Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι λογικό μου φαίνεται και ρωτάω γιατι με την πιθανή αντικατάσταση της 290 που μου κάηκε μπορεί να πάω σε 390

 

στο παραπανω μου ποστ δεν εννοουσα αυτο. απλα ελεγα ή θα παρω μια 290 για cf ή μια 390 μονη της. αλλα αν γινεται τοτε ειναι καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για τα 4.6 --> 5.6 ήθελα 1.60 και έπαθα πλάκα

 

Αν στα 4.6 ήθελες 1.6v το κομμάτι σου θα ήταν σάπιο, όμως θέλει 1.6v για τα 5.6, κάνε την διόρθωση μην το δει κάποιος και πάθει κάνα σοκ από το πουθενά :D.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω allday. θα το δοκιμασω αυριο πρωι πρωι και θα ανεβασω αποτελεσματα. αλλα η διαφορα απο εσενα και ειδικα απο τον ultraex ειναι μεγαλη. δεν νομιζω να μπορω να την καλυψω. αν ειχα καμια toxic ισως.

Κάτι άλλο είναι παρά το μοντέλο της κάρτας. Ρεύμα στο CPU πιθανόν.

Ναι λογικό μου φαίνεται και ρωτάω γιατι με την πιθανή αντικατάσταση της 290 που μου κάηκε μπορεί να πάω σε 390

390 = 290+4Gb πως το βλέπεις αξίζει με τις τιμές που παίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στα 4.6 ήθελες 1.6v το κομμάτι σου θα ήταν σάπιο, όμως θέλει 1.6v για τα 5.6, κάνε την διόρθωση μην το δει κάποιος και πάθει κάνα σοκ από το πουθενά :D.

Κοίτα ο άλλος.Μην κάνεις ένα λάθος τσουπππππππππππππππππππππππ να σε καρφώσει χαχαχα.Διορθώθηκε

Κάτι άλλο είναι παρά το μοντέλο της κάρτας. Ρεύμα στο CPU πιθανόν.

 

390 = 290+4Gb πως το βλέπεις αξίζει με τις τιμές που παίζουν;

Μου κάηκε μια 290 που πήρα από ένα παιδί εδω μέσα και την πήγα πίσω και θα φύγει εξωτερικό στην club 3d Εφόσον αντικατασταθεί θα πάρω μια 390+την 290 toxic που έχω να κάνω cf.Απ`οτι την πήρε με την 390 είναι +50 ευρώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ, δύσκολη απόφαση :( τα 50€ δεν είναι πολλά αλλά είναι και άχρηστα στο CF με την 290.

Έχω μια υποψία για τις 390-390x αλλά δεν θα το πω εδώ, αν είμαι σωστός πάντως θα είναι για φαπες στην AMD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι οκ δεν έχουν φτάσει σε τέτοιο επίπεδο. Στην Nvidia έχουν φτάσει την απάτη σε άλλο επίπεδο.

 

Και μιας και είπα απάτη, μεγάλη προσοχή στις αγγελίες, έχασα κάποια χρήματα από μέλος το οποίο εκτός ότι εξαπάτησε τουλάχιστον 6 ακόμη έχει αρκετούς λογαριασμούς σχετικά παλιούς για να κάνει μαλακιες. Ο συγκεκριμένος κάνει το ίδιο από το 2011 τουλάχιστον και έχει καταδικαστεί 2 φορές. Οπότε προσοχή. Τα στοιχεία του δεν μπορώ να τα βάλω εδώ λόγο προσωπικών δεδομένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι οκ δεν έχουν φτάσει σε τέτοιο επίπεδο. Στην Nvidia έχουν φτάσει την απάτη σε άλλο επίπεδο.

 

Και μιας και είπα απάτη, μεγάλη προσοχή στις αγγελίες, έχασα κάποια χρήματα από μέλος το οποίο εκτός ότι εξαπάτησε τουλάχιστον 6 ακόμη έχει αρκετούς λογαριασμούς σχετικά παλιούς για να κάνει μαλακιες. Ο συγκεκριμένος κάνει το ίδιο από το 2011 τουλάχιστον και έχει καταδικαστεί 2 φορές. Οπότε προσοχή. Τα στοιχεία του δεν μπορώ να τα βάλω εδώ λόγο προσωπικών δεδομένων.

αναφορα στους αδμιν εκανες ομως;;;;;μην τα αφηνουμε ετσι αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφορα στους αδμιν εκανες ομως;;;;;μην τα αφηνουμε ετσι αυτα.

Έγινε, 2 λογαριασμοί από όσο ξέρω έφαγαν ban όπως επίσης έγινε και μήνυση.

με 1.35V στα 4.7 ειναι καλα ο 6700κ η θα εχω θεμα?

1.35 ήταν αρκετό για 4790, τώρα σε λιγοτερα nm.... μάλλον είναι πολύ. Δεν το έχω ψάξει αλλά πιστεύω δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε, 2 λογαριασμοί από όσο ξέρω έφαγαν ban όπως επίσης έγινε και μήνυση.

 

1.35 ήταν αρκετό για 4790, τώρα σε λιγοτερα nm.... μάλλον είναι πολύ. Δεν το έχω ψάξει αλλά πιστεύω δεν κάνω λάθος.

Oι καινούριοι σηκώνουν παραπάνω λόγω καλύτερης θερμικής συμπεριφοράς νομίζω. Εμένα ο 6700Κ ήταν out the box στα 1.33 vcore. Λογικά μέχρι 1.45vcore είναι safe αν υπάρχουν καλές θερμοκρασίες (1.52 είναι το max σύμφωνα με την intel).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5Ghz με 1.45vcore στον 6700Κ το θεωρώ σχεδόν απίθανο (εκτός και αν έχεις gold chip). Νομίζω ότι πάνω από τα 4.5-4.7 ίσως να μην σου χρειαστούν για encoding, gaming κτλ εκτός κι αν θες μεγαλύτερα νούμερα στα benchmarks φυσικά.

 

Σε εμένα για παράδειγμα ζητάει 1.272 για 4.5 και για 4.6 θέλει 1.395.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...