Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στη παρεα...Ξερω οτι δεν ειναι το καταλληλο topic να ρωτησω αλλα ξερω οτι ειστε αρκετοι αριστοι γνωστες!

 

Με τρωει λιγο η τσεπη μου για αναβαθμιση καρτας γραφικων...Η αναλυση που παιζω ειναι 1920 x 1080 σε μια Samsung 32''.Ειμαι ικανοποιημενος γενικα απ'την καρτα που εχω τωρα και τα περισσοτερα παιχνιδια η αληθεια ειναι οτι τα παιζω σχεδον στο full.Οποτε ρωταω το εξης...Στην αναλυση που παιζω,αξιζει να μεταβω απ'την καρτα υπογραφης σε μια 290x η 970?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι οfftοpιc υπαρχει θεμα Βοηθεια στην Αναβαθμιση καρτας γραφικων στην καρτελα Καρτες Γραφικων.

Μια γρηγορα απαντηση απλα για 108p 970-290 πανω κατω τα ιδια λιγο καλητερη η πρωτη αν θες μεγαλυτερη αναλυση 290-290Χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι οfftοpιc υπαρχει θεμα Βοηθεια στην Αναβαθμιση καρτας γραφικων στην καρτελα Καρτες Γραφικων.

 

Το ανεφερα και πιο πανω οτι δεν ειναι το καταλληλο topic...Ρωταω ομως γιατι ξερω οτι θα μου απαντησουν κυιρως σωστα τα παιδια εδω αλλα και γρηγορα!

 

@Allday,το θεμα ειναι αν αξιζουν τα παραπανω λεφτα για την αναλυση την οποια παιζω...Θα δω διαφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σε μια Sapphire trix 290 και είσαι κομπλέ

 

πολυ δυσκολα να βρεθει φιλε μου...  εκτος απο το πλαισιο που την δινει 460 την 290χ ψαχνω αλλα δεν βρισκω τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πως θα δεις αλλα καλύτερα στο άλλο θέμα


Αν δεν βιάζεστε μπορεί να πουλήσει σε λίγες μέρες την δική μου αλλα είναι με μπλοκ μαζί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στη παρεα...Ξερω οτι δεν ειναι το καταλληλο topic να ρωτησω αλλα ξερω οτι ειστε αρκετοι αριστοι γνωστες!

 

Με τρωει λιγο η τσεπη μου για αναβαθμιση καρτας γραφικων...Η αναλυση που παιζω ειναι 1920 x 1080 σε μια Samsung 32''.Ειμαι ικανοποιημενος γενικα απ'την καρτα που εχω τωρα και τα περισσοτερα παιχνιδια η αληθεια ειναι οτι τα παιζω σχεδον στο full.Οποτε ρωταω το εξης...Στην αναλυση που παιζω,αξιζει να μεταβω απ'την καρτα υπογραφης σε μια 290x η 970?

 

Πήγαινε σε μια Sapphire trix 290 και είσαι κομπλέ

 

+1

 

 

Με λίγα λόγια ή εδώ http://www.skroutz.gr/s/6441294/Sapphire-Radeon-R9-290X-4GB-Tri-X-OC-UEFI-11226-16-20G.htmlή εδώ  http://www.skroutz.gr/s/7530532/Sapphire-Radeon-R9-390-8GB-Nitro-11244-01-20G.html

 

Σε 970 δεν θα πήγαινα λόγω του φιάσκου με την vram αν και στα 1080p και αυτή πολύ καλά κρατεί.Σε αυτήν την κατηγορία 970 vs 390(or 290) θα πήγαινα στην  κατηγορία της Amd.Αν κοίταγες 390Χ vs 980 τότε nvidia για μένα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που εχω και 970 και 290 την δευτερη την εχω καταυχαριστηθει και σε παιχνιδια και σε bench. οχι πως η 970 δεν ειναι καλη αλλα ειδικα σε bench δεν μπορω να την ανεβασω καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα παω σε καινουρια αλλα σε μεταχειρισμενη!

 

Ευτυχως στο φορουμ εχει καποιες αγγελιες σε καλες τιμες...Μιλαω μ'ενα παλικαρι για την Sapphire 290x! 

 

Οποτε μαλλον θα παω σ'αυτην αφου αξιζει η αναβαθμιση οπως λετε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...