Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμ βάλτε και ένα afterburner να δούμε το ρεύμα που δώσατε..

εχεις δικιο ........αλλα σε γενικες γραμμες δε βαζω υψηλα ρευματα σε ποστ αν και εχω καποια ποστ που δειχνω ρευματα σε καρτα

ο λογος ειναι ο εξης απλος  καθε καρτα θελει διαφορετικο ρευμα για να παιξει στα ιδια ρολογια ακομα και σε ιδιο μοντελλο

επισης καλυτερα ειναι να πειραματιστει ο ιδιος με ρευματα και αναλογα τα ρολογια  βημα βημα και τις θερμοκρασιες που θα του βγαλει να προχωρησει  

τωρα απο κει και περα και εγω και αλλα παιδια θα του πουμε  5 πραγματα 

μη τη φορτωσουμε ρευματα τη καρτουλα  και  παει παραδεισο και μας  κυνηγαει μετα !!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση παιδια: θελω να δωσω πανω απο το +200 που με αφηνει το trix. Απο θερμοκρασιες με παιρνει. Πως μπορω;

αδελφε  προσοχη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ φορτωνεις με ρευμα τη καρτα γενικα και μπορει να την ακουσει καποιο κομματι της

εστειλα τη προηγουμενη  βδομαδα μια τετοια στην ολλανδια με ΕΓΓΥΗΣΗ( απο τροφοδοσια)  καλο παραδεισο να χει !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάμε και τα VRM σε τι θερμοκρασίες παίζουνε και τριγυρω το PCB. Αφού μπεντσάρεις Αετόλοφίτη πάρε ένα IR θερμόμετρο, δε θα'χει ακρίβεια μα μια ιδέα θα στη δίνει ακόμα και στη backplate να "σημαδεύεις". Παίζε με τον Afterburner για να μπορείς να παρακολουθείς τα ρευματα, αν π.χ. σου κάνει Vdrop ή σου κόβει επειδή περνάς π.χ. το power limit, ειδικά με τόσο ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ocaholic.ch/modules/news/article.php?storyid=13678

 

Μιλάμε το 16 θα γίνει σφαγή.Οπότε μπαίνει το ερώτημα.Περιμένεις τα καινούργια από intel kai amd χανοντας σε αξια τα τωρινά parts ή αναβαθμίζεις τώρα σε skylake και βλέπεις τι αλλάζει και πράτεις αναλόγως??

 

Ερώτηση για τηλεπαιχνίδι χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ocaholic.ch/modules/news/article.php?storyid=13678

 

Μιλάμε το 16 θα γίνει σφαγή.Οπότε μπαίνει το ερώτημα.Περιμένεις τα καινούργια από intel kai amd χανοντας σε αξια τα τωρινά parts ή αναβαθμίζεις τώρα σε skylake και βλέπεις τι αλλάζει και πράτεις αναλόγως??

 

Ερώτηση για τηλεπαιχνίδι χαχαχα

οποτε σου διορθωνω το ποστ σου 

 

1)Περιμένεις τα καινούργια από intel kai amd χανοντας σε αξια τα τωρινά parts??

 

2)αναβαθμίζεις τώρα σε skylake και βλέπεις τι αλλάζει και πράτεις αναλόγως??

 

 εγω θα επερνα τη κουρτινα  2  εδω και τωρα !! και οχι εκει και τοτε !!! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είπαμε και σε πμ ultra και μάλλον θα πάω στην κουρτίνα 2

δε ξερω αν αληθευει αυτο  ;; χερι χερι θα παμε εκει θα πουλησω τη γρια τον 6700κ !!! :-D  

χαχαχα εχουμε  εθιστει στα πολυπυρηνα

http://wccftech.com/intel-broadwell-e-specifications-leaked-core-i7-6950x-flagship-processor-10-cores-20-threads-core-i7-6900k-core-i7-6850k-core-i7-6800k-detailed/

 

post-238528-0-38557000-1447432227_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω αν αληθευει αυτο  ;; χερι χερι θα παμε εκει θα πουλησω τη γρια τον 6700κ !!! :-D  

χαχαχα εχουμε  εθιστει στα πολυπυρηνα

http://wccftech.com/intel-broadwell-e-specifications-leaked-core-i7-6950x-flagship-processor-10-cores-20-threads-core-i7-6900k-core-i7-6850k-core-i7-6800k-detailed/

 

attachicon.gifvgbhmnhn.JPG

Κατα πόσο αξίζουν θα το κρίνουμε από την τιμή. Προβλέπω 500ε + ο ποιο "οικονομικός".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως να πάω σε x99 απ`ευθείας χαχαχα

εγω το μετανοιωσα να σου πω την αληθεια που δε πηγα εκει !! αλλα ποτε δε ειναι αργα bro !!!

αμα σκασουν μυτη αυτα τα cpu τη εκανα ...........χωρις σκεψη !!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω μετανιωσα με αυτα που διαβαζω τωρα...θα εμενα λιγο ακομη με τον fx και θα ημουν αρχοντας. αλλα και παλι. με το που παμε στο αλλο socket κατευθειαν θα βγει κατι αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω μετανιωσα με αυτα που διαβαζω τωρα...θα εμενα λιγο ακομη με τον fx και θα ημουν αρχοντας. αλλα και παλι. με το που παμε στο αλλο socket κατευθειαν θα βγει κατι αλλο...

δε ειναι αλλο socket x99 ειναι παλι απλα εχουν αλλαξει τα cpu και καλα  βελτιωμενα 

 

ετοιμασου bro εσυ ο μητσαρας  εγω και ο allday καρφωτοι για 6 core ολο και κανενας ακομα θα ακολουθησει  δυναστεια θα κανουμε !!!!

 

χαχα χα εσυ τα μισα να πουλησεις  2 σετακια κανεις Χ99 κανεις!!!!!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...