Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κάποια στιγμή δώσω τον 8370 μου έχω την εντύπωση ότι τόσο καλό τσιπάκι δεν θα μου ξανατύχει.Μπορεί να είναι stable και πιο χαμηλά αλλα βαριέμε τις δοκιμές

 

1.34_zpslsffaad8.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά.Mitsos με την προηγούμενη έφτανε

4.6 στα 1.26 full stable

4.7 στα 1.31 full stable

4.8 stable στα 1.36 full stable

και  στα 4.9+ μόνο για bench ανέβαινα.

 

Πάντως εξόψεως είναι μητρικάρα η sabertooth και ότι την έστεισα και πάω για format.Το άρμορ μαζί με τα δύο φουρφούρια που έρχεται είναι υπερπλήρες.Για να μην πώ και για το TUF Fortifier που την κάνει και δείχνει συμπαγές.Μπορεί να μην έχει την ομορφιά της hero αλλά είναι pretty good για μένα.Και μία αφιέρωση στον allday που ήθελε και photos:

Επειδή θα έχεις λιώσει δεν υπάρχει περίπτωση ούτε για κατ@@@ημα δεν θα πας χαχαχαχα θέλουμε εντυπώσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θα έχεις λιώσει δεν υπάρχει περίπτωση ούτε για κατ@@@ημα δεν θα πας χαχαχαχα θέλουμε εντυπώσεις

 

Για την ακρίβεια λόγω έλλειψης χρόνου (έχει αρκετή δουλειά στο φαρμακείο) αυτήν την περίοδο ίσα-ίσα την έστησα χτές και πέρασα τα 7άρια.Δεν έχω δοκιμάσει και πολλά.Από ρυθμίσεις δεν έχω δει ακόμα μέχρι τι μπορεί να κάνει γιατί πρώτα θέλω να κάνω το setup που είχα dual boot win7-win10.Από θερμοκρασίες σίγουρα κέρδισα με την mobo + το τρίτο fan + pk3.Από ακουστικής άποψης το ρεύμα δεν ακούγεται καθόλου στα 4.6 που τον έχω σε σχέση με την hero.Προς το παρών τον έχω στα 4.6ghz / 1.26vcore.Αλλά σίγουρα θα το ψάξω το θέμα μέχρι που μπορεί να τον φτάσει το cpu.Οι πρώτες εντυπώσεις temps/ησυχία/παρελκόμενα μητρικής/armor/ dust defender/fortifier και γενικά σαν πρώτη άποψη σίγουρα θετική!!!Μακάρι να είχα σαν το chip σου ανοχή αλλά εσύ κέρδισες τζόκερ...Θα δείξει αν και τι έχει να δώσει η saber....Εννοείται θα έρθουν και τα πρώτα benches!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακρίβεια λόγω έλλειψης χρόνου (έχει αρκετή δουλειά στο φαρμακείο) αυτήν την περίοδο ίσα-ίσα την έστησα χτές και πέρασα τα 7άρια.Δεν έχω δοκιμάσει και πολλά.Από ρυθμίσεις δεν έχω δει ακόμα μέχρι τι μπορεί να κάνει γιατί πρώτα θέλω να κάνω το setup που είχα dual boot win7-win10.Από θερμοκρασίες σίγουρα κέρδισα με την mobo + το τρίτο fan + pk3.Από ακουστικής άποψης το ρεύμα δεν ακούγεται καθόλου στα 4.6 που τον έχω σε σχέση με την hero.Προς το παρών τον έχω στα 4.6ghz / 1.26vcore.Αλλά σίγουρα θα το ψάξω το θέμα μέχρι που μπορεί να τον φτάσει το cpu.Οι πρώτες εντυπώσεις temps/ησυχία/παρελκόμενα μητρικής/armor/ dust defender/fortifier και γενικά σαν πρώτη άποψη σίγουρα θετική!!!Μακάρι να είχα σαν το chip σου ανοχή αλλά εσύ κέρδισες τζόκερ...Θα δείξει αν και τι έχει να δώσει η saber....Εννοείται θα έρθουν και τα πρώτα benches!!!

Αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ αστα τέτοιο τσιπάκι δεν θα ξαναβρώ.

Νομίζω στο ρεύμα είσαι πολύ καλά γα 4.6

Αφού σκέφτομαι αν και εφόσον τον πουλήσω να έχει ανεβασμένη τιμή χαχαχαχα.Τ`αξίζει άλλωστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιο κομμάτι allday το κρατάς να το δώσεις στα παιδιά σου που λέει ο λόγος  :-D. BabisTS τι εννοείς πως με τον i7 στα 4.6 με 1.26v δεν ακούγεται η sabertooth σε σχέση με την hero ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι δεν κάνει τσιριμονιές το ρεύμα πάνω κάτω και τα σχετικά

 

+1

Αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ αστα τέτοιο τσιπάκι δεν θα ξαναβρώ.

Νομίζω στο ρεύμα είσαι πολύ καλά γα 4.6

Αφού σκέφτομαι αν και εφόσον τον πουλήσω να έχει ανεβασμένη τιμή χαχαχαχα.Τ`αξίζει άλλωστε

 

Τέτοιο κομμάτι δε θα το πούλαγα για κανένα λόγο.Μία στις χίλιες τυχαίνει τέτοιο gold piece...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποια στιγμή δώσω τον 8370 μου έχω την εντύπωση ότι τόσο καλό τσιπάκι δεν θα μου ξανατύχει.Μπορεί να είναι stable και πιο χαμηλά αλλα βαριέμε τις δοκιμές

 

1.34_zpslsffaad8.jpg

Τον κρατας ενθυμιο οταν τον βαρεθεις.καπου εχω εναν χιωνιασμενο εναν Phenom II Χ2 που πηγαινε σε Χ4 και εγω πολυ καλο τσιπακι και αγαπηθηκε πολυ...οταν χρειαστω συστημα για τιποτα Light πραγματα εκεινον θα φτιαξω και θα εχω παλι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα,σωστος!Σκεφτομαι μηπως εκανα crossfire ετσι για την αλλαγη...Απ'την αλλη ομως αν πουλησω αυτην και δωσω αυτα που θα εδινα για τη 2η τοτε μου βγαινει στα ιδια περιπου λεφτα με το να παρω μια 290 ισως και 290x!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...