Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1o θεμα η H80i ειναι λιγη για αυτα τα ρευματα

2ο θεμα βγαζει bug report το cinebench 15

 

 

ενα r 11.5

http://imgur.com/ZiveeKg

 

 

παω να μπω στο club τον 5 ghz και εγω :) :) :) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως η H80i δεν ειναι για παραπανω!

 

Να ρωτησω βρε παιδια,πως μπορω να επιλεξω να ριχνει το ρευμα αλλα και τη συχνοτητα του cpu οταν δεν την χρειαζεται?

 

Με το c & q ριχνει μονο τη συχνοτητα απ οτι βλεπω...Στην fatality που ειχα,υπηρχε επιλογη να πεφτει και το vcore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

c & q Κλείστα και δοκίμασε

θελει αλλη ψυξει η h80i δεν προλαβενει να κανει κατι...μην τον ψήσω γιατι απο τι φαίνεται ειναι καλο κομματι ο 8320 μου.

 

 

παντος δεν το ειχα για την Asus M5A99X Evo r.2    να κανει τετοια δουλεια.ελεγα θα αρχίσει τα κολληματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ήδη θαύμα τα 5.2 με 1.5v. Το τσιπ δεν υπάρχει απλά.

Μεγαλοποιείς τα πράγματα, ο 8370 έχει turbo 4300 και όπως μπορείς να διαπιστώσεις όλα σχεδόν τα τσιπ έχουν ένα OC headroom 900-1000MHz.

Όπως έχω ξανά πει είναι ένα καλό κομμάτι τα περί gold κτλπ δεν στέκουν, ας βάλει μια αγγελία στο eBay και θα δεις αν βρεθεί αγοραστής στα 300-400€.

Αυτά τα λέω μιας και διαβάζουν το θέμα insomnia αρκετά άτομα που δεν γνωρίζουν.

Άλλωστε ο all ξέρει ότι τον συμπαθώ ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραφούσκωσα όντως :P, ε είδα και εγώ 5.2 με 1.5v και όπως και να έχει χάρηκα, μιας και δεν βλέπεις συχνά τέτοια κομμάτια να παίζουν stable εκεί. Φυσικά δεν εννοούσα ότι λόγω του χαρακτηρισμού golden θα πωληθεί και ως golden, θα πωληθεί συναρτήσει του ποσού που αγοράστηκε, της χρήσης, της κατάστασης, του χρόνου που βρίσκεται στα χέρια του ιδιοκτήτη κλπ. Θα έφευγε ας πούμε κάνα 150αρι και θα τονιζόταν στην αγγελία ότι κλοκάρει καλά, δεν θα πωλούνταν μεταχειρισμένος 8370 200 ευρώ  επειδή κλοκάρει αρκετά ψηλά και με σούπερ ρεύματα, είναι θέμα λογικής και θέμα αξιοπρέπειας, να είσαι εντάξει ως πωλητής και να σε σέβεται και ο αγοραστής. Αυτά από μένα  :-).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ ας είχα άζωτο και θα πήγαινε στο θεό.Είναι πολύ καλό κομμάτι ναι αλλα ο χαρακτηρισμός golden θα ισχυε μόνο με άζωτο


Τουλάχιστον στο hwbot είμαι μέσα στην δεκάδα

 

8370_zpsthw3jtx0.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...