Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω που εχω και 970 και 290 την δευτερη την εχω καταυχαριστηθει και σε παιχνιδια και σε bench. οχι πως η 970 δεν ειναι καλη αλλα ειδικα σε bench δεν μπορω να την ανεβασω καλα...
οχι κ δν κλοκαρει η 970 αναλογα και τη υλοποιηση πηρες αλλα κ παλι ειναι απιθανο εμενα επεσαν στα χερια μου 2 970G1 και μια MSI 970 στα 1250 παιζαν ολες χαλαρα κ 61 μαξ θερμοκρασιες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

970 με την καμια ομως  :-D  για 980 οκ αλλα ειναι αρκετα πανω στα χρηματα οποτε 290Χ ειναι μονοδρομος. 

Για να μην παει σε vs ναι οκ ειναι η 970 ολα καλα αλλα πρωτον δεν μου αρεσει η κοροιδια και δευτερον η 290Χ εχει καλυτερες επιδοσεις και τα 4Gb που θελω. Παρακαλω μην αρχισουν τα μνμ οτι και η 970 εχει 4 κτλπ γιατι ειναι θεμα που εχει ξεκαθαρισει και η ιδια η εταιρεια, οποτε λογια του αερα σε στυλ εμενα δεν παει ποτε πανω απο 3 εμενα παει 4 και δεν εχω προβλημα και αλλα δεν νομιζω να βοηθουν καπου. Εαν η 980 ειχε μια καπως νορμαλ τιμη φυσικα και θα προτιμουσα εκεινη για να μην με πουν fanboy μερικοι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 980 ξεφεύγει πολύ σε λεφτά!

 

Θα πουλησω αυτήν που έχω και θα βάλω αλλά 100-120 για να πάω σε μια μεταχειρισμενη!

 

Πάντα ήμουν στην amd μεριά και ψηνομαι να παραμείνω... Στη τελική όμως,μ ενδιαφέρει να αγοράσω αυτη που θα με καλυψει περισσότερο σ'αυτο που ζητάω,ανεξαρτήτως πράσινου ή κόκκινου στρατοπεδου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαχνω ποπ κορν βλεπω να πεφτουν κασκολακια!παιδια καλητερα να σταματησει εδω ο καθενας παιρνει αυτο π του αρεσει και τον εξυπηρετει!Εγω ειχα MSI 390 παρα παρα πολυ καλη καρτα και fυtυreprοοf με 8gb την εδωσα με βαρια καρδια γτ δν υπαρχει waterblοck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβηκαν αι στροφαι....

 

Με έφαγες μπαγάσα!!!Το cpu που το έχεις? Διαφορά μεγάλη (gpu+cpu score & physics score) / στα άλλα είμαστε μπάρα- μπάρα.

 

Ωραίος ο παίχτης και φυσικά τέρας το setup σου!!! :-D :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έφαγες μπαγάσα!!!Το cpu που το έχεις? Διαφορά μεγάλη (gpu+cpu score & physics score) / στα άλλα είμαστε μπάρα- μπάρα.

 

Ωραίος ο παίχτης και φυσικά τέρας το setup σου!!! :-D :-D :-D

Ευχαριστω, και η Ti σου ειναι πιστολι! 

Χαλαρος στα 4,4GHz ειναι ο 5960Χ :)

Εκει καπου τερματιζει και η μια Titan X θεωριτικα, θα δοκιμασω αργοτερα ααααν παει εστω και λιγο παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

970 με την καμια ομως  :-D  για 980 οκ αλλα ειναι αρκετα πανω στα χρηματα οποτε 290Χ ειναι μονοδρομος. 

Για να μην παει σε vs ναι οκ ειναι η 970 ολα καλα αλλα πρωτον δεν μου αρεσει η κοροιδια και δευτερον η 290Χ εχει καλυτερες επιδοσεις και τα 4Gb που θελω. Παρακαλω μην αρχισουν τα μνμ οτι και η 970 εχει 4 κτλπ γιατι ειναι θεμα που εχει ξεκαθαρισει και η ιδια η εταιρεια, οποτε λογια του αερα σε στυλ εμενα δεν παει ποτε πανω απο 3 εμενα παει 4 και δεν εχω προβλημα και αλλα δεν νομιζω να βοηθουν καπου. Εαν η 980 ειχε μια καπως νορμαλ τιμη φυσικα και θα προτιμουσα εκεινη για να μην με πουν fanboy μερικοι.

οντως εχει 4gb αλλα ειναι 3.5+0.5.μια χαρα φορτωνει σε game 3.8gb μνηνης.μια 970 ειναι σε επιδοσεις ισαξια με μια 290χ.απο την απλη 290 ειναι πιο γρηγορη. αν θες να πας σε μεγαλυτερη αναλυση στο μελλον καλυτερα ψαξε για 390 8gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε ψιτ εσεις με τις amd καρτες μη ανεβαζετε σκορ με το tesselation εκτος !! αυτα μονο στο hwbot !! ;)

Ψιτ εσύ εκεί τι κάνεις; Χεχε ας το κάνει και ή Nvidia. Επιτρέπεται ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...