Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί αυτό λέει το ark της Intel για κάποιον από τους επεξεργαστές που υποστηρίζει. Αν και νομίζω ότι 1600 θα έπρεπε να λέει, αν δεν με γελάει η μνήμη μου.

 

Εννοείται ότι πας παραπάνω στην πράξη. Αν δεις στο QVL έχει DDR3 3200 δοκιμασμένα kitάκια η μητρική που κοιτάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus Sabertooth Z97 Mark 1 γιατι λέει πως παίρνει μέχρι 1866 μνήμες??

 

Ρύθμιση μέχρι 3400mhz έχει μέσα από bios.Πάντως χωρίς ψάξιμο και χωρίς σφίξιμο στα timings άνετα τα 2400mhz

post-303984-0-00463200-1445640382_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το ξερω και στις 970 και οι δυο που ειχα ηταν G1, τωρα πως μου ξεφυγε η μια και ειναι reference δεν ξερω.. Παιζει και να την πουλησω για να εχω G1 διδυμακι :D

Τρομερες υλοποιησεις και πανεμορφες μου αρεσει πολυ και ο χρωματισμος και το pcb τους..

 

Εγλυκλοπαιδικά και μόνο και οχι ότι έχει σημασία...Τι asic έχει η Ti G1 σου και μέχρι που φτάνει?

 

 

 

 

 

 

 

 

Να ανεβαίνουμε και λιγουλάκι στο cpu...

post-303984-0-81042400-1445641211_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγλυκλοπαιδικά και μόνο και οχι ότι έχει σημασία...Τι asic έχει η Ti G1 σου και μέχρι που φτάνει?

 

80.1 αν θυμαμαι καλα αν και το ASIC δεν λεει παντα την αληθεια.. Ειμαι +160/500 στις μνημες (συνολο 310/500+) για bench και το boost εξαρταται εχω δει και 1560/1570 πυρηνα..

Σε παιχνιδι δεν μπορω να σου πω γιατι λογω SLi δεν εχω κατσει να τεσταρω συμπεριφορα της σαν μονη καρτα παντως λογικα κανα 1500αρι το εχει και για gaming αν μπεντσαρει εκει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι αρκετα καλο κομματι συγκριτικα.. Καλα αυτο ειναι το peak μετα απο λιγο πεφτει και 1530-1540 αν ανεβει πανω απο 70 νομιζω..

Ενα SF Leadex 1k Platinum εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωι με πιανει και τρεχω νουμερακια !! :-D

 

attachicon.gifgjhkj.JPG

 

attachicon.gifrt67y6.JPG

 

attachicon.gifΚαταγραφ130.JPG

 

attachicon.gifΚαταγραφήgyjygkgu.JPG

 

attachicon.gifgyigjkjhj.JPG

 

attachicon.gifimage_id_1511472.png

 

Παρέα με το καφεδάκι και ένα πρωϊνό ξύπνημα με benches.Μια χαρά bro!!!Καλά από κομμάτι απλά κορυφή ο 6700Κ σου !!!Ανεβαίνει καλά και με ελάχιστες απαιτήσεις σε vcore.Από score απλά έχεις διαλύσει τα benches...Go Go φίλος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαισιακό το κομμάτι ultraex ; Αν ναι τι να πω, ίσως να παίζουν καλά κομμάτια από εκεί (μερικά από αυτά τα κομμάτια για να είμαστε και ρεαλιστές). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήν ψάχνεστε ούτε για "Πλαισιακά" ούτε για τίποτα.

 

Απλά κάποια στιγμή ο θεός του overclocking , αποφασίζει να ανταμοίψει κάποια πιστά άτομα του χώρου ... με ένα ξεχωριστό κομμάτι :-)

 

Ευτυχώς στην ομάδα μας , έχουμε και σε AMD και σε INTEL

:-D

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

mitso ανεβασε ram. εχεις περιθωριο ακομη στα 4.7

 

Πόσο να ανεβάσω;

το πρωι με πιανει και τρεχω νουμερακια !! :-D

 

attachicon.gifgjhkj.JPG

 

attachicon.gifrt67y6.JPG

 

attachicon.gifΚαταγραφ130.JPG

 

attachicon.gifΚαταγραφήgyjygkgu.JPG

 

attachicon.gifgyigjkjhj.JPG

 

attachicon.gifimage_id_1511472.png

 

Φίλε φοβερός ο 6700Κ σου. Τον ζηλεύω πραγματικά. :P Στο Real bench περνάει το H.264 benchmark ή σου πετάει error; Στο λέω γιατί σε μένα στο cinebench, prime95, aida περνάει κανονικά και όταν κάνω H.264 Video Encoding (5-10φορές) τρώω άκυρο (Encoding error) . Όλα αυτά με ρεύμα 1.35 για τα 4.6 και αναγκάζομαι να το πάω 1.395v για να είναι stable 100%.

Τα διαλεχτά πάνε πλαίσιο??Τι γίνεται ρε παιδιά

Το διαψεύδω αυτό. :P Από το πλαίσιο είναι ο δικός μου και πάνω από 4.7 δύσκολα πάει. Μέχρι 4.5 παίζει καλά, με λίγο ρεύμα αλλά από τα 4.6 και πάνω ζητάει 1.395v + πάνω. Απλά του ultraex2003 του έκατσε καλό κομμάτι από τα λίγα.

Επεξ/σία από Mitsos_The_Great
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...