Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι μνήμες είναι 1600αρες από το εργοστάσιο, εγώ δεν μπορώ να πάω με αυτή την mobo πάνω από 1866 mhz, αυτό είναι το θέμα και μου κάνει εντύπωση. Σε z97 pro 3 φίλου που δοκίμασα τις ram μου τα 1866 10 10 10 28 2t 1.5v τα είχε άνετα και μετά από λίγο gaming το μηχάνημα ήταν σταθερό, το δικό μου έσβηνε κατευθείαν. Να τονίσω πως με εργοστασιακά υπερχρονισμένες μνήμες δεν είχε θέμα, όπως γράφω παραπάνω δοκίμασα με 1866 vengeance με xmp και ήταν οκ. Και στο review αυτό οι μνήμες είναι από το εργοστάσιο στα 2400, δεν είναι 1600/1866/2133 κλοκαρισμένες στα 2400. Με google μετάφραση, κατάφερα να βγάλω νόημα εκεί που γράφει για τις μνήμες και λέει πως με xmp στα 2400 δεν δούλεψαν οι μνήμες, αλλά πως λειτούργησαν χωρίς xmp με auto timings.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Οι μνήμες είναι 1600αρες από το εργοστάσιο, εγώ δεν μπορώ να πάω με αυτή την mobo πάνω από 1866 mhz, αυτό είναι το θέμα και μου κάνει εντύπωση. Σε z97 pro 3 φίλου που δοκίμασα τις ram μου τα 1866 10 10 10 28 2t 1.5v τα είχε άνετα και μετά από λίγο gaming το μηχάνημα ήταν σταθερό, το δικό μου έσβηνε κατευθείαν. Να τονίσω πως με εργοστασιακά υπερχρονισμένες μνήμες δεν είχε θέμα, όπως γράφω παραπάνω δοκίμασα με 1866 vengeance με xmp και ήταν οκ. Και στο review αυτό οι μνήμες είναι από το εργοστάσιο στα 2400, δεν είναι 1600/1866/2133 κλοκαρισμένες στα 2400. Με google μετάφραση, κατάφερα να βγάλω νόημα εκεί που γράφει για τις μνήμες και λέει πως με xmp στα 2400 δεν δούλεψαν οι μνήμες, αλλά πως λειτούργησαν χωρίς xmp με auto timings.

Αυτο θελω να σου πω οτι η μητρικη σου δε εχει θεμα με τα 2400 με τις μνημες σου εχει το θεμα ισως εχει ασυμβατοτητα τωρα τιμμινγς ειναι ρευμα ειναι ψαξιμο θελει δε εχεις καποιο φιλο να σου δωσει τιποτα αλλο να παιξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον προς ασυμβατότητα το κόβω, ωστόσο έχω να το ψάξω αρκετά ακόμα, είναι σαν να λύνεις μαθηματικό πρόβλημα, αν νομίζεις ότι το έλυσες σωστά τελικά κάπου έκανες λάθος :P. Μέχρι στιγμής έχω αποκλείσει να φταίει το nb, είτε σε υψηλότερη συχνότητα είτε σε 1.27 ρεύμα από 1.225 διαφορά δεν είδα. Δεν ξέρω κάτι παραπάνω, θα προσπαθήσω να βρω τι κάνει την ζημιά, ωστόσο το κόβω ως 100% ασυμβατότητα που προκαλεί δυσκολία στο κλοκάρισμα. Δυστυχώς δεν έχω κάποια άλλη λύση με διπλές μνήμες να δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα αστειάκι λίγο παλιό αλλά καλό (μην με πάρετε με τις τομάτες για χαβαλέ το λέω), όσοι έχουμε amd τώρα με τις γιορτές να χαιρόμαστε τον λογαριασμό της ΔΕΗ  :-D  :lol:  :P  :mrgreen: .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα αστειάκι λίγο παλιό αλλά καλό (μην με πάρετε με τις τομάτες για χαβαλέ το λέω), όσοι έχουμε amd τώρα με τις γιορτές να χαιρόμαστε τον λογαριασμό της ΔΕΗ :-D :lol: :P :mrgreen: .

Ε δεν μπορώ...

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Thermal_design_power

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξέρω τι παίζει με τους amd chill :), απλά είπα να θυμίσω λίγο την κλασική ατάκα από όσους δεν κατέχουν το άθλημα με τα pc γενικότερα :P.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα και υγεια σε ολους!!!!

Χρονια πολλα!

 

Τι εχεις παρει η τι εχεις σκοπο να παρεις και εβγαλες στο σφυρι την 980ti ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...