Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατσε μεχρι να δουμε dx12 τιτλους θα περασει πολυς καιρος αλλα οχι δεν θα εχεις θεμα

Να υποθέσω έχεις 970;

Γιατί διαφορετικά πως εξηγεις τα 3.5Gb και τα λιγότερα ROPs και ακόμα καλύτερα πως εξηγεις την κίνηση να απαιτούν να βγεί από benchmark συγκεκριμένο τεστ που απλά έπιαναν πάτο;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Να υποθέσω έχεις 970;

Γιατί διαφορετικά πως εξηγεις τα 3.5Gb και τα λιγότερα ROPs και ακόμα καλύτερα πως εξηγεις την κίνηση να απαιτούν να βγεί από benchmark συγκεκριμένο τεστ που απλά έπιαναν πάτο;

Λες και δεν ξερουμε τι κουμασια ειναι εκει στην Nvidia. Ενας απο τους λογους που την αποφευγω χρονια τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι λενε για τα 3,5gb,παντως στο gta v βλεπω καλυτερα fps απο 290 και το παιχνιδι να φτανει τα 3,8gb.Και ξαναλεω οταν βγει κατι σε dx12 το βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία Nvidia που πήρα ήταν ή 580 κάηκε μετά από driver update την ίδια μέρα, είχε γεμίσει το net με παρόμοια περιστατικά για 5χχ και 4χχ καμένες και 6χχ που είχαν πρόβλημα με artfact γραμμές και γενικά πρόβλημα. Μακρυά και αγαπημένη.

Δεν ξερω τι λενε για τα 3,5gb,παντως στο gta v βλεπω καλυτερα fps απο 290 και το παιχνιδι να φτανει τα 3,8gb.Και ξαναλεω οταν βγει κατι σε dx12 το βλεπουμε.

Έχεις και την 290 να φανταστώ δίπλα στο ίδιο μηχάνημα και κάνεις τα τέστ.

Όσο για τα 3.5 εάν ακόμη και τώρα που το έχει παραδεχτεί ή Nvidia σφυριζεις αδιάφορα έχεις θέμα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα και εγω ειχα παρει καινουργια r9 290 tri-x και πεταγε black screens με οτι bios και να ειχα δοκιμασει δεν λεει κατι αυτο.Προβληματα υπαρχουν και στις δυο εταιριες.Και οσο για τα 3,5gb εφοσον δεν εχω δει σε καποιο παιχνιδι προβλημα δεν με ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα και εγω ειχα παρει καινουργια r9 290 tri-x και πεταγε black screens με οτι bios και να ειχα δοκιμασει δεν λεει κατι αυτο.Προβληματα υπαρχουν και στις δυο εταιριες.Και οσο για τα 3,5gb εφοσον δεν εχω δει σε καποιο παιχνιδι προβλημα δεν με ενδιαφερει.

 

Νομιζω οτι ολοι καταλαβαν..... Εδωσες απαντηση σε ολα με επιχειρηματα

υπαρχει θεμα με την nvidia κ το dx12?εχω παραγγειλει μια 970 αν ειναι να την αλλαξω με 390

 

Εχεις παραγγελια την δευτερη; Γιατι στην υπογραφη αλλα λεει  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται...ψαξε λιγο στον γουγλη r9 290/290x/390 black screens και θα καταλαβεις τωρα αν θες να δεις και το προβλημα με τα 3,5gb υπαρχουν πολλα βιντεο και reviews...Τεσπα δεν προκειται να ανοιξω αλλο ενα vs εδω,αφου και οι 2 ειμαστε ικανοποιημενοι με τις καρτες μας,δεν υπαρχει λογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι να υπαρχει ανταγωνισμος για να κερδιζουμε εμεις οι καταναλωτες και να περνουμε gpu που να εχουν τεχνολογια/τεχνογνωσια τοση οσο να αξιζει το κοστος για να παει κανεις στο επομενο μοντελο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται...ψαξε λιγο στον γουγλη r9 290/290x/390 black screens και θα καταλαβεις τωρα αν θες να δεις και το προβλημα με τα 3,5gb υπαρχουν πολλα βιντεο και reviews...Τεσπα δεν προκειται να ανοιξω αλλο ενα vs εδω,αφου και οι 2 ειμαστε ικανοποιημενοι με τις καρτες μας,δεν υπαρχει λογος.

 

Δεν το ειπα για να το κανω vs απλα εκανα αναφορα των θεματων που υπαρχουν σε ερωτηση υποτιθεμενου αγοραστη. Το τι θα παρει ο καθενας ειναι δικο του θεμα και να πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει. Ρωτησε απαντησα. Εσυ απο την αλλη απαντας λες και σου εθιξε καποιος την οικογενεια. Hardware ειναι μην κανεις ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν ειπα τπτ στην αρχη,ουτε οτι η 970 ειναι καλυτερη απο την 390.Εσυ μου απαντησες για τα "προβληματα" που παρουσιαζουν και το πηγες το θεμα σε vs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω έχεις 970;

Γιατί διαφορετικά πως εξηγεις τα 3.5Gb και τα λιγότερα ROPs και ακόμα καλύτερα πως εξηγεις την κίνηση να απαιτούν να βγεί από benchmark συγκεκριμένο τεστ που απλά έπιαναν πάτο;

σε πιο  bench πιανει πατο η nvidia?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικά γράφω.

Δεν ειδα πουθενα για πιο bench λες.αλλωστε ο καλυτερος μαρτυρας ειναι τα ιδια τα παιχνιδια και υπαρχουν απειρα βιντεακια με nvidia και amd σε ιδια συστηματα για να δει ο κοσμος πως συμπεριφερονται οι καρτες και να αποφασισει τι να αγορασει.

 

Εγω απο gtx660 πηγα σε 280χ asus οπου ειχα artifacts και θεμα οταν εμπαινε το pc σε sleep mode.την αλλαξα και πηρα toxic 280x.artifacts δεν ειχε αλλα αναβοσβηνε η οθονη που και που και ειχε το ιδιο θεμα οταν εμπαινε το pc σε sleep mode.την εδωσα και ξαναπηγα σε nvidia και ηρεμησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ολοι καταλαβαν..... Εδωσες απαντηση σε ολα με επιχειρηματα

 

Εχεις παραγγελια την δευτερη; Γιατι στην υπογραφη αλλα λεει  :-D

οχι ,αυτη που λεει η υπογραφη εχω παραγγειλει,δεν εχει ερθει ακομη,κ σκεφτομαι να την ακυρωσω κ να παω σε sapphire 390

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...