Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

80.3 και 79.8 αμα δε μου τα χαλαγαν και οι μνημες στη μια...αλλα οκ δεν εχω παραπονο

πως χάλασαν δηλαδη?Πάντως με τέτοιο asic πάνε για 1180/1550

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

πως χάλασαν δηλαδη?Πάντως με τέτοιο asic πάνε για 1180/1550

η μια εχει hynix μνημες και η αλλη elpida οποτε στη μια δυσκολο εως ακατορθωτο να ανεβω πανω απο 1450

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μια εχει hynix μνημες και η αλλη elpida οποτε στη μια δυσκολο εως ακατορθωτο να ανεβω πανω απο 1450

δικο  σου ειναι το πορισμα  οτι δε παιζει ψηλα η εχεις ακουσει οτι δε πανε ψηλα οι elpida ;; !! 

 

σε μενα επαιζε  ανετα εκει και ειταν ελπιδα στη παλια μου τη gigabyte wind 3x force και φορουσα και asus bios για να παιζω με ξεκλειδωτο ρευμα πανω απο 1.4 ρευμα !!

 

post-238528-0-61279600-1445028984_thumb.jpeg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χαμηλό βγάζω στο firestike extreme μου φαίνεται

 

12683_zpsnyktp4s3.jpg

allday ειμαι με bios απο  r9 390x οποτε δε μπορεις να δεις πραγματικα τις διαφορες η γενικα να χεις ενα μετρο για να συγκρινεις.

δικο  σου ειναι το πορισμα  οτι δε παιζει ψηλα η εχεις ακουσει οτι δε πανε ψηλα οι elpida ;; !! 

 

σε μενα επαιζε  ανετα εκει και ειταν ελπιδα στη παλια μου τη gigabyte wind 3x force και φορουσα και asus bios για να παιζω με ξεκλειδωτο ρευμα πανω απο 1.4 ρευμα !!

 

attachicon.gifimage_id_1385291.jpeg

βασικα και το εχω ακουσει και το βλεπω ισως να κανω λαθος βεβαια και γω στο ψαξιμο ειμαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι παίζουν ρόλο και οι επεξεργαστές


Και ένα καλύτερο με ίδια ρολόγια αλλα ανεβασμένο το power limit στο 30%

post-244051-0-19416200-1445032374_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι παίζουν ρόλο και οι επεξεργαστές

Και ένα καλύτερο με ίδια ρολόγια αλλα ανεβασμένο το power limit στο 30%

Στο ποσο ειναι οι καρτες; Παντως ειχα δει πολυ χαμηλα νουμερα στο heaven, κατι παιζει με σενα, τι drivers φορας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξάδερφε τάκαρε δεν μας τα λές καλά χαχαχαχα

Cliobaccara 1180/1550

xaxaxax ε μαζι τα ψαχνουμε βεβαια ο εγκεφαλος ειναι ο baccara 15.10 ειμαι και εγω αστο τα ρολογια του baccara ειναι απιαστο ονειρο τουλαχιστον για εμενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας παιδιά.Μετά λύπης μου πρέπει να πω πως πρέπει να κάνω ένα ευχέλαιο στο μηχάνημα.Κάηκε η καινούργια 290 που έβαλα πάνω.

Μέχρι την πεμπτη εικόνα έβλεπα από την Toxic και χθές λέω δεν την βάζω και στην άλλη.Έκανα 1-2 bechmarks με 3dmark και βάζω και ένα valley και βγαίνω έξω να κάνω ένα τσιγάρο.

Μπαίνοντας μέσα είχε κλείσει ο υπολογιστής και πιάνοντας την κάρτα μιλάμε όχι απλώς έκαιγε αλλα τσουρουφλούσε μέχρι και από το πάνω ψυγείο έβγαινε πολύ ζέστη.

Πάω να κάνω restart τζίφος δεν άνοιγε με τίποτα τα ρολόγια 1180/1550.Την έβγαλα έβαλα τίποτα reset bios τίποτα.Την άνοιξα να δώ για καμμένους φουσκωμένους πυκνωτές τίποτα.Και χωρίς το ρεύμα πάνω στην κάρτα πάλι δεν άνοιγε το pc.Yπάρχει περίπτωση να έχει θέμα το slot??Nα σημειώσω πως πριν το περιστατικό τα πιτσιρίκια έβλεπαν ταινία και η κάρτα είχε 50 βαθμούς και usage 1-2%.Θα την δοκιμάσω και στο pc του μαγαζιού και αν δεν τότε πάπαλα

Εγγύηση έχει αλλα με βλέπω να την κλαίω

Επεξ/σία από alldaynews
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας παιδιά.Μετά λύπης μου πρέπει να πω πως πρέπει να κάνω ένα ευχέλαιο στο μηχάνημα.Κάηκε η καινούργια 290 που έβαλα πάνω.

Μέχρι την πεμπτη εικόνα έβλεπα από την Toxic και χθές λέω δεν την βάζω και στην άλλη.Έκανα 1-2 bechmarks με 3dmark και βάζω και ένα valley και βγαίνω έξω να κάνω ένα τσιγάρο.

Μπαίνοντας μέσα είχε κλείσει ο υπολογιστής και πιάνοντας την κάρτα μιλάμε όχι απλώς έκαιγε αλλα τσουρουφλούσε μέχρι και από το πάνω ψυγείο έβγαινε πολύ ζέστη.

Πάω να κάνω restart τζίφος δεν άνοιγε με τίποτα τα ρολόγια 1180/1550.Την έβγαλα έβαλα τίποτα reset bios τίποτα.Την άνοιξα να δώ για καμμένους φουσκωμένους πυκνωτές τίποτα.Και χωρίς το ρεύμα πάνω στην κάρτα πάλι δεν άνοιγε το pc.Yπάρχει περίπτωση να έχει θέμα το slot??Nα σημειώσω πως πριν το περιστατικό τα πιτσιρίκια έβλεπαν ταινία και η κάρτα είχε 50 βαθμούς και usage 1-2%.Θα την δοκιμάσω και στο pc του μαγαζιού και αν δεν τότε πάπαλα

Εγγύηση έχει αλλα με βλέπω να την κλαίω

 

Σίγουρα πρέπει να γίνει ευχέλαιο στο insomnia γενικά ... του ενός η gpu,εμένα η hero και ενός άλλου η στραβή mobo (Η170 pro gaming) από το κουτί της... Μακάρι να πέσεις σε καλό service φίλος & να έχεις new gpu στα χέρια σου γρήγορα γιατί εγώ έχω μπλέξει με ... και να δω πόσο θα κάνουν ακόμα.Χωρίς την κάρτα πάνω λειτουργεί το pc?Για να δεις αν είναι θέμα slot βάλε την trix στην θέση της άλλης και βγάλε γενικά την άλλη από το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι χωρίς την κάρτα και μόνο την toxic πάνω δουλεύει μια χαρά.Με την άλλη πάνω αλλα χωρίς ρεύμα η κάρτα δεν ανοίγει to pc


Τη έχω βγάλει πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...