Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νικο βαλε ενα ανεμιστηρα να φυσαει απο το μπροστα μερος της μητρηκης και ενα απο πισω. (οσο πιο δυνατα τα fan τοσο το καλυτερο) με δεματικα πιαστα αρκει να δροσιζεις την μητρηκη. και μετα δοκιμασε.

το σκεφτικα αλλά δεν εχω ορεξη τωρα ξερω θελει και αλλο ψάξιμο και βαριεμαι  :-(  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα clockarei και καλύτερα .Στα 5,0 ghz δεν άνοιγε η hero στο 1,43vcore, ήθελε παραπάνω (γύρω στο 1.45+ αν θυμάμαι καλά).

Βρε Μπάμπη δεν νομίζω να έφταιγε η Hero. Στην δικιά μου που είναι το μικρό αδελφάκι της Hero (ranger) τα 5,0 ghz τα έχει με 1,32 vcore. Είναι καθαρά θέμα λοταρίας στο τσιπάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Μπάμπη δεν νομίζω να έφταιγε η Hero. Στην δικιά μου που είναι το μικρό αδελφάκι της Hero (ranger) τα 5,0 ghz τα έχει με 1,32 vcore. Είναι καθαρά θέμα λοταρίας στο τσιπάκι.

 

Καταρχήν αν δεν είχε βλάβη η προηγούμενη mobo εννοείτε δεν θα άλλαζα,απλά είπα ότι στην hero ήθελε 1,45+ για να έβλεπε τα 5,0 ghz και τώρα από τα 1,43 άνετα ανοίγει (πάντα με το ίδιο chip).Εννοείται ότι είναι θέμα lootery το cpu που θα σου λάχει αλλά saber vs hero winner is saber για μένα (για απόδοση και θερμοκρασίες πάντα).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1530Mhz; Την ξεζούμισες ... :P Σπέρνει πάντως! :o

 

Μαμει η G1 ειδικα αν ειναι καλο κομματι, ξερω απο εμπειρια :D

 

Μπαμπη σου ανταλασσω την reference που εχω με την G1 και διαφορα απο μερους μου για να εχω SLi G1, αφου και το δικο σου παει ψηλα..

Και δωρο οι ωτοασπιδες και ενα γευμα στην ταβερνα απο μερους μου lol

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα overclockability της gpu μου κάθησε πολύ καλό κομμάτι αφού πάει έως 1535+mhz με αέρα.Που να είχε η άτιμη και νεράκι...

 

Μωρε μια χαρα παει το ξερω.. Οκ σε συνθηκες gaming απο 1450 περιπου που παιζω σε sli λογω reference που με κραταει πισω η διαφορα ειναι αμελητεα, αλλα για benches ειναι πολυ impressive οι g1..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακράν στην σειρά 900 της nvidia το καλύτερο HSF το έχει η G1 για μένα και ύστερα έρχεται η πρόταση της msi gaming!!!

 

Το ξερω και στις 970 και οι δυο που ειχα ηταν G1, τωρα πως μου ξεφυγε η μια και ειναι reference δεν ξερω.. Παιζει και να την πουλησω για να εχω G1 διδυμακι :D

Τρομερες υλοποιησεις και πανεμορφες μου αρεσει πολυ και ο χρωματισμος και το pcb τους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...