Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ξαναδοκιμάσω και θα δω τι γίνεται

Το πακέτο ακόμη????????????????????????????????

αυριο bro !!!!!!!με το καλο παντως εχει μπει ελλαδα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D  :-D  :-D

και δε ξερω και τι ειναι !!!!!!!!!!!!!!!!!λεςςςςς ???F---Y  :X  :fear:

 

post-238528-0-21654100-1448440050_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τους πέρασα πάλι το μεσημέρι στο APU αυτή την φοραυ και όντως είχα δίκαιο, όλα ίδια.

Δύο πράγματα λένε άσχημα για αυτή την εταιρεία, την θερμοκρασία και τους drivers. Δηλαδή ΠΟΣΟ ΔΘΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΕΝΑ driver πόσο; Έκαναν ολόκληρη διαφήμιση τους crimson για να αλλάξουν το skin στην ουσία. Μπράβο παλικάρια μου να σας χαιρόμαστε.

Το αστείο είναι το part που έκανε παράθεση ο Νίκος που ο άλλος είδε και τρελή διαφορά.

Μεγάλη η δύναμη του μυαλού τελικά....

 

Φτάσαμε και στο κατά φαντασία επιδόσεις!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα ειναι στο μυαλο...στην 290χ με αυτα που διαβασα για τους καινουργιους drivers οταν τους περασα νομιζα οτι ειχα διαφορα αλλα τιποτα στα αποτελεσματα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το κομματι μαλλον καλο ειναι  :-D

34kz38.png

 

Δυστηχως δεν μπορω να κανω και πολλες δοκιμες λογο μανισιου cooler τωρα ειμαι 4900 με 1,430 και παιζει τα παντα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το κομματι μαλλον καλο ειναι  :-D

34kz38.png

 

Δυστηχως δεν μπορω να κανω και πολλες δοκιμες λογο μανισιου cooler τωρα ειμαι 4900 με 1,430 και παιζει τα παντα

ΣΤΟΚ cooler??  :shock:

 

Βάλε μια υδρόψυξη και πέτα του τα μάτια έξω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΟΚ cooler??  :shock:

 

Βάλε μια υδρόψυξη και πέτα του τα μάτια έξω!

 

Οταν με το καλο ειμαι πισω Ελλαδα θα το παρω μαζι μου φιλε μου σπιτι εχω ψυξη για να κανω δοκιμες σωστες, εδω τσουκ.

Απο οσα καταφερα να βρω στο net το κομματι ειναι κορυφαιο με leakage scalar 1947 εαν μπορει να βοηθησει καποιος με info θα ηταν super, οτι καταφερα να βρω ηταν κατα το μεγαλυτερο μερος για 5800Κ  :-(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν με το καλο ειμαι πισω Ελλαδα θα το παρω μαζι μου φιλε μου σπιτι εχω ψυξη για να κανω δοκιμες σωστες, εδω τσουκ.

Απο οσα καταφερα να βρω στο net το κομματι ειναι κορυφαιο με leakage scalar 1947 εαν μπορει να βοηθησει καποιος με info θα ηταν super, οτι καταφερα να βρω ηταν κατα το μεγαλυτερο μερος για 5800Κ  :-(

Tι είναι αυτό?

 

Κάτι σαν ειδική αντίσταση της CPU? P=V²R

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι είναι αυτό?

 

Κάτι σαν ειδική αντίσταση της CPU? P=V²R

 

Οριστε η απαντηση στην ερωτηση σου,  στην ουσια ειναι fused? hardcoded? πως να το πω σωστα μεσα στο καθε τσιπ και ειναι διαφορετικο στο καθενα απο οσο καταλαβα.

 

 

 

"- "Leakage Scalar" - A part specific reference value for leakage behavior (ILC).

- "DSTT" - Dielectric Strike-Through Threshold. *
All of the values are part specific and based on actual production data."
post-224995-0-03834600-1448586914_thumb.jpg

 

 

 

και σαν αναφορα βρηκα αυτο για τα Richland 

"The best parts for high frequency have ultra high to extreme leakage and ultra low (<1980) leakage scalar.

Lower the leakage scalar value, higher the silicon quality (despite the leakage)."

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...