Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

+1 για τον Pathfinder 💪

Ωραίο αποτέλεσμα. Θα προτείνω ένα φανακι τουλάχιστον για εισαγωγή στο S340 ( ststic.pressure κατά προτίμηση )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update,

νέο monitor & νέα towers. 

Yπάρχει και μια LG 29UM59-P την οποία θέλω να αξιοποιήσω αλλά ο χώρος είναι περιορισμένος και δεν έχω αποφασίσει ακόμα πως θα το κάνω. 

Οι ποιότητα των φώτο είναι ψιλοάθλια και ζητώ την κατανόησή σας! :P 

https://imgur.com/a/upGa6gs

 

 

10 ώρες πριν, nikpoth είπε

https://en.creative.com/p/speakers/creative-stage

H μπάρα είναι αξιοπρεπέστατη. Στα 80e ,για όποιον ξέρει από πρίν τι αγοράζει, είναι σούπερ. Όποιος θέλει μόνο μουσική, καθαρά, πάει σε ηχεία μόνιτορ. Όποιος θέλει παιχνίδια, ταινίες, με 80 έγινε μάγκας. Έχω μικρό χώρο και μου έδωσε εντυπωσιακή ατμόσφαιρα.Treble και bass έχουν αυξομείωση ανεξάρτητα από τα mode eq. Από ένταση είναι μπόμπα. Γενικά προσφέρει κινηματογραφική εμπειρία σε αρκετά ικανοποιητικό επίπεδο.

Θα συμφωνήσω, πήρα πρόσφατα την Creative Stage που αποτελείται από την ηχόμπαρα αλλά και το γούφερ και είναι παραπάνω από αξιοπρεπής σαν σύνολο για όλα. 

Για τα 80 ευρώ που έδωσα με τα μεταφορικά (την πήρα σε προσφορά από creative labs europe) είναι πολύ καλή περίπτωση. Ελλάδα στο e-shop παίζει στα 95 ευρώ. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2019 στις 12:20 ΠΜ, lionheart75 είπε

Update,

νέο monitor & νέα towers. 

Yπάρχει και μια LG 29UM59-P την οποία θέλω να αξιοποιήσω αλλά ο χώρος είναι περιορισμένος και δεν έχω αποφασίσει ακόμα πως θα το κάνω. 

Οι ποιότητα των φώτο είναι ψιλοάθλια και ζητώ την κατανόησή σας! :P 

https://imgur.com/a/upGa6gs

Θα συμφωνήσω, πήρα πρόσφατα την Creative Stage που αποτελείται από την ηχόμπαρα αλλά και το γούφερ και είναι παραπάνω από αξιοπρεπής σαν σύνολο για όλα. 

Για τα 80 ευρώ που έδωσα με τα μεταφορικά (την πήρα σε προσφορά από creative labs europe) είναι πολύ καλή περίπτωση. Ελλάδα στο e-shop παίζει στα 95 ευρώ. 

Τα stand των towers ποια ειναι??? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, generalb31 είπε

Τα stand των towers ποια ειναι??? :)

Τα stand των tower είναι ουσιαστικά monitor stand της deepcool τα οποία ταιριάζουν τέλεια για αυτή την δουλειά και έχουν και το απαραίτητο μήκος/πλάτος για να δεχτούν midi towers ακόμα και full towers αν δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλα. Με αυτό τον τρόπο τα towers είναι ψηλότερα από το πάτωμα και δεν γεμίζουν σκόνη και επιπλέον είναι πιο όμορφο το αποτέλεσμα. :) 

Iδού τα stands: 

https://www.skroutz.gr/s/10928331/Deepcool-M-Desk-F2.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, lionheart75 said:

Τα stand των tower είναι ουσιαστικά monitor stand της deepcool τα οποία ταιριάζουν τέλεια για αυτή την δουλειά και έχουν και το απαραίτητο μήκος/πλάτος για να δεχτούν midi towers ακόμα και full towers αν δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλα. Με αυτό τον τρόπο τα towers είναι ψηλότερα από το πάτωμα και δεν γεμίζουν σκόνη και επιπλέον είναι πιο όμορφο το αποτέλεσμα. :) 

Iδού τα stands: 

https://www.skroutz.gr/s/10928331/Deepcool-M-Desk-F2.html

Υπάρχει θέμα με το βάρος? Γιατί βλέπω 15kg το μέγιστο επιτρεπόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Υπάρχει θέμα με το βάρος? Γιατί βλέπω 15kg το μέγιστο επιτρεπόμενο.

Τα stand είναι στιβαρά και καλή κατασκευή, όχι ψεύτικα, οπότε δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα με το βάρος.

Τα πόδια στις άκρες είναι από μέταλλο και ένα midi κουτί κάπως μεγάλο σε μήκος (όπως το άσπρο fractal της φωτό) θα πατήσει στις άκρες που είναι τα πόδια, οπότε δεν παίζει να λυγίσουν ή να μην το αντέξουν.

Σίγουρα αντέχει και μεγαλύτερο βάρος. Τα 15 κιλά προφανώς αναφέρονται σε ένα Monitor που θα πατήσει στην ξύλινη επιφάνεια στην μέση (αυτή προφανώς αντέχει 15 κιλά που δεν είναι και λίγα), ενώ ένα tower θα πιάσει όλο σχεδόν το μήκος. ;) 

 

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσα μηχανήματα, ο χώρος είχε γίνει αποπνικτικος καθώς ήταν μια στοίβα πάνω στο lack τραπεζάκι οπότε χρειαζόταν κάτι καλύτερο. Το γραφείο δεν είναι έτοιμο ακόμη καθώς θα μπει κ μια βάση για τα μονιτορς, να αδειάσει λίγο ο χώρος, ενώ σκέφτομαι κ μια αλλαγή στο case του main rig καθώς είναι αρκετά βαρύ και άκομψο.

IMG_20190303_123502-3120x2340.jpg

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γίνανε μερικές αλλαγές στο κυρίως σετάρισμα με την προσθήκη της ultrawide

 

οι φωτογραφικές μου ικανότητες ειναι ΓΤΠ

 

IMG_2286.thumb.jpg.0d8856ef39362729daed509c55961d84.jpg

Επεξ/σία από headbanger
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαφορετικό πράγμα στο μυαλό μου για το γραφείο, ωστόσο λόγω χώρου προς το παρόν το έχω βολέψει έτσι. 

ZVkefdA.jpg

ΥΓ. Το subwoofer είναι επάνω στο γραφείο για να αποφευχθούν προβλήματα με τους γείτονες. 

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προστέθηκαν και περιφερειακά! Αντίο motospeed, τα έβγαλαν και με το παραπάνω τα λεφτά τους. Από βδομάδα μεριμενω και το mamba elite Chroma για να συμπληρώσω το setup. 

IMG_20190313_144257.jpg

IMG_20190314_211317.jpg

IMG_20190313_152437.jpg

Επεξ/σία από heavyrain
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...