Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχα,σωστος!Σκεφτομαι μηπως εκανα crossfire ετσι για την αλλαγη...Απ'την αλλη ομως αν πουλησω αυτην και δωσω αυτα που θα εδινα για τη 2η τοτε μου βγαινει στα ιδια περιπου λεφτα με το να παρω μια 290 ισως και 290x!

 

Από πλευράς επιδόσεων , το CF στις 7970 είναι πάνω από την 290X , και σε gaming και σε bench.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ειδικός μίλησε.Κρατάς την γριά βρίσκεiς και έναν παππού τους κάνεις ζευγάρι και τότε..........................

 

 

DeltaTau-OmicronLambdaTauEpsilonEpsilon-


Μπαίνεις και στην Η.Ο.Τ αν δεν είσαι :-D :-D :-D :-D :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι είμαι απλα όχι πολύ ενεργός μέχρι τώρα...Η αλήθεια ειναι ότι δεν αφιερωνω πολύ χρόνο στο τομέα του o/c!Σήμερα ανεβασα κάποια στο hwbot.

 

Οντως Τάσο,το εψαξα και εγώ και είδα ότι έχει καλύτερες επιδόσεις.Απλά σκεφτόμουν το θέμα με τους drivers.Θα το σκεφτώ πάντως και τις επόμενες μέρες θα αγοράσω ότι είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τάσος έχει δίκαιο. απλά στο gaming όχι 100%, σε πολλά παιχνίδια δεν δουλεύει καν το CF, σε άλλα έχει μέτριο αποτέλεσμα και σε πάρα πολλά έχει micro stuttering.Σε benchmark οκ εκεί αλλάζει το θέμα.

Μην ξεχάσω και το limit στην VRAM εκτός και αν μιλάμε για 1080p που πολύ λίγα παιχνίδια θα χτυπήσουν max (άσχετο αλλά το ARK πχ γεμίζει και τα 4Gb).

Αυτά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε καλή αρχή.Κάνε ένα cinebench και να δούμε και θερμοκρασίες

Τελικά οι skylake είναι 22nm ή 14nm??

 

Να τελειώσω και κάτι τελευταία και θα ποστάρω (με μούρλανε στις ενημερώσεις)...

 

14nm είναι οι skylake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους το cpu-z bench διαβάζει σωστά τα threads του i7, καιρός ήταν  B). Μου τα έλεγες εσύ ultra για το cpu-z bench και ότι δεν διαβάζει σωστά τους i7 αλλά εγώ στον κόσμο μου τότε  :P.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι είμαι απλα όχι πολύ ενεργός μέχρι τώρα...Η αλήθεια ειναι ότι δεν αφιερωνω πολύ χρόνο στο τομέα του o/c!Σήμερα ανεβασα κάποια στο hwbot.

 

Οντως Τάσο,το εψαξα και εγώ και είδα ότι έχει καλύτερες επιδόσεις.Απλά σκεφτόμουν το θέμα με τους drivers.Θα το σκεφτώ πάντως και τις επόμενες μέρες θα αγοράσω ότι είναι!

 

Καλωσήρθες στην ομάδα καταρχήν (άν και παλιός)

 

Οι drivers όσο πάνε και βελτιώνονται για το CF στους δημοφιλείς τίτλους παιχνιδιών.

Φυσικά το 7970 CF , δέν θα είναι καθολικά καλύτερο παντού και πάντα , εννοείται.

Αλλά στην πλειοψηφία των περιπτώσεων , ναί.

 

http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1335&lang=english

http://www.techspot.com/review/727-radeon-r9-290x/

 

 

Ο Τάσος έχει δίκαιο. απλά στο gaming όχι 100%, σε πολλά παιχνίδια δεν δουλεύει καν το CF, σε άλλα έχει μέτριο αποτέλεσμα και σε πάρα πολλά έχει micro stuttering.Σε benchmark οκ εκεί αλλάζει το θέμα.

Μην ξεχάσω και το limit στην VRAM εκτός και αν μιλάμε για 1080p που πολύ λίγα παιχνίδια θα χτυπήσουν max (άσχετο αλλά το ARK πχ γεμίζει και τα 4Gb).

Αυτά....

 

Εχεις δίκιο , το σχόλιο μου περί gaming , ήταν γενικόλογο.

 

Κάποιοι τίτλοι , στο gaming παρουσιάζουν ιδιαιτερότητες , είτε γιατί είναι κακογραμμένος ο κώδικας , είτε γιατί το "παράτησαν" από θέμα drivers.

Το σωστό σχόλιο είναι ... σε αρκετά δημοφιλή παιχνίδια.

Ωραίος ο παίκτης!!!!!!!!!!!!!!

Εδώ λέει 22nm

 

Ο Babis , δέν έχει skylake.

Haswell έχει , κάπου μπερδεύτηκες με την αλλαγή μητρικής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεράματα άστα βρε Τάσο


Αυτό το τσιπάκι συνέχεια με εκπλήσσει ειδικά στα ρεύματα γιατι από θερμοκρασίες λόγω νερού είμαι καλά

 

Kaloo_zpsildzm5tw.jpg


Πως να το αλλάξω μετά μου λέτε?????????????????????????

 

Τι σκατά αυτοντοπάρετε αυτός ο επεξεργαστής.Πάντως τον πάει κόντρα τον 6700κ.Με 1000mhz διαφορά χαχαχαχα

 

sta%20isa_zpsxxdlphpf.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεράματα άστα βρε Τάσο

Αυτό το τσιπάκι συνέχεια με εκπλήσσει ειδικά στα ρεύματα γιατι από θερμοκρασίες λόγω νερού είμαι καλά

 

Kaloo_zpsildzm5tw.jpg

Πως να το αλλάξω μετά μου λέτε?????????????????????????

 

Θές να το ακούς συνέχεια (δέν έχεις άδικο).

 

Αυτό το cpu , είναι περίπτωση.

ΔΕΝ το αλλάζεις.

 

... και να το αλλάξεις (το κρατάς στο συρτάρι) :-D

 

Οσον αφορά τα γεράματα , μόλις μου θύμησες ότι πρέπει να πάω για ραντεβού σε οφθαλμίατρο.

B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...