Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εισαι λιγο ψηλα στα temps.Απο ρευμα εισαι κομπλε αλλα μενεις απο ψυξη.Εχεις 75-80 βαθμους στα cores που ειναι αρκετοι και αν λαβουμε υποψη οτι ειναι και χειμωνας τοτε το καλοκαιρι θα ψηνετε ο CPU σου.Εχεις ενα CPU τερας επιδοσεων ακομα και στοκ.Ριχτον 100-200mhz και μειωσε και αναλογως το ρευμα για να μην τον ταλαιπωρεις τσαμπα...

συμφωνω επισης να  ριξει και το fsb που το χει καρφωσει στα 130 Χ 35  =4500 δε υπαρχει λογος για καθε μερα !!!

παιξε με  100Χ45=4500

 

επισης να το δει-ψαξει αν παιζει auto με ρευμα  στο 1.26 αν μπορει να κατεβει με το χερι πιο κατω 

πχ εγω  με 6700κ στα 4200 στοκ  δηλαδη  παιζω με 1.15 απο 1.28 που βαζει η μαμα asus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι λιγο ψηλα στα temps.Απο ρευμα εισαι κομπλε αλλα μενεις απο ψυξη.Εχεις 75-80 βαθμους στα cores που ειναι αρκετοι και αν λαβουμε υποψη οτι ειναι και χειμωνας τοτε το καλοκαιρι θα ψηνετε ο CPU σου.Εχεις ενα CPU τερας επιδοσεων ακομα και στοκ.Ριχτον 100-200mhz και μειωσε και αναλογως το ρευμα για να μην τον ταλαιπωρεις τσαμπα...

Τον ειχα στα 4.4ghz με 1.20vcore και max temp 67. Μαλλον θα γυρίσω σε αυτό, γιατί οντως ειναι πολλοί οι 80 βαθμοι για χειμωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος Animalplanet.Μπορεις να τρεξεις ενα 3Dmark11 perfomance?με 2 titan x ?ευχαριστω

Για καποιο λογο, τον οποιο ακομα δεν εχω ανακαλυψει, μου πεταει error στο physics test του επεξεργαστη...

Οποτε, μπορω να σου δωσω ενα gpu score προς το παρων με τα ιδια παραπανω ρολογια στις καρτες.

 

55qdtu.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Animalplanet με στοκ cpu είχες error στο 3d mark ; 

Στα 4.4 ειμαι, αλλα ειναι 101% σταθερος εκει σε οτι stress test κι αν εχει υποβληθει.

Ασε που κλεινει και 15ωρα πολλες φορες σε rendering και δεν ειχα ποτε καποιο προβλημα ασταθειας. 

 

Λες να "ξυνιζει" στο συγκεκριμενο test? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Animalplanet rendering ακουω.

 

Για πες σε τι προγραμματα δουλευεις; Εγω after effects κ c4d.

 

Τι mobo εχεις; Ποση ram?

 

Μηπως εχουμε παρομοια κ μπορω να δοκιμασω τα settings σου για oc. :)

 

Εγω εχω τον 5960x στα 4.2 stable. 64GB RAM.
99x-a mobo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο λογο, τον οποιο ακομα δεν εχω ανακαλυψει, μου πεταει error στο physics test του επεξεργαστη...

Οποτε, μπορω να σου δωσω ενα gpu score προς το παρων με τα ιδια παραπανω ρολογια στις καρτες.

 

55qdtu.png

δεν σε ειχε πεταξει να σου βγαλει και ενα URL?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Animalplanet rendering ακουω.

 

Για πες σε τι προγραμματα δουλευεις; Εγω after effects κ c4d.

 

Τι mobo εχεις; Ποση ram?

 

Μηπως εχουμε παρομοια κ μπορω να δοκιμασω τα settings σου για oc. :)

 

Εγω εχω τον 5960x στα 4.2 stable. 64GB RAM.

99x-a mobo.

Καλησπερα, Sony Vegas και C4D και γω :)

Απο τα υπολοιπα, εχω 16GB προς το παρον RAM και μητρικη την Rampage V Extreme.

δεν σε ειχε πεταξει να σου βγαλει και ενα URL?

Ναι, αλλα επειδη το key ειναι "αγορασμενο", μου ανοιγει την σελιδα αλλα δε μου βγαζει τα αποτελεσματα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...