Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος ρε Γιαννενάρα...

Κι άμα σε βολέψει ποτέ, ρίξε κι ενα βαψιματάκι τα στηρίγματα/πόδια (τα κάθετα μέρη τελος πάντων) του γραφείου, για ομοιομορφία.

(Ντακς είναι λίγο ζόρι βέβαια το ράβε-ξήλωνε, βίδωνε-ξεβίδωνε κλπ αλλά τέσπα, όπως σε βολεύει. :) )

 

edit: Τώρα που το ξαναβλέπω, δεν είναι κι άσχημο... Απλά: 1ον, είμαι πολύ της μαυρίλας και 2ον, παίζει να με χαλάει -χρωματικά- κάτι άλλο στο σύνολο... Το χρώμα του δωματίου ίσως; Το κομοδίνο/βάση του pc; και τα 2; Θα σε γελάσω και δεν το θέλω.

 

edit2: Βασικά βάφ'τα όλα μαύρα να τελειώνουμε. Και τους τοίχους... και το router ακόμα.  :devil: 

 

 

Ναι φιλε και εγω του μαυρου ειμαι! Απλα δεν βρηκα ευκαιρια ποτε να καθησω να τα κανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να και το δικό μου γραφείο...σε αναζήτηση ηχείων πλέον...μιας και τα της οθόνης είναι πολύ μέτρια...https://onedrive.live.com/redir?resid=4B222AAEE6AAEA92!8079&authkey=!ADNGlu_Sz2YI5Vs&v=3&ithint=photo%2cjpg τοκουτάκι που δεν φαίνεται είναι το corsair 200r

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και το δικό μου γραφείο...σε αναζήτηση ηχείων πλέον...μιας και τα της οθόνης είναι πολύ μέτρια...https://onedrive.live.com/redir?resid=4B222AAEE6AAEA92!8079&authkey=!ADNGlu_Sz2YI5Vs&v=3&ithint=photo%2cjpg τοκουτάκι που δεν φαίνεται είναι το corsair 200r

Πολύ ωραίο, minimal και ταιριαστά τα διάφορα πράγματα μεταξύ τους. Ποιο πληκτρολόγιο είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο, minimal και ταιριαστά τα διάφορα πράγματα μεταξύ τους. Ποιο πληκτρολόγιο είναι αυτό;

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια είναι το Illuminated K740 που βέβαια έχει ψιλοαντικατασταθεί από το Κ800 πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γραφείο το είχα δείξει παλιότερα. Χθες ήρθε επιτέλους και το κρεμαστάρι των ακουστικών από ebay και το κόλλησα. Ιδού το αποτέλεσμα:

 

hanger.jpg

 

Ταίριαξε πολύ και με τα χρώματα του headset :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMG_20150729_190126.jpg

 

καινούριο πληκτρολόγιο

δεν πρόλαβα βέβαια να το χαρώ γιατί ήρθε με χαλασμένο enter και είμαι εξωτερικό οπότε δεν έχω εργαλεία να το φτιάξω

περιμένω αντικατάσταση να δω άσπρη μέρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβηγμένη χωρίς ιδιαίτερο λόγο, σε ανύποπτο χρόνο απλά για αναμνηστικούς λόγους αφού θα το ανακαινίσω. Οι όμοιες είναι αυτό που έχω και το σχέδιο είναι το περιβάλλον που θέλω να δημιουργήσω το συντομότερο δυνατό! Ο εξοπλισμός είναι δεκαετίας...

 

 

post-278171-0-20129300-1438596494_thumb.jpg

post-278171-0-61418900-1438596657_thumb.jpg

post-278171-0-46387100-1438597030_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τραβηγμένη χωρίς ιδιαίτερο λόγο, σε ανύποπτο χρόνο απλά για αναμνηστικούς λόγους αφού θα το ανακαινίσω. Οι όμοιες είναι αυτό που έχω και το σχέδιο είναι το περιβάλλον που θέλω να δημιουργήσω το συντομότερο δυνατό! Ο εξοπλισμός είναι δεκαετίας...

 

 

Αυτό το "Γ" που κάνουν τα γραφεία είναι ΠΑΡΑ πολυ χρήσιμο καθώς διαχωρίζεις τον χώρο που γράφεις με τον χώρο του υπολογιστή χωρίς να χρειάζεται να μετακινηθείς με την καρέκλα. Δυστυχώς ο χώρος μου δεν μου το επέτρεπε να το στήσω έτσι. Ζηλεύω καλοπροαίρετα πάντα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "Γ" που κάνουν τα γραφεία είναι ΠΑΡΑ πολυ χρήσιμο καθώς διαχωρίζεις τον χώρο που γράφεις με τον χώρο του υπολογιστή χωρίς να χρειάζεται να μετακινηθείς με την καρέκλα. Δυστυχώς ο χώρος μου δεν μου το επέτρεπε να το στήσω έτσι. Ζηλεύω καλοπροαίρετα πάντα

 

Συμφωνώ, έχω την ίδια άποψη. Δεν έχω ακόμη αποφασίσει εάν στη νέα διακόσμηση θα διατηρήσω την διάκριση των γραφείων η θα βάλω μια οθόνη πλάγιο δεξιά η αριστερά σε μεγαλύτερη επιφάνεια ώστε έτσι να μειώσω τις διαστάσεις του άλλου τμήματος, όπως δηλαδή φαίνεται στο σχέδιο που σας έδειξα.

Έτσι φοβάμαι ότι:

 

  1. θα δημιουργήσω προβλήματα το σβέρκο και στα μάτια μου. Δεν υπάρχει ιατρός εργασίας που να επιτρέπει τέτοια θέση εργασίας.
  2. Θα με ενοχλούν οι αντανακλάσεις απ' την οθόνη όταν διαβάζω έντυπο αφού η επιφάνεια της θα βρίσκεται εντός ου οπτικού μου πεδίου.

Μια άλλη εναλλακτική σχεδίαση που σκέφτομαι είναι να μειώσω τις διαστάσεις του τμήματος που διαβάζω έντυπο και να χρησιμοποιήσω ένα τάμπλετ για να μπαίνω σε εγκυκλοπαιδικό υλικό αντί να έχω πολλά βιβλία γύρω όπως είναι τώρα.

 

Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, έχω την ίδια άποψη. Δεν έχω ακόμη αποφασίσει εάν στη νέα διακόσμηση θα διατηρήσω την διάκριση των γραφείων η θα βάλω μια οθόνη πλάγιο δεξιά η αριστερά σε μεγαλύτερη επιφάνεια ώστε έτσι να μειώσω τις διαστάσεις του άλλου τμήματος, όπως δηλαδή φαίνεται στο σχέδιο που σας έδειξα.

Έτσι φοβάμαι ότι:

 

  1. θα δημιουργήσω προβλήματα το σβέρκο και στα μάτια μου. Δεν υπάρχει ιατρός εργασίας που να επιτρέπει τέτοια θέση εργασίας.
  2. Θα με ενοχλούν οι αντανακλάσεις απ' την οθόνη όταν διαβάζω έντυπο αφού η επιφάνεια της θα βρίσκεται εντός ου οπτικού μου πεδίου.

Μια άλλη εναλλακτική σχεδίαση που σκέφτομαι είναι να μειώσω τις διαστάσεις του τμήματος που διαβάζω έντυπο και να χρησιμοποιήσω ένα τάμπλετ για να μπαίνω σε εγκυκλοπαιδικό υλικό αντί να έχω πολλά βιβλία γύρω όπως είναι τώρα.

 

Τι λέτε;

 

 

Εγώ θα διατηρούσα την διάκριση των γραφείων και σε περίπτωση που έβαζα 2ο μόνιτορ θα το έκανα στα αρίστερα της ήδη υπάρχουσας οθόνης καθώς όπως θα γυρνάς στο κομμάτι των εντύπων αυτή θα βρίσκεται στην πλάτη σου. Επιπλέον το έντυπο σε περίπτωση που σε βολεύει (εμένα με βολεύει περισσότερο να διαβάζω σημειώσεις και γενικά ο,τι χρειάζομαι σε έντυπο παρά σε οθόνη) θα σε ξεκουράζει απο τις οθόνες έστω και για λίγα λεπτά. Οπότε δεν υπάρχει λόγος να το θυσιάσεις αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον το γραφειο φιλοξενει το αγαπημενο μου pc...επιτελους!

Ωραίος. Εγώ δυστυχώς την έχω σε κούτα λόγω έλλειψης χώρου. Πάντως πριν 1-1.5 χρόνο που δοκίμασα, ακόμη δουλεύει το σκυλί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι, το μηχάνημα είναι σκυλί! Και με την κατάλληλη φροντίδα μπορεί να ζήσει και για αλλά 20 χρόνια ξερωγω. Το μόνο κακό είναι ότι μερικές δισκέτες μου 'πεθαναν' και δεν μπορώ να κάνω κάτι να τις επαναφέρω. Βγαίνει το μήνυμα 'bad disk' κλπ. <br><br>

(Btw imitheos, κοπέλα είμαι :Ρ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...