Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος ο παίχτης!!!

 

Ωραίος θα είμαι όταν περάσω τα 4000

:-D

 

Στα 3945 είμουν σε dual channel ... οπότε σε single channel , δύσκολο μέν , αλλά θα το παλέψω.

Είναι σχετικά low bin οι μνήμες μου (3200 Cas16) ... για αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μικρή η διαφορά από παλιό σε νέο driver η κάρτα στοκ

 

15.11_zpsjjufgg9a.jpg

 

15.11.1_zpskumq0wo5.jpg

 

 

καλα μη περιμενεις να δεις νουμερα +το πακετο του κερδους ειναι  εδω στα games εαν και  εφοσον εχει αλλαξει κατι προς το καλυτερο !!

για το 1ο ακομα ψηνομε αν θα το παρω !!

το 2ο και 4ο τα εχω αρχισει και θα τα δω σημερα αυριο αν εχει αλλαξει κατι με τους 15 .11.1 !!

 

Performance Optimizations

Includes quality and performance optimizations for the following titles:

  • Star Wars™: Battlefront
  • Fallout 4
  • Assassin's Creed® Syndicate
  • Call of Duty® : Black Ops III
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαι και εγω.

 

Υπαρχει μια μικρη βελτιωση με τους τελευταιους drivers.Και απ'οτι βλεπω συγκριτικα με τα υπολοιπα παιδια μια χαρα τα παει η καρτα σε stock 1030/1250.

 

Εδω με drivers 15.7.1 ...

 

post-221405-0-32231000-1447850598_thumb.png

 

Και εδω με drivers 15.11.1 Beta ...

 

post-221405-0-46535300-1447850631_thumb.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο καποια ωρα διαβασματος για overclocking στις ram ειπα να βρω το maximum oc που φτανουν,μιας και δεν τις ειχα πειραξει ποτε.

Ripjaw 8gb       1600mhz    9-9-9-24 2T 1.5V τα default 

znUY0YZ.jpg

 

Στα 2000mhz απετυχα να βρω κατι stable ακομα και με 12-12-12-36 2Τ,οποτε αναγκαστικα η χρηση τομη που βρηκα μετα απο πολλα errors ειναι στα 1866Mhz ηταν 10-9-10-24 1Τ 1.6V

3v0ACsX.jpg

 

Ηθελα τα 2000χιλιαρικα να εφτανα στα mhz,εστω για το bench αλλα ουτε καν..Να ανεβασω ρευματα ή το 1.65V ειναι dangerous area?

 

Νταξει καλα φαινονται τα νουμερα,πλακα ειχε η διαδικασια να στρεσαρεις μια μια ρυθμιση,και το καλο ειναι οτι αμα δεν εισαι stable δεν ανοιγει και το pc οποτε πας παρακατω :P Μελλοντικα λοιπον θα ξερω να προσεχω ΚΑΙ τις ram να κανουν καλο oc :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα έχω τις Corsair Vengeance 1600 cl8 1.5v και τα 1.65 που της βάζω για να ανέβει δεν είναι dangerous area myfriend. Παραπάνω μην πας καλά είναι και τα 1,7 μαξ (π.χ. η extreme 9 μου μπορεί να δώσει μέχρι 1,8V!).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην υπερβάλλουμε, έχει δίκιο ο STORM δεν είναι πρόβλημα να βάλεις 1.65 ούτε να χώσεις λιγουλάκι ακόμα μέχρι τα 1.7 αν θές να κανεις τα τεστ σου. Παραπάνω όμως μόνο για τεστ, καλύτερα να μην τα αφήσεις για καθημερινή χρήση. Αλλωστε οι διαφορές που θα δείς θα είναι πολύ μικρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...