Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σου απαντησω λιγο περιφραστικα γιατι τα πραγματα δεν ειναι ασπρο μαυρο...

Το monitor το πηρα κυριως λογο τιμης (γυρω στα 300ευρω) και γιατι δεν το αντεχε η συνειδηση μου να δωσω 700-800ευρω για ενα αντιστοιχο 27'' 2K 144Hz IPS-Gsync γνωριζοντας τα προβληματα που εχουν τα 2α σε quality control, glow κτλ γνωστα θεματα τους.

Οποτε προτιμησα ενα "καλο" TN χωρις λαμπακια, εφε και λοιπες μπουρδες που πασαρουν με gaming ταμπελα και αναλογη τιμη, μεχρι να ερθουν τα "σωστα" OLED 32" curved-synced monitors σε τιμη που να παλευεται (i know i can wait...).

Tωρα σε οτι αφορα το monitor το ιδιο με ενα icc profile(TFT central) μπορεις να το φερεις σε ενα πολυ καλο επιπεδο χρωματων και φωτεινοτητας που εμενα τουλαχιστον δε με χαλαει προσωπικα(μονο gaming-browsing)....σιγουρα δεν γινεται ips ομως.

Για τις γωνιες θεασης δεν εχω να πω κατι ιδιαιτερο αφου σαν χρηση monitor δεν το κοιτας ποτε απο αλλη γωνια....

Στα μειον του το αρκετα grainy coating.

Με βαση τα παραπανω νομιζω οτι ειναι μια "αξια" αγορα χωρις να γνωριζω τις αντιστοιχες προτασεις της αγορας σημερα.

Ελπιζω να σε βοηθησα χωρις να σε μπερδεψω... :-)

 

Να πω ακομα οτι αν ειχα να διαλεξω απο ενα απλο και ενα synced monitor με ιδια specs αλλα 200ευρω διαφορα θα επερνα το synced χωρις δευτερη σκεψη, με την αναλογη gpu βεβαια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντησω λιγο περιφραστικα γιατι τα πραγματα δεν ειναι ασπρο μαυρο...

Το monitor το πηρα κυριως λογο τιμης (γυρω στα 300ευρω) και γιατι δεν το αντεχε η συνειδηση μου να δωσω 700-800ευρω για ενα αντιστοιχο 27'' 2K 144Hz IPS-Gsync γνωριζοντας τα προβληματα που εχουν τα 2α σε quality control, glow κτλ γνωστα θεματα τους.

Οποτε προτιμησα ενα "καλο" TN χωρις λαμπακια, εφε και λοιπες μπουρδες που πασαρουν με gaming ταμπελα και αναλογη τιμη, μεχρι να ερθουν τα "σωστα" OLED 32" curved-synced monitors σε τιμη που να παλευεται (i know i can wait...).

Tωρα σε οτι αφορα το monitor το ιδιο με ενα icc profile(TFT central) μπορεις να το φερεις σε ενα πολυ καλο επιπεδο χρωματων και φωτεινοτητας που εμενα τουλαχιστον δε με χαλαει προσωπικα(μονο gaming-browsing)....σιγουρα δεν γινεται ips ομως.

Για τις γωνιες θεασης δεν εχω να πω κατι ιδιαιτερο αφου σαν χρηση monitor δεν το κοιτας ποτε απο αλλη γωνια....

Στα μειον του το αρκετα grainy coating.

Με βαση τα παραπανω νομιζω οτι ειναι μια "αξια" αγορα χωρις να γνωριζω τις αντιστοιχες προτασεις της αγορας σημερα.

Ελπιζω να σε βοηθησα χωρις να σε μπερδεψω... :-)

 

Να πω ακομα οτι αν ειχα να διαλεξω απο ενα απλο και ενα synced monitor με ιδια specs αλλα 200ευρω διαφορα θα επερνα το synced χωρις δευτερη σκεψη, με την αναλογη gpu βεβαια.

 

300 φαντάζομαι σε κάποιο προσωπικό deal? Γιατί νομίζω τόσο χαμηλά δεν έχει παίξει πουθενά. Πολύ δυνατό το setup σου παρεμπιπτόντως! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντησω λιγο περιφραστικα γιατι τα πραγματα δεν ειναι ασπρο μαυρο...

Το monitor το πηρα κυριως λογο τιμης (γυρω στα 300ευρω) και γιατι δεν το αντεχε η συνειδηση μου να δωσω 700-800ευρω για ενα αντιστοιχο 27'' 2K 144Hz IPS-Gsync γνωριζοντας τα προβληματα που εχουν τα 2α σε quality control, glow κτλ γνωστα θεματα τους.

Οποτε προτιμησα ενα "καλο" TN χωρις λαμπακια, εφε και λοιπες μπουρδες που πασαρουν με gaming ταμπελα και αναλογη τιμη, μεχρι να ερθουν τα "σωστα" OLED 32" curved-synced monitors σε τιμη που να παλευεται (i know i can wait...).

Tωρα σε οτι αφορα το monitor το ιδιο με ενα icc profile(TFT central) μπορεις να το φερεις σε ενα πολυ καλο επιπεδο χρωματων και φωτεινοτητας που εμενα τουλαχιστον δε με χαλαει προσωπικα(μονο gaming-browsing)....σιγουρα δεν γινεται ips ομως.

Για τις γωνιες θεασης δεν εχω να πω κατι ιδιαιτερο αφου σαν χρηση monitor δεν το κοιτας ποτε απο αλλη γωνια....

Στα μειον του το αρκετα grainy coating.

Με βαση τα παραπανω νομιζω οτι ειναι μια "αξια" αγορα χωρις να γνωριζω τις αντιστοιχες προτασεις της αγορας σημερα.

Ελπιζω να σε βοηθησα χωρις να σε μπερδεψω... :-)

 

Να πω ακομα οτι αν ειχα να διαλεξω απο ενα απλο και ενα synced monitor με ιδια specs αλλα 200ευρω διαφορα θα επερνα το synced χωρις δευτερη σκεψη, με την αναλογη gpu βεβαια.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, το είχα στο μυαλό μου το συγκεκριμένο monitor, μαζί με το αντίστοιχο μικρότερο S2417DG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300 φαντάζομαι σε κάποιο προσωπικό deal? Γιατί νομίζω τόσο χαμηλά δεν έχει παίξει πουθενά. Πολύ δυνατό το setup σου παρεμπιπτόντως! 

 

Ειχε πεσει καποια στιγμη για καμια βδομαδα στα 500 εδω ελλαδα και μαζι με τιμολογιο και την πωληση της παλια οθονης μου βγηκε γυρω στα 300-330 ;)

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να ενημερώσω ότι η σειρά που λίγες μέρες πριν είχα ανακοινώσει ότι θα ξεκινήσω στο Youtube, αντίστοιχη με το PC Wars του Tech Source, έχει ήδη ξεκινήσει και μπορείτε να δείτε το πρώτο επεισόδιο εδώ:

 

ShowTheCase GR

 

 

Παράλληλα θα ξεκινήσει και αντίστοιχη σειρά με Desk Setups (πιθανότατα θα την ονομάσω ShowTheDesk / ShowTheSetup)

Έχω επίσης συγκεντρώσει αρκέτες συμμετοχές και για τις 2 σειρές καθώς και για special edition επεισόδια.

 

Για όποιον επιθυμεί, έχω οδηγίες στην περιγραφή του βίντεο τόσο για την συμμετοχή όσο και για την ψηφοφορία που τρέχει.

Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις για να γίνει καλύτερο οπότε μην διστάσετε να μου πείτε τη γνώμη σας, ακόμη και αρνητική αν είναι (ακόμη καλύτερα). Γνωρίζω ότι είναι ακόμη σε νηπιακό στάδιο αλλα ευελπιστώ ότι σταδιακά θα βελτιώνεται σε όλους τους τομείς.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...