Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην με κανεται τωρα που εβαλα ανεμηστιρη πισω απο τα vram να παω στα 5 με την m5a99x evo και κλαίτε εσυς με τις sabertooth :P :P :P :P :P

βοηθουντος και του επεξεργαστη λιγα ειναι τα 5.0 για αυτη τη μητρικη !!!!! :-D

http://hwbot.org/submission/2371850_ultraex2005_cinebench___r11.5_fx_8320_8.76_points?recalculate=true

http://hwbot.org/submission/2433595_ultraex2005_cinebench___r15_fx_8320_812_cb

http://hwbot.org/submission/2495613_ultraex2005_hwbot_prime_fx_8320_6916.82_pps

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτοιμο να πετάξει με τόσα φουρφούρια αλλα δουλειά κάνει όμως.Αψογος


Στα 3,09 ο Athlon. Σπέρνειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :-D :-D :-D :-D

post-244051-0-87924500-1449563517_thumb.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτοιμο να πετάξει με τόσα φουρφούρια αλλα δουλειά κάνει όμως.Αψογος

Στα 3,09 ο Athlon. Σπέρνειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :-D :-D :-D :-D

τα εχτρα φουρφουρια για πλακα τα βαλα για τη φωτο !!

 

 

εε bro !!!!! τσιμπα ομως  2 νουμερακια με τον Χ3 450 μου !αλλες εποχες !!!!!!

 

ξεκλειδωμενο σε Χ4 !! με στοκ ρολογια @ 3.2

post-238528-0-02414600-1449574659_thumb.jpeg

 

και ενα  με 3 πυρηνες στα @ 3860

post-238528-0-41484400-1449574824_thumb.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πρόσφατα δοκίμασα φανάκι στα vrm μήπως τυχόν και σταματήσει το throttling σε cpu clock όταν έδινα πάνω από 1.4v αλλά τζίφος, σε stress ή cpu benchmark το ρολόι του cpu είναι σε idle και το ρεύμα βέβαια σταθερό. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι παίζει να φταίει ; Έχω cnq/c6 ανοιχτά, apm κλειστό από την πρώτη μέρα. Δεν ξέρω αν βοηθάει αλλά η f2 a78m d3h μου είναι rev 4.0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πρόσφατα δοκίμασα φανάκι στα vrm μήπως τυχόν και σταματήσει το throttling σε cpu clock όταν έδινα πάνω από 1.4v αλλά τζίφος, σε stress ή cpu benchmark το ρολόι του cpu είναι σε idle και το ρεύμα βέβαια σταθερό. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι παίζει να φταίει ; Έχω cnq/c6 ανοιχτά, apm κλειστό από την πρώτη μέρα. Δεν ξέρω αν βοηθάει αλλά η f2 a78m d3h μου είναι rev 4.0.

Σου έχω την λύση και λέγεται vrm cooler.

 

vrm_cooling.jpg

 

:P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να δώσω άλλα λεφτά αυτό το διάστημα γιατί ήδη παρήγγειλα άλλη μία 4αρα gskill για να έχω 8gb, αργότερα ίσως το κοιτάξω, για την ώρα ωστόσο δεν με απασχολεί τόσο. Τώρα που το σκέφτομαι, θα δοκιμάσω να βάλω το φανάκι να φυσάει το socket, μήπως σε περίπτωση φταίει αυτό, αλλά θα ξαναδοκιμάσω και στα vrm με το φανάκι και θα δω :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να δώσω άλλα λεφτά αυτό το διάστημα γιατί ήδη παρήγγειλα άλλη μία 4αρα gskill για να έχω 8gb, αργότερα ίσως το κοιτάξω, για την ώρα ωστόσο δεν με απασχολεί τόσο. Τώρα που το σκέφτομαι, θα δοκιμάσω να βάλω το φανάκι να φυσάει το socket, μήπως σε περίπτωση φταίει αυτό, αλλά θα ξαναδοκιμάσω και στα vrm με το φανάκι και θα δω :).

Ερώτηση: Αλλαξες μητρική και πήρες πάλι χωρίς ψήκτρα και 4+1, έχεις κάποιο βίτσιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Αλλαξες μητρική και πήρες πάλι χωρίς ψήκτρα και 4+1, έχεις κάποιο βίτσιο;

 

4+2 είναι, η προηγούμενη ήταν 3+2  :). Η συγκεκριμένη κρατάει 4.4 με 1.344v stable χωρίς throttling και χωρίς φαν στα vrm, από 1.4v και πάνω θέλει. Δεν μπορούσα να δώσω παραπάνω χρήματα, είναι το καλύτερο δυνατό mobo σε αυτά τα λεφτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουμε ένα xtu bench , με 6core cpu (5820k ή 5930k) για το country cup.

 

Επειδή δέν μπορώ να επικοινωνήσω με τον looproll ... όποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...