Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έτσι και έτσι... Ήμουν ανάμεσα στην P2414H και την U2414H. Ουσιαστικά εμφανισιακά άλλαζαν και η U ήταν κάνα 40άρι πιο ακριβή αν θυμάμαι καλά.

Το είχα πει και τότε, πως οι οθόνες των PC είναι πολύ πίσω σε απόδοση όλες. Δεν γίνεται τα κινητά τηλέφωνα να έχουν καλύτερες οθόνες από τα PC. Έπρεπε εδώ και χρόνια να ήταν mainstream η 4K ανάλυση. Μας δίνουν το τυράκι σιγά σιγά.

 

Παίζοντας παιχνίδια στην συγκεκριμένη οθόνη και στην Panasonic Viera TX-P46S20, μιλάμε για την μέρα με τη νύχτα. Δεν παίζεται η Plasma. Τα μαύρα της είναι σχεδόν τέλεια ενώ στην οθόνη λόγω IPS Glow είναι ασημί. Οι σκοτεινές σκηνές απλά είναι ένα χάλι. Φανταστείτε πιο απλές οθόνες...

OLED τεχνολογία ή κάτι παρόμοιο άμεσα στις οθόνες. Δεν γίνεται να πληρώνουμε για τεχνολογίες που δεν αξίζουν και τεχνολογίες παλιότερες να έχουν καλύτερο αποτέλεσμα όπως η Plasma (για κινούμενη εικόνα πάντα, ok).

Οι παραπανω οθονες ειναι λογικο να μην διαφερουν και πολυ εξωτερικα αφου κυκλοφορησαν σχεδον την ιδια περιοδο(εξου και το 14 στο τελος του ονοματος).

Εδω και χρονια mainstream το 4κ δεν γινεται.Μην μπερδευουμε το γεγονος οτι εχουν πλασαρει 4κ τηλεορασεις με το τσουβαλι ενω μενουν ανεκμεταλευτες. Επισης μην ξεχνας οτι και στα κινητα κυκλοφορησε περυσι το Sony Z5 premium με 4κ οθονη,αλλα αν δεις αναλυτικα στην ουσια τις περισσοτερες φορες λειτουργει η οθονη σε 1080p γιατι δεν υπαρχει υλικο να αξιοποιηθει το 4κ.

 

Αρα επιστρεφουμε στον λογο που το 4κ δεν εχει γινει mainstream οπως λες(οπως δεν εγινε ποτε και το 1440p mainstream).Πολυ απλα αν δεν υπαρχει υλικο που να αξιοποιει το 4κ στις τηλεορασεις τοτε εν μερη ειναι και ανουσια η αγορα εκτως απο gaming pc.

Οσο για τις Plasma που αναφερεις και σε μερικα πραγματα οντως εχεις δικιο,σκεψου για ποιο λογο ομως εχει ψιλο σταματησει η παραγωγη τους απο τις περισσοτερες εταιρειες(panasonic τα τελευταια χρονια ειχε συνδεσει το ονομα της με τις plasma),κοινως να βλεπουμε και τα κακα που εχουν σε βαθος χρονου.

 

Και οι Crt μην ξεχναμε ειχαν καποια καλα σε σχεση με τις επομενες TFT-Lcd 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ποιος χόρτασε μόνο με το ζουμί;;!!

 

Από το να πάρω κάτι κατσαρόλια που κυκλοφορούν και από την μισή ένταση και μετά ακούς παράσιτα και ότι να ναι ήχο, καλύτερα την γρια την κότα.

 

η αλήθεια είναι πως ζαχάρωνα το logitech z506 αλλά δεν με πείθει και πολύ από κάποια σχόλια που βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ ράφια με πράγματα πάνω από το ωραι μου pc δεν θα εβαζα..

 

Με ένα μικρό σεισμό όλα πάνω στον υπολογιστή σου θα πέσουν ;)

 

Κατά τ αλλά πολύ όμορφο ολα λιακο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ράφια με πράγματα πάνω από το ωραι μου pc δεν θα εβαζα..

 

Με ένα μικρό σεισμό όλα πάνω στον υπολογιστή σου θα πέσουν ;)

 

Κατά τ αλλά πολύ όμορφο ολα λιακο

+1

Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει τι μανία είναι αυτή να βάζετε τους πύργους πάνω στο γραφείο και να σας τρώει τσάμπα χώρο (ναι ξέρω, για ομορφιά και για να μην πιάνει σκόνη και καλά στο πάτωμα - δεν είναι καθόλου πρακτικό όμως). Και έτσι όπως το βλέπω να καθρεφτίζει και η οθόνη πάνω του, εμένα θα μου τη βάραγε στα νεύρα... Τες πα γούστα είναι αυτά, κατα τα άλλα ωραία οθόνη!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν είχα το mozart της thermaltake το εβαζα πάνω σε ένα τεράστιο γραφείο που είχα έτσι για την φιγούρα.

 

Κατά τ αλλά πιάνει φουλ χώρο και σ σπάει και τα νεύρα ειδικά το καλοκαίρι με την κάψα που βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liako πολύ ωραίο το γραφείο σου!

 

Και εγώ το tower πάνω στο γραφείο το έχω...

Πιάνει όντως χώρο, αλλά σκάμε τόσα λεφτά (όχι όλοι) σε καλά κουτιά, led, μητρικές για να ταιριάζουν με το σύνολο κτλ., που είναι αμαρτία να χάνονται στο πάτωμα και να τρώνε κατά λάθος κλοτσιές και χτυπήματα...

Άσε που χαίρομαι και να το βλέπω κάθε φορά που κάθομαι στο pc.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

+1

Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει τι μανία είναι αυτή να βάζετε τους πύργους πάνω στο γραφείο και να σας τρώει τσάμπα χώρο (ναι ξέρω, για ομορφιά και για να μην πιάνει σκόνη και καλά στο πάτωμα - δεν είναι καθόλου πρακτικό όμως). Και έτσι όπως το βλέπω να καθρεφτίζει και η οθόνη πάνω του, εμένα θα μου τη βάραγε στα νεύρα... Τες πα γούστα είναι αυτά, κατα τα άλλα ωραία οθόνη!

Καλησπέρα σε όλους..Καταρχάς όλες οι απόψεις είναι σεβαστές,γι'αυτό ας πω και γω τη δική μου..

1ον Όταν έχεις δώσει πάνω από 2000 ευρώ για να φτιάξεις μόνο τον πύργο σου τον προσέχεις σαν τα μάτια σου και θες να τον θαυμάζεις.

2ον Όταν αγοράζεις ένα τόσο όμορφο κουτί με αξία 200 ευρώ,με φουλ παράθυρο το παίρνεις για ένα και μόνο λόγο,να βλέπεις και να θαυμάζεις το σύστημά σου.Ειδάλλως θα έπαιρνα ένα φτηνό κουτάκι και θα το έκρυβα από κάτω να μη φαίνεται.

3ον Εάν το έβαζα από κάτω,όπως είχα βάλει παλιότερα ένα άλλο κουτί,θα το είχα τρελάνει στις κλωτσιές και στα χτυπήματα από την καρέκλα μου.

4ον Στο πάτωμα είναι ευρέως γνωστό ότι έχει πολύ περισσότερη σκόνη απ'ότι πάνω στο γραφείο,οπότε δε χρειάζεται να πω κάτι περισσότερο.

5ον Εδώ έρχομαι στο δικό σου επιχείρημα,του χώρου.Το γραφείο μου έχει μήπως 1.40μ ,το κουτί μου πιάνει 0,25μ οπότε δε νομίζω ότι είναι μεγάλη θυσία του χώρου και του βολέματός μου να έχω ένα κουτί πάνω στο γραφείο μου.

Αυτά από μένα.!

Επεξ/σία από Liako25
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...