Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ την έχω . Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την έχεις καλιμπραρει καθόλου ? 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω sleeves στα καλώδια που βγαίνουν πίσω από τον πύργο για να μην γίνεται χαμός και φαίνονται άσχημα. Έχω πάρει την μεταλλική σχάρα που βιδώνει κάτω από το γραφείο από τα ΙΚΕΑ , αλλά θέλω να ξεκινάνε σε sleeves και μετά να τα βάζω εκεί

Επεξ/σία από Skrez1982
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Και εγώ την έχω . Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την έχεις καλιμπραρει καθόλου ? 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω sleeves στα καλώδια που βγαίνουν πίσω από τον πύργο για να μην γίνεται χαμός και φαίνονται άσχημα. Έχω πάρει την μεταλλική σχάρα που βιδώνει κάτω από το γραφείο από τα ΙΚΕΑ , αλλά θέλω να ξεκινάνε σε sleeves και μετά να τα βάζω εκεί

Δεν ειναι υποχρεωτικο να χρησιμοποιησεις ολοκληρα μανικια, αλλα μπορεις και με δεστρες velcro ή αυτα τα καλωδιακια που συνοδευουν τα καινουργια καλωδια, να δεσεις σε 2-3 μεριες σε μπουκετο ολα τα καλωδια πισω απο το pc. Ειδικα αν συνηθιζεις να βαζεις-βγαζεις καποια απο αυτα τακτικα. Και παλι ομορφο και τακτικο θα ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 29gk είπε

Δεν ειναι υποχρεωτικο να χρησιμοποιησεις ολοκληρα μανικια, αλλα μπορεις και με δεστρες velcro ή αυτα τα καλωδιακια που συνοδευουν τα καινουργια καλωδια, να δεσεις σε 2-3 μεριες σε μπουκετο ολα τα καλωδια πισω απο το pc. Ειδικα αν συνηθιζεις να βαζεις-βγαζεις καποια απο αυτα τακτικα. Και παλι ομορφο και τακτικο θα ειναι

Δεν θέλω να τρέχει το sleeve σε όλο το μήκος των καλωδίων. Περίπου 40 πόντους μέχρι να πηγαίνουν στην σχάρα θέλω. Από πού μπορώ να αγοράσω? Βγαίνουν με νούμερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Δεν θέλω να τρέχει το sleeve σε όλο το μήκος των καλωδίων. Περίπου 40 πόντους μέχρι να πηγαίνουν στην σχάρα θέλω. Από πού μπορώ να αγοράσω? Βγαίνουν με νούμερα ?

Aναλογως τα κοβεις ή διπλωνεις. Με ενα απλο ψαξιμο

https://www.skroutz.gr/c/761/diaxieirish-kalodiwn/f/379887/spiral-kalodion.html

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=cable+sleeves&_sacat=0

 

Επεξ/σία από 29gk
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Δεν θέλω να τρέχει το sleeve σε όλο το μήκος των καλωδίων. Περίπου 40 πόντους μέχρι να πηγαίνουν στην σχάρα θέλω. Από πού μπορώ να αγοράσω? Βγαίνουν με νούμερα ?

Ρωτα τον @dalain να σου πει ακριβώς τι είχε βάλει στο προηγούμενο build. Δίχτυ λευκό φαίνεται και μονωτική στις άκρες  εκτός αν είναι κανένα μεγάλο θερμοσυστελλομενο 

IMG_20190811_113857-01-2548x3398.jpeg.69

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, radiohead είπε

Ρωτα τον @dalain να σου πει ακριβώς τι είχε βάλει στο προηγούμενο build. Δίχτυ λευκό φαίνεται και μονωτική στις άκρες  εκτός αν είναι κανένα μεγάλο θερμοσυστελλομενο 

IMG_20190811_113857-01-2548x3398.jpeg.69

Α γεια σου ακριβώς αυτό θέλω . Να σαι καλά. Θα του στειλω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Skrez1982 είπε

Και εγώ την έχω . Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την έχεις καλιμπραρει καθόλου ? 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω sleeves στα καλώδια που βγαίνουν πίσω από τον πύργο για να μην γίνεται χαμός και φαίνονται άσχημα. Έχω πάρει την μεταλλική σχάρα που βιδώνει κάτω από το γραφείο από τα ΙΚΕΑ , αλλά θέλω να ξεκινάνε σε sleeves και μετά να τα βάζω εκεί

Υπάρχει αυτό, είναι αυτό που έβαλαν στο λινκ πιο πάνω, spiral λεγεται. Πρέπει κάποια στιγμή να κάνω μια καλή τακτοποιηση σε όλα τα καλωδια. 

 

15728036069189187944478518625256.jpg

Επεξ/σία από heavyrain
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, radiohead είπε

Ρωτα τον @dalain να σου πει ακριβώς τι είχε βάλει στο προηγούμενο build. Δίχτυ λευκό φαίνεται και μονωτική στις άκρες  εκτός αν είναι κανένα μεγάλο θερμοσυστελλομενο 

IMG_20190811_113857-01-2548x3398.jpeg.69

Ωπ Ωπ με φωναξε κανεις;Ειναι sleeves me θερμοσυστελομμενο στις ακρες για ομορφο φινιρισμα.Αγορασμενα απο Ali express

2 ώρες πριν, Skrez1982 είπε

Α γεια σου ακριβώς αυτό θέλω . Να σαι καλά. Θα του στειλω

Εχεις pm!

Επεξ/σία από dalain
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, dalain είπε

Ωπ Ωπ με φωναξε κανεις;Ειναι sleeves me θερμοσυστελομμενο στις ακρες για ομορφο φινιρισμα.Αγορασμενα απο Ali express

Εχεις pm!

Αετισιο μάτι έχω ο που..ης  😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2019 στις 9:17 ΜΜ, radiohead είπε

Αλλαγή level στο μόνιτορ Asus XG35VQ

1.thumb.JPG.42f048833ab306775b5d9e2d6ea29692.JPG

2.thumb.JPG.b91dd2ff79d608b2acff74ea7142b942.JPG

4.thumb.JPG.d005a57ed8190519e5e2b1f677527b6a.JPG

3.thumb.JPG.b8f066a96578b488d21018d84c05a60b.JPG

@DEADLAZARUS Γιώργο ευχαριστώ ;)

ποιος καθαριζει το επιπλο ??/χααχαχαχαχαχαχαααα.....μονο για ξεσκονισμα ανεβα κατεβα πραγματα περασε η μερα.....ωραια συνθεση ομως και σωστη επιλογη χρωματος, ισως εγω τα συρταρια να τα εκανα καθετα και απο τις 2 πλευρες για να καθεται η καρεκλα ακριβως στη μεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kostasbm είπε

ποιος καθαριζει το επιπλο ??/χααχαχαχαχαχαχαααα.....μονο για ξεσκονισμα ανεβα κατεβα πραγματα περασε η μερα.....ωραια συνθεση ομως και σωστη επιλογη χρωματος, ισως εγω τα συρταρια να τα εκανα καθετα και απο τις 2 πλευρες για να καθεται η καρεκλα ακριβως στη μεση

Καλή σκέψη αλλά έγινε καθαρά για γραφείο-βιβλιοθηκη όχι για pc απλά το εκμεταλλεύτηκα λόγω μπόμπιρα και κατάληψης του δωματίου με το pc που έγινε παιδικό. Πάλι καλά να λέω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, radiohead είπε

Καλή σκέψη αλλά έγινε καθαρά για γραφείο-βιβλιοθηκη όχι για pc απλά το εκμεταλλεύτηκα λόγω μπόμπιρα και κατάληψης του δωματίου με το pc που έγινε παιδικό. Πάλι καλά να λέω :D

προτεραιοτητα ο μπομπιρας παντα.......μεχρι να καταλαβει ολο το σπιτι  😀

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostasbm είπε

προτεραιοτητα ο μπομπιρας παντα.......μεχρι να καταλαβει ολο το σπιτι  😀

Ήμουνα ζάχαρη σε λέω 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/215780-insomniacs-desks-pictures-thread/?do=findComment&comment=55098723

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...