Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο τον 2600κ θα αργησω να παω σε αλλη γενια οσο για την 980ti καποια στιγμη το βλεπεις για νερο αν και η δικη σου ειναι καλη υλοποιηση αν θυμαμαι καλα.εμενα και οι 2 ηταν refference και τις πηρα  για να μπουν σε νερο μονο και μονο το 8ορυβο που γλυτωσα και την αποδοση που κερδισα (σε temps δεν αναφερομαι καν)αυτο φτανει

 

Για νερό δεν το σκέφτομαι μιας και είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση της...Καλά εσύ που τις έβαλες στο νερό από reference πουήταν, πρέπει να είναι μέρα με την νύχτα σε όλους τους τομείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τακαρε το cx750m που ειχα με 1 x R9 290 σε full load με λιγο oc στον 4790κ εβγαζε καυτο αερα απο πισω. και μετα απο μερικες μερες παραδωσε πνευμα (εγγυηση). σε εσενα την παλευει ή απλα ετυχα σε ελατωματικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τακαρε το cx750m που ειχα με 1 x R9 290 σε full load με λιγο oc στον 4790κ εβγαζε καυτο αερα απο πισω. και μετα απο μερικες μερες παραδωσε πνευμα (εγγυηση). σε εσενα την παλευει ή απλα ετυχα σε ελατωματικο?

Πρεπει να ειχες προβλημα λογικα. Εμενα την παλευει με τον FX @ 5ghz και την r9 290 στα 1200.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για νερό δεν το σκέφτομαι μιας και είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση της...Καλά εσύ που τις έβαλες στο νερό από reference πουήταν, πρέπει να είναι μέρα με την νύχτα σε όλους τους τομείς...

ενα θα σου πω stock idle 67 βαθμους stock heaven 94 και αρχιζε να με κοβει λογω temps 

Πρεπει να ειχες προβλημα λογικα. Εμενα την παλευει με τον FX @ 5ghz και την r9 290 στα 1200.

τακαρε το cx750m που ειχα με 1 x R9 290 σε full load με λιγο oc στον 4790κ εβγαζε καυτο αερα απο πισω. και μετα απο μερικες μερες παραδωσε πνευμα (εγγυηση). σε εσενα την παλευει ή απλα ετυχα σε ελατωματικο?

πρεπει να χε θεμα το δικο σου σιγουρα και εγω οριακα ειμαι αλλα σε παιχνιδια ειμαι οκ σε bench βεβαια ακουγεται αρκετα ο ανεμιστηρας.εχω παραγγειλει ενα βατομετρο πριζας για να δω ακριβως τι συμβαινει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα cx δεν είναι για πολλά πολλά πάντως, αρκετές αστοχίες υλικού στην συγκεκριμένη σειρά τα καθιστούν υπαίτια για αρκετά ελαττωματικά κομμάτια. Και εγώ cx έχω και το 430, βέβαια σε εμένα βγάζει χλιαρό αέρα μιας και το κουτί μου παίρνει το τροφοδοτικό μόνο να κοιτά προς τα μέσα και τραβάει την ζέστη που βγαίνει από cpu cooler και vrm  :-(. Ζήτημα να χρησιμοποιώ 150 watt σε φουλ load, anyway στην δωδεκάρα γραμμή 336w βγάζει μέγιστο, έχω ακόμα περιθώριο :D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα να παιξω ενα realbench στα 4.5 με offset στα - 0.160  που μεταφραζετε κατω απο 1.22 ρευμα load  :-D

 

attachicon.gifΚαταγραφήfghgh.JPG

 

Πιστόλι μιλάμε στα 4,5 ο 6700Κ και δροσερός προπάντων!!!Ωραίος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα real bench στα 5 ghz ο cpu και φουλ η gpu

 

real%20bench_zpso0djh1oe.jpg

 

 

Ωραίος, ορίστε και το δικό μου, 4993 ο 8350 και στοκ 1000/1300 η 290 Tri-X μου.

 

 

1275303.jpg

6ος με 8350 στην λίστα...

 

 

post-166174-0-33959100-1446218782_thumb.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω με τη σειρα μου ενα realbench στα 4.6Ghz...Ειμαι αρκετα κατω απ'τον συναγωνισμο!Οφειλεται καθαρα στα ρολογια της cpu η μετραει αρκετα και η καρτα γραφικων?

 

post-221405-0-60990800-1446220075_thumb.png

 

 

Και ενα Uniqine Heaven 2.1 στα 1175/1675 η καρτα.

 

post-221405-0-11753400-1446220139_thumb.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...