Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα βρώ μωρέ στο χέρι τους είναι??.Ολα θα γίνουν και θα έχω καινούργιο καρτόνι μπορεί και καλύτερο ποτέ δεν ξέρεις

ετσι σε θελω αισιοδοξο   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Ναι πιο πιθανό τα vrm να είναι αλλα έγινε πάνω σε benchmark.Eίχα ελέγξει και όταν έβγαζα εικόνα από την toxic είχε σε idle 40 βαθμούς σε benchmark Μέχρι 75-78 μόλις πήρα εικόνα από την καμμένη πάπαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα VRM ήταν 100% την ζορισες πολύ χωρίς νερό, αν δεν είχες και προφίλ στους ανεμιστήρες.... Δεν πειράζει πας για καινούργια. Το μόνο μαγαζί που θα είχες πρόβλημα είναι το you, τα άτομα είναι στον κόσμο τους. Ελπίζω στην καινούργια να μπουν νερά γιατί δεν είναι για πολλά πολλά χωρίς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ... μην το καθυστερεις. πιεσε για την αντικατασταση γιατι μου φαινεται οτι θα παρει καιρο. οτι εγγυησεις εχω ακουσει για vga τραβανε καιρο.Ευτυχως που εχεις την εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς οι club3d 290/290x δεν είναι ότι καλύτερο από θέμα θερμοκρασιών, μήπως την άκουσε από θερμοκρασίες ; Το συμπεραίνω από την vtx 3d r9 290 που είχε ο pc neon και τώρα την πούλησε, χτύπαγε 95 βαθμούς σε gaming με αλλαγμένη πάστα κιόλας σε mx-4. Στοκ η κάρτα στα 975 mhz /1250 mhz . Βέβαια η royal ace έχει 3 φανάκια, ωστόσο και πάλι έχω υποψίες για θερμοκρασίες.

τέτοιες θερμοκρασίες είχε και η δικιά μου προ νερού αν και είναι pre-oced στα 1050/1350

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέτοιες θερμοκρασίες είχε και η δικιά μου προ νερού αν και είναι pre-oced στα 1050/1350

1040/1330

Πάντως το ψυγείο με την εποξειδική κόλλα duro stick έγινε πιο ντούρο από ποτέ :-D :-D :-D :-D Οπότε θα μπεί και πάλι στην λούπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι την πήρα πριν 3 μέρες και την είχα με τα στοκ


Ημουν σε αναζήτηση μπλοκ για την 3d club


Και απ`οτι έχω δει Ελλάδα μπλοκ για αυτη την κάρτα δεν υπάρχει


Εχουμε και τα cc και δεν μπορώ να το φέρω από την EK απ`ευθείας.Δεν ξέρω αν μέσω eworld μπορώ να το έχω αν μου δώσουν την ίδια κάρτα.Αν έχω επιλογή θα πάω σε toxic γιατι αυτή ξέρω αυτή εμπιστεύομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όλη αυτή η ιστορία με το τρύπημα του ψυγείου σε καλό μου βγήκε.Επισκεύασα το ψυγείο και ξαναγέμισα το loop και είμαι στου 35 idle ενώ πριν την όλη ιστορία στους 40 και φουλ load με cinebench 50 που ήμουν 55 με 57.Βρήκα ευκαιρία με όλη αυτή την μανούρα και έβαλα και το διπλό ψυγείο μέσα βιδωμένο στην θέση του με φουρφούρια και ψάχνω να βρω 2 ρακορ 45 μοιρών 13/10 για να μπει και αυτό στο σύστημα να δροσίσει ακόμη περισσότερο περιμένοντας την κάρτα+ το μπλοκ της


Ενα Valley με την καρτούλα ορφανή

 

valley_zpsa42kthtx.jpg

post-244051-0-01006400-1445124012_thumb.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...