Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος. Πληροφορίες για καρέκλα-γραφείο?

Η καρέκλα είναι αυτή εδώ και την είχα πάρει πριν 3 χρόνια από Πλαίσιο.Το γραφείο είναι ένα απλό γραφειάκι από ένα τοπικό μαγαζί στου Ζωγράφου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τι συγκρινεις τωρα και εσυ.Μιλαμε για 1000ευρω monitor...

Ναι εντάξει. Πάρα πολύ ακριβό γι' αυτά που σου προσφέρει. Όχι μόνο αυτό, όλα.

Ένα monitor με 1000€ έπρεπε να είχε Gsync, ταυτόχρονα Free sync, να ήταν OLED ή κάποια άλλη τεχνολογία η οποία να μην έχει Bleeding, IPS Glow, κλπ, να έχει ελάχιστο input lag και να είναι 144Hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντάξει. Πάρα πολύ ακριβό γι' αυτά που σου προσφέρει. Όχι μόνο αυτό, όλα.

Ένα monitor με 1000€ έπρεπε να είχε Gsync, ταυτόχρονα Free sync, να ήταν OLED ή κάποια άλλη τεχνολογία η οποία να μην έχει Bleeding, IPS Glow, κλπ, να έχει ελάχιστο input lag και να είναι 144Hz.

Ενταξυ παρα ειναι υπερβολη το παραπανω που περιγραφεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, με μια τέτοια καρέκλα και μπόλικες ταινίες-σειρές θα κάνεις να δεις ήλιο χρόνια  :ph34r:  :-)

 

Ποιος είναι ο προβολέας?

 

Aν και με λιγη καθυστέρηση , ο προβολέας ειναι ο epson TW 3600!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καιρό έχω να βάλω. θέλω mouse το ξέρω :P

 

τα καλώδια στο πάτωμα είναι από τα παλιά ηχεία και βαρέθηκα να τα βγάλω :P

Αθανατο τεκνιξ!Το εχω κ εγω το 750 κ το χα παρει το 1999 στις 350.000 δραχμες τοτε που ο βασικος μισθος ηταν 180.000 δραχμες αλλα οι πιστωτικες δινοντουσαν αβερτα σαν τα διαφημιστικα φυλλαδια στους δρομους! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθανατο τεκνιξ!Το εχω κ εγω το 750 κ το χα παρει το 1999 στις 350.000 δραχμες τοτε που ο βασικος μισθος ηταν 180.000 δραχμες αλλα οι πιστωτικες δινοντουσαν αβερτα σαν τα διαφημιστικα φυλλαδια στους δρομους! :P

 

και εγώ από τότε το έχω, βγάζει ωραίο ήχο ακόμα η γριά  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καιρό έχω να βάλω. θέλω mouse το ξέρω :P

 

τα καλώδια στο πάτωμα είναι από τα παλιά ηχεία και βαρέθηκα να τα βγάλω :P

Ποια Dell οθονη ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να ειναι η u2414h. Αυτην εχω, εκπληκτικη οθονη απλα. Εχω μια 2413 και μια 2311 και ειναι η μερα με τη νυχτα.

συμφωνώ για u2414h. υπέροχη οθόνη, με ελάχιστα bezels και μια χαρά τιμή για αυτά που προσφέρει και το όνομα που κουβαλάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και έτσι... Ήμουν ανάμεσα στην P2414H και την U2414H. Ουσιαστικά εμφανισιακά άλλαζαν και η U ήταν κάνα 40άρι πιο ακριβή αν θυμάμαι καλά.
Το είχα πει και τότε, πως οι οθόνες των PC είναι πολύ πίσω σε απόδοση όλες. Δεν γίνεται τα κινητά τηλέφωνα να έχουν καλύτερες οθόνες από τα PC. Έπρεπε εδώ και χρόνια να ήταν mainstream η 4K ανάλυση. Μας δίνουν το τυράκι σιγά σιγά.

 

Παίζοντας παιχνίδια στην συγκεκριμένη οθόνη και στην Panasonic Viera TX-P46S20, μιλάμε για την μέρα με τη νύχτα. Δεν παίζεται η Plasma. Τα μαύρα της είναι σχεδόν τέλεια ενώ στην οθόνη λόγω IPS Glow είναι ασημί. Οι σκοτεινές σκηνές απλά είναι ένα χάλι. Φανταστείτε πιο απλές οθόνες...
OLED τεχνολογία ή κάτι παρόμοιο άμεσα στις οθόνες. Δεν γίνεται να πληρώνουμε για τεχνολογίες που δεν αξίζουν και τεχνολογίες παλιότερες να έχουν καλύτερο αποτέλεσμα όπως η Plasma (για κινούμενη εικόνα πάντα, ok).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι η dell s2316h.

 

διαφωνώ για τις οθόνες των κινητών, είναι όλες μαύρο χάλι και ειδικά οι amoled.όσα έχω πιάσει στα χέρια μου δεν συγκρίνεται με τίποτα και για κανένα λόγο με την dell, σκεφτείτε με καλύτερες, ουτε καν.Αν και offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...