Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για ριχτε λιγο συρμα εσεις με 390 η 390X ποια μοντελλα εχουν ρευμα ξεκλειδωτο γιατι μου εχουν σφυριξει οτι μερικα ειναι κλειδωμενα !!!

πχ η Gigabyte 390 G1 και δε ξερω ποια αλλα

γιατι οπως ειναι γνωστο χωρις φαι δε εχει νουμερα !

Για αυτο οποιος εχει παιξει με ρευματα θελω να ξερω μοντελλα

 

ευχαριστω !!

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω την MSI και κλοκαρει εως τον θεο.. δες να GPUZ και TRIXX.στα 1180/1700

.

FEFEQWF.png

 

Συμφωνα με αυτον τον οδηγο αναφερει για καθε καρτα:  (http://www.overclock.net/t/1561704/official-amd-r9-390-390x-owners-club)

 

Και αποτι γραφει καλητερη για OC ειναι η MSI μετα ακολουθει η Saphire μονο ομως οι εκδοσεις  Nitro και Tri-X  και τελευταια η ΧFX 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω την MSI και κλοκαρει εως τον θεο.. δες να GPUZ και TRIXX.στα 1180/1700

.

FEFEQWF.png

 

Συμφωνα με αυτον τον οδηγο αναφερει για καθε καρτα: (http://www.overclock.net/t/1561704/official-amd-r9-390-390x-owners-club)

 

Και αποτι γραφει καλητερη για OC ειναι η MSI μετα ακολουθει η Saphire μονο ομως οι εκδοσεις Nitro και Tri-X και τελευταια η ΧFX

Γκουχου γκουχου... 1180 δεν είναι ακριβώς Θεός βρε Κωνσταντίνε ;) ειδικά με +120

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουχου γκουχου... 1180 δεν είναι ακριβώς Θεός βρε Κωνσταντίνε ;) ειδικά με +120

Τροπος του λεγη ρε συ :-D αυτες τις ρυθμισεις μονο για bench τις εχω καθημερινα ειμαι 1100/1650 χωρις επιπλεον ρευμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

φιλε Μπαμπη με ποιο προγραμμα κανεις oc την καρτα. με τη ρευμα ειναι τα ρολογια σου?custom bios εχεις βαλει?

 

 

GIGABYTE OC GURU II λέγεται το πρόγραμμα.Είναι της giga με το οποίο έρχεται η gpu.Custom bios αξίζει η συγκεκριμένη αλλά δεν έχω βάλει ακόμα.Ρεύμα με +0,075 την έχω μόνο για benches.Στο 3d mark11 σίγουρα παίζει και παραπάνω η κάρτα σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμήλωσε μνήμες στο 1582 βάλε gpu clock 1220 και δοκίμασε μια

 

 

ευχαριστω allday. θα το δοκιμασω αυριο πρωι πρωι και θα ανεβασω αποτελεσματα. αλλα η διαφορα απο εσενα και ειδικα απο τον ultraex ειναι μεγαλη. δεν νομιζω να μπορω να την καλυψω. αν ειχα καμια toxic ισως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...