Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Εχω βρει την 290 Τοχιc και την msi lightning και όποια είναι διαθέσιμη λέω να πάω για cf

msi lightning αδελφε αλλη κλαση !!! αν εχεις το χρημα ετσι γιατι φευγει στη τιμη

  εγω περιμενω  πως και πως τη δικη μου τη giga Wind force 3x 290χ να ρθη απο RMA

να τραγουδησουν μαζι με μια  trix που εχω με τον 6700κ δε τις εχω βαλει ακομα μαζι του

και εχω σκασει  για νουμερα 

      

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον η καθε μια τρεχει στα δικα της ρολογια απο μαμα εαν ειναι διαφορετικες πχ 290χ και 290

 

2ον μπορεις να τις κανεις να τρεχουν το ιδιο πχ 1050-1350 εαν και εφοσον μπορει να παιξουν και οι 2 εκει μιλαμε για σταθεροτητα

 

3ον μπορεις να τις κανεις oc ανεξαρτητα πχ η μια να ειναι 1200 /1500 και η αλλη που δε τραβαει εκει να παιξει 1150 /1400

 

4ον μπορεις να εχεις διαφορετικο ρευμα σε καθε μια εαν και εφοσον χρειαζετε αυτο

 

ολα αυτα με msi afterb !! τα κανω εγω

Νίκο όλα αυτά που λες καλά τα λες αλλά σε CF απλά δεν. Παίζει όλο το setup με την χαμηλότερη ταχύτητα.

Αν και είμαι κατά των mGPU έχω βρεθεί με αρκετές, το αποτέλεσμα; Ανάμικτα συναισθήματα.

All καλύτερα να πηγαινες σε κάτι μονό δυνατότερο εκτός και αν είναι μόνο για benchmark.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο όλα αυτά που λες καλά τα λες αλλά σε CF απλά δεν. Παίζει όλο το setup με την χαμηλότερη ταχύτητα.

Αν και είμαι κατά των mGPU έχω βρεθεί με αρκετές, το αποτέλεσμα; Ανάμικτα συναισθήματα.

All καλύτερα να πηγαινες σε κάτι μονό δυνατότερο εκτός και αν είναι μόνο για benchmark.

εεεεεπως παιζει με τη χαμηλωτερη ταχυτητα  το cf  αφου η καθε καρτα   εχει τα δικα της ρολογια  δε  πεφτουν τα ρολογια  της πιο δυνατης !! δεν ειναι μνημες  αυτο 

και φυσικα τα βλεπω μεσα  σε real time 

 

κατσε να ρθη η 2η καρτα  και θα ανεβασω νουμερα με διαφορετικα ρολογια στη καθε μια και με μετρηση του msi afterb σε real tιme  (θα κανω καταγραφη  )

 

εχω παιξει και εχω βγαλει και με ασυχρονα ρολογια πολυ καλα νουμερα και με nvdia και με amd-ati

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Balancing φιλε μου, ρολογια βαλε οσο θελεις η γρηγορη θα ριξει usage για να προλαβει και η αλλη.

Αυτα σε DX11 σε DX12 δεν γνωριζω αν και απο οσο εχω δει θα παιζει πολυ καλυτερα σε αυτα τα θεματα μιας και θα βλεπει και την μνημη διαφορετικα.

Και για να μην μπαινεις στον κοπο οριστε και τι λεει η AMD για το θεμα (μιας και εγω προφανως δεν ειμαι εμπιστος)  :whistle:

http://support.amd.com/en-us/search/faq/108

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Balancing φιλε μου, ρολογια βαλε οσο θελεις η γρηγορη θα ριξει usage για να προλαβει και η αλλη.

Αυτα σε DX11 σε DX12 δεν γνωριζω αν και απο οσο εχω δει θα παιζει πολυ καλυτερα σε αυτα τα θεματα μιας και θα βλεπει και την μνημη διαφορετικα.

Και για να μην μπαινεις στον κοπο οριστε και τι λεει η AMD για το θεμα (μιας και εγω προφανως δεν ειμαι εμπιστος)  :whistle:

http://support.amd.com/en-us/search/faq/108

θα το δω λες να ειναι μουφα τα ρολογια που βλεπω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιος !!!

 

Το άξιζες με τα χίλια.

Αυτό το μήνα δέν σε έπιανε κανένας μας (ούτε ο φευγάτος)

 

"ultraex2005 made 110 submissions, worth 479.7 points, which earned him the title of member of the month September."

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιος !!!

 

Το άξιζες με τα χίλια.

Αυτό το μήνα δέν σε έπιανε κανένας μας (ούτε ο φευγάτος)

 

"ultraex2005 made 110 submissions, worth 479.7 points, which earned him the title of member of the month September."

 

 

Σημερα ειπα να τον κρατησω πισω και του μιλουσα στο Skype αλλα ο ατιμος εκατσε σε αλλο PC μην χασει καμια μετρηση.... Αι στα διαλααααα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερχεται update!!!!!  https://www.asus.com/us/Motherboards/CROSSHAIR_V_FORMULAZ/ και φυσικά πούλημα η sabertooth

Δεν είναι ρισκό μην σε απογοητεύσει το κομμάτι? Μην τύχη σάπια Formula και έχεις καλή Saber.

 

Εγώ θα κρατούσα την saber μέχρι να τεστάρω την άλλη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...