Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Να βάλω και εγώ τα δικά μου μετά τον έγγαμο βίο

Πίσω κάτω απο τις αφίσες το work desk (XPS 15/Dell 24/διάφορες άλλες βλακείες)

Αριστερά της γυναίκας (NUC i5/Samsung 27"/MAudio AV40/No name Mech keyboard)
Δεξιά το δικό μου (i5/16G/Σάπια VGA/Dell 27"/LG 22"/Ducky Shine 7 ❤️)

Και φυσικά η κοριτσάρα μου που το αγαπημένο της μέρος μέσα στο σπίτι είναι στα πόδια μου δίπλα απο το PC

Hope you like it :) (PS δεν συμμάζεψα !!)

large.IMG-0764.JPG.64a9ee3e6bb380f38937a0b8ef000f39.JPGlarge.IMG-0763.JPG.b485a715ffc04d06f3ab1bf740d102ae.JPGlarge.IMG-0762.JPG.94007ae8cb865c18f7e179c07be2391f.JPGlarge.IMG-0613.JPG.c652fafccf0bbc4da0d61d4dded5c682.JPG

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
44 λεπτά πριν, PunishedSnake είπε

Με το ambilight σε δράση..

IMG_20190508_163040.jpg

Ambibox χρησιμοποιείς;

Αν ναι, θα ήθελα να μου πεις εάν παρατηρείς προβλήματα με το vrr της οθόνης σου (αν έχει αυτή gsync/freesync). Έχουν αναφερθεί προβλήματα με την έκδοση 1803 των windows (προβλήματα του συνδυασμού ambilight/prismatik και gsync/freesync).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Ambibox χρησιμοποιείς;

Αν ναι, θα ήθελα να μου πεις εάν παρατηρείς προβλήματα με το vrr της οθόνης σου (αν έχει αυτή gsync/freesync). Έχουν αναφερθεί προβλήματα με την έκδοση 1803 των windows (προβλήματα του συνδυασμού ambilight/prismatik και gsync/freesync).

Χρησιμοποιώ adalight σε arduino uno , με Prismatik. H ledοταινία είναι ws2801. 

Freesync δεν έχει η οθόνη, οπότε δεν μπορώ να σου πω κάτι περι αυτού. Γενικά όμως αντιμετώπησα πολλά θέματα με την ledοταινία λόγω μάλλον της ποιότητας ή/και πυκνότητας των led. 

Τώρα δουλεύει αλλά με πολλούς συμβιβασμούς.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, PunishedSnake είπε

Χρησιμοποιώ adalight σε arduino uno , με Prismatik. H ledοταινία είναι ws2801

Freesync δεν έχει η οθόνη, οπότε δεν μπορώ να σου πω κάτι περι αυτού. Γενικά όμως αντιμετώπησα πολλά θέματα με την ledοταινία λόγω μάλλον της ποιότητας ή/και πυκνότητας των led. 

Τώρα δουλεύει αλλά με πολλούς συμβιβασμούς.

Τι εννοείς συμβιβασμούς?
Εγώ που χρησιμοποιώ adalight σε arduino nano  , με Prismatik και λεντοτενία WS2812B δεν έχω κανένα θέμα. 
Πυκνότητα νομίζω είναι 30 led/μέτρο  και έχω βάλει περίπου 3,5 μέτρα λεντοταινία.

Την έχω βάλει στην τηλεόραση και νομίζω ότι το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό, και μάλιστα καλύτερο από μια Philips με ambilight που πήρε φέτος ο αδελφός μου, η οποία έχει μια πάρα πολύ μικρή καθυστέρηση στην εναλλαγή των led σε σχέση με την εικόνα, ενώ εμένα έχει σχεδόν μηδενική καθυστέρηση.

Επεξ/σία από nikos16717
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, nikos16717 said:

Τι εννοείς συμβιβασμούς?
Εγώ που χρησιμοποιώ adalight σε arduino nano  , με Prismatik και λεντοτενία WS2812B δεν έχω κανένα θέμα. 
Πυκνότητα νομίζω είναι 30 led/μέτρο  και έχω βάλει περίπου 3,5 μέτρα λεντοταινία.

Την έχω βάλει στην τηλεόραση και νομίζω ότι το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό, και μάλιστα καλύτερο από μια Philips με ambilight που πήρε φέτος ο αδελφός μου, η οποία έχει μια πάρα πολύ μικρή καθυστέρηση στην εναλλαγή των led σε σχέση με την εικόνα, ενώ εμένα έχει σχεδόν μηδενική καθυστέρηση.

Το πρόβλημα μου είναι βασικά οτι όταν ανάβουν πολλά LED σε λευκο χρώμα με την φωτεινότητα στο 100% , καποιο ledaki "κολλάει" και μετά η υπόλοιπη ταινία απο εκείνο το σημείο δεν αλλάζει χρώματα. Έπρεπε να τραβήξω το ρεύμα απο το τροφοδοτικό του ή να κάνω reset το arduino,που δεν έπιανε πάντα. Τώρα ριχνω την φωτεινότητα στο 65% και δεν έχω θέμα, απλά δεν είναι τοσο έντονο το εφέ.

Σαν ταινία παίζει να έχω την ίδια και να μην το θυμάμαι. Αλλά έχει πυκνότητα 60 l/m. Το μήκος είναι περίπου 1,5 m 

Επεξ/σία από PunishedSnake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/5/2019 στις 10:11 ΜΜ, dalain είπε

Ε τι;Να μην βαλω και μια λεντοταινια πισω απο την τηλεοραση;

IMG_20190511_220022-01.jpeg

you are my hero!

πραγματικά θα δείξω τις photo στην γυναίκα μπας και γλιτώσω την γκρίνια για τα σχέδια που έχω για το σαλόνι!

αν και να βάλω ολόκληρο tower δίπλα στην tv απίθανο, ισως κάτι πιο minimal.

Αυτα! απλά ήθελα να πω τον πόνο μου!😋

Επεξ/σία από stra777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stra777 είπε

you are my hero!

πραγματικά θα δείξω τις photo στην γυναίκα μπας και γλιτώσω την γκρίνια για τα σχέδια που έχω για το σαλόνι!

αν και να βάλω ολόκληρο tower δίπλα στην tv απίθανο, ισως κάτι πιο minimal.

Αυτα! απλά ήθελα να πω τον πόνο μου!😋

Χαχα αδερφε σε νοιωθω.Κ εγω μεχρι να το δει ετοιμο είχα ψιλογκρινια...Οταν το ειδε τελειωμένο της αρεσε.Αν θες κ αλλες φωτό πες το...χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dalain είπε

Χαχα αδερφε σε νοιωθω.Κ εγω μεχρι να το δει ετοιμο είχα ψιλογκρινια...Οταν το ειδε τελειωμένο της αρεσε.Αν θες κ αλλες φωτό πες το...χεχε

θα παίξουν καταλυτικό ρόλο οι photo😋. γενικά όμως σε βολεύει με πληκτρολόγιο \ποντίκι σε τόσο χαμηλό τραπεζάκι η παίζεις μόνο με χειριστήριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stra777 είπε

θα παίξουν καταλυτικό ρόλο οι photo😋. γενικά όμως σε βολεύει με πληκτρολόγιο \ποντίκι σε τόσο χαμηλό τραπεζάκι η παίζεις μόνο με χειριστήριο;

Αν και δεν παιζω πολυ,παιζω με το χειριστήριο.Πληκτρολογιο στα ποδια και ποντίκι στο μπράτσο του καναπέ για σερφαρισμα.Οταν ομως χρειάζομαι πληκτρολόγιο για να παιξω παίρνω την μαξιλαρα και αραζω κατω.Γενικα εχω βολευτει ετσι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...