Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι. πηρε fatality μετα σε m5a99 pro. αλλα στο τελος αφου αποφασισα να  δωσω το σετακι μου τα πηρε.  (sabertooth και 8370) και εκανε 2 Pc. ετσι βαλαμε τον 8350 στην sabertooth επειδη ειναι καλυτερος και τον 8370 στην  m5a99 και θα προσπαθησει να το σπρωξει.

 

απο την εμπειρια μου με τα 2 κομματια εχω να πω τα εξης:

ο 8370 ειναι πολυ πιο δροσερος αν και χρειαζεται παραπανω ρευμα για τα 5ghz. στα 5.2 ομως με τιποτα δεν μπορουσε να τρεξει cinebench.

o 8350 απο την αλλη δουλεψε με 1.200 ρευμα στα 4.3 ghz αλλα πανω απο το 1.45 για να το εχει πρεπει να κανει custom υδροψυξη. δεν φτανει η 280 nepton. επισης εκει στα 5400 εχει το τοιχος του και ετσι δεν βοηθαει για παραπανω...

 

Διαφορετικοι χαρακτηρες τελειως οι 2 fx...

τονιζω οτι τα συμπερασματα τα εβγαλα σημερα το απογευμα. δεν προλαβα να κανω αρκετες δοκιμες...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 5 με 1.510 ηταν σταθερος. και με μαξ θερμοκρασια 60 βαθμους με την 280 nepton. δεν παιζοταν απο θερμοκρασιες ο συγκεκριμενος.μεχρι τα 4.9 ομως ηθελε 1.44

 

απο την αλλη  ο 8350 για τα 5 θελει 1.46 αλλα τερματιζε απο θερμοκρασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Allday ο δικος σου ειναι αλλου. Δεν συγκρινεται. Ακομη και ο 8350 που ειναι καλος δεν ειναι σαν το δικο σου.

 

Multi και ομως. Πανω στην ιδια μητρηκη με την ιδια ψυξη, παστα . Παλαιοτερα που ειχε περασει απο τα χερια μου ενας 8320 ειχε μεγαλυτερο θεμα με τις θερμοκρασιες με ακομη λιγοτερο ρευμα. και ετσι το εδωσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Allday ο δικος σου ειναι αλλου. Δεν συγκρινεται. Ακομη και ο 8350 που ειναι καλος δεν ειναι σαν το δικο σου.

 

Multi και ομως. Πανω στην ιδια μητρηκη με την ιδια ψυξη, παστα . Παλαιοτερα που ειχε περασει απο τα χερια μου ενας 8320 ειχε μεγαλυτερο θεμα με τις θερμοκρασιες με ακομη λιγοτερο ρευμα. και ετσι το εδωσα.

 

Ο 8320 που είχες σε τι ghz έπαιζε και με τι ρεύμα ; Δώσε λεπτομέρειες στον λαό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκε σε νερο και η δευτερη r9 290 και ειπα να μοιραστω μαζι σας μερικα αποτελεσματα με τσιμπημενα ρολογια φυσικα

αδελφε  βαλε και κανα σκρινακι απο ρολογια να συγκρινουμε  με τα δικα μας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

takare δώσεεεεεεεεεεεεεεεεε πόνοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

 ευχαριστω allday  :-D  χαροπαλευω ακομα αλλα που θα παει θα βγει ακρη 1150/1450 ειμαι εδω.απο δω και πανω δυσκολα τα πραγματα

αδελφε  βαλε και κανα σκρινακι απο ρολογια να συγκρινουμε  με τα δικα μας !

θα βαλω συντομα απλα θελω να στρωσω λιγο καλuτερα τη λουπα,να βαλω και push pull ανεμηστηρες ωστε να pusharw λιγο ακομα μεχρι εκει που μπορω να παω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 8320 που είχες σε τι ghz έπαιζε και με τι ρεύμα ; Δώσε λεπτομέρειες στον λαό.

 

εδω ειναι στο 4.6. ειναι τσιτα απο θερμοκρασιες. ειχα συγκρινει με αρκετα παιδια και ηταν +10 βαθμους πανω απο τα υπολοιπα., αν ετρεχα Prime στο μισαωρο ειχα 63

post-122185-0-23521600-1445027833_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...