όλα είναι οκ. Πατέντα για το GPU Sagging, σύντομα θα sleevαρω ή θα πάρω extensions για τα καλώδια..

Περσινό από πάνω, 1 year later:

8QkDgkM.jpg
eM0zrzZ.jpg

Φέτος δεν έχει RGB.. Όλα black! τα περιφερειακά και κουτί είναι τα ίδια, γωνιακό γραφείο που ήθελα πάντα + με την TV δίπλα δεν έχει πλέον παντόφλα! :D

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...