Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

δεν γίνεται να την δοκιμάσω δυστυχώς.Είναι μακριά το παλικάρι.Αλλα με βάζετε σε σκέψεις

Απλά παίρνεις κανονικά την V και βλέπεις αν είναι καλύτερη απο την Saber, αν ναι, πουλάς την Saber, αν όχι την κρατάς και πουλάς την V ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου μην επενδύσεις τσάμπα λεφτά στο am3+, κράτα τα καλύτερα για αναβάθμιση αργότερα σε zen ή intel, η saber είναι σκυλί και ήδη κλοκάρει αρκετά ψηλά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον Mult1...Δεν εχει κατι αλλο να σου δωσει αυτη η πλατφορμα,ηδη το εχεις τερματισει!Καλυτερα κανε λιγο υπομονη για κατι καινουριο..Τα λεφτα δικα σου βεβαια,η γνωμη μου απλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MrLifeguard +1, το θέμα είναι ότι έχει ήδη μία κορυφαία μητρική, σχεδόν ξεζουμισμένο στο μαξ τον 8370, να πάει σε crosshair v formula z για να παίζει ας πούμε στα 5400 με το ίδιο ρεύμα που παίζει στα 5.3 είναι αστείο, οι διαφορές θα είναι από πολύ μικρές έως και καθόλου. Μάζευε χρήματα καλύτερα, περαιτέρω επένδυση στο am3+ είναι πεταμένα λεφτά, μιας και οι διαφορές που θα δεις θα είναι ελάχιστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερχεται update!!!!!  https://www.asus.com/us/Motherboards/CROSSHAIR_V_FORMULAZ/ και φυσικά πούλημα η sabertooth

 

Για μένα μην δώσεις την saber,ειναι σκυλί ατάιγο και σίγουρα και δοκιμασμένη.Το oc στο am3+ το έχει για πλάκα η δικιά σου σε συνάρτηση με το chipaki σου.Βάστα λεφτά!Για μένα η επόμενη θα είναι saber (είτε από amd είτε από intel) σίγουρα, γιατί η σειρά rog (που πήρα κιόλας) δεν έχει το κάτι παραπάνω για το oc (πάντα με βάση αυτά που είδα και σε συνάρτηση με την ψύξη μου) ώστε να αξίζει το premium των χρημάτων μου!Αυτά φιλικά πάντα και εννοείται η επιλογή είναι δική σου...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί κολλάω και εγώ στο ότι το Am3+ τερμάτισε και το Zen έρχεται.Αν δεν Zen τότε Skylake θα έχω κάνει και την καβάτζα μου και θα βγεί πιο εύκολα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το σκεφτεσαι καν...Οσο δυνατο και αν ειναι το μικροβιο της αναβαθμισης,παλεψε το για λιγο καιρο ακομα και μονο κερδισμενος θα βγεις,οταν με το καλο πας σε καινουρια πλατφορμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερχεται update!!!!!  https://www.asus.com/us/Motherboards/CROSSHAIR_V_FORMULAZ/ και φυσικά πούλημα η sabertooth

 

Η καλύτερη μητρική για AM3+

 

Αλλά όπως έγραψαν και οι άλλοι , αξίζει αυτή η μετάβαση από Saber R2.0 ???

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φορές με το oc νομίζω πως βρίσκομαι στην εκπομπή του χαρδαβέλα το ανεξήγητο.Τώρα είμαι στα 4,9 με 1.42 vcore και για τα 5,0 θέλω 1.45 vcore.Αν δεν είναι αυτό το ανεξήγητο τι είναι ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...