Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εξαρταται απο το τι απαιτησεις εχεις. πραγματικα δεν πιστευω οτι θα μου κατσει σαν του ultraex αλλα ελπιζω να μπορω να βγαζω bench σε αξιοπρεπεις συχνοτητες. απο κει και περα καθημερινα θα δουλευει στοκ μιας και δεν μου χρειαζεται κατι παραπανω.μεχρι 4.5 -4.6 ολα πανε. απο κει και περα ειναι το θεμα.

 

Μακάρι να σου κάτσει ένας ισάξιος με του ultraex !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ακόμα, τα μαρούλια είναι πολλά για κάτι τέτοιο, ο apu μου θα μείνει μέχρι να λιώσει :P, απλά οι 4770k είτε τύχαιναν οι περισσότεροι μπανάνες και σταμάταγαν στα 4.2 / 4.3, ή δεν ανέβαιναν πιο πάνω γιατί ήθελαν delid, είχαν δηλαδή θέμα θερμοκρασιών.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o 4770k ηταν πιο κατω σε συχνοτητες. οποτε παλι εκανε ενα γεναιο oc. apo 3.5 σε 4.3 ειναι 800 παραπανω. ετσι το βλεπω γενικα. τεσπα. κοντος ψαλμος που λενε. αυριο θα ξερουμε. :X :X

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o 4770k ηταν πιο κατω σε συχνοτητες. οποτε παλι εκανε ενα γεναιο oc. apo 3.5 σε 4.3 ειναι 800 παραπανω. ετσι το βλεπω γενικα. τεσπα. κοντος ψαλμος που λενε. αυριο θα ξερουμε. :X :X

 

Εύχομαι τα καλύτερα, δεν νομίζω να σε απογοητεύσει πλαισιακό κομμάτι :D. Ο allday έδειξε τον δρόμο, με τον 8370 του, golden των golden :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o 4770k ηταν πιο κατω σε συχνοτητες. οποτε παλι εκανε ενα γεναιο oc. apo 3.5 σε 4.3 ειναι 800 παραπανω. ετσι το βλεπω γενικα. τεσπα. κοντος ψαλμος που λενε. αυριο θα ξερουμε. :X :X

4 το turbo 4300-4500 το OC με χάλια θερμοκρασίες. Παίζει να μην έχουν βγάλει χειρότερο CPU. Το έχω ξανά πει όσο πάει για μονοπώλιο τόσο φολες θα βγάζουν. Ο ανταγωνισμός είναι αυτός που κάνει την διαφορά ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι τιμές φίλε Fallen.Οταν βγάζεις έναν πεξεργαστή καινούργιο τον 6700Κ ας πούμε και μου έχεις στο θεό ακόμη τους 4690Κ και 4790Κ ε τότε.....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο γρηγορα περασματα με τα καινουρια "οπλα"...

 

attachicon.gifUntitled8.jpg

 

attachicon.gifUntitled9.jpg

Οργώνει ο παίκτηςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

d194d40a2a86356fa1572b2ef8e36048DSC_0079

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι τιμές φίλε Fallen.Οταν βγάζεις έναν πεξεργαστή καινούργιο τον 6700Κ ας πούμε και μου έχεις στο θεό ακόμη τους 4690Κ και 4790Κ ε τότε.....

 

Μεχρι τον Ιουνιο ειχε σε ενα μαγαζι καινουργιο τον 3770κ. ε μερικες μερες πριν βγουν τα skylake ηταν κοντα στην τιμη του 4790κ και μιλαμε για κομματι που ηταν στοκ 2ετια ανετα. Τελικα τον κρατησε ο ιδιος και εστησε Pc. οποτε οποιος περιμενει τους 1150 να πεσουν δεν υπαρχει τετοια πιθανοτητα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και δεν προκειται να πεσουν, εαν μαλιστα ειναι αγορασμενο στοκ το ξεχναμε δια ροπαλου (φορολογικο παραπτωμα  :-D )


Αν και να πω την αληθεια μου περασε απο το μυαλο η αναβαθμιση μου εφυγε πολυ γρηγορα μιας και:

1. Στα παιχνιδια δεν εχω καμια διαφορα με ι7

2. Η αυξηση στην αποδοση τον 6600-6700 ειναι ελαχιστη προς το 0% στα παιχνιδια

3. Θα περιμενω την αγαπητη AMD με τα ZEN που αν δεν ειναι φουσκα ολο το hype, βλεπε FX απλα θα ριξουν πονο  :devil:  :devil:  :devil:

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...