Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι βρε αν είναι καλή κάρτα και αν αξίζει σαν κάρτα 280 γιουρος θα σκάσω

εχει ο γιωργος μια msi lichthning 290x  ναι αυτος με τις τιταν ρωτα τον αν την εχει δωσει στα κερια ειναι η καρτα 

εδω

ενταξει αυτος βαζει ρευμα  να του βγει το quide σου λεω αν εισαι σταθερος δε χρειαζετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ultraex με 1.29 εχω 4.8 χωρις να πειραξω vrin. αν το βαλω πιο ψηλα μπορει να ειμαι σταθερος με λιγοτερο ρευμα (vcore)?

μπορει αδελφε τιποτα δε ειναι στανταρ εδω βαζεις ιδια μητρικη ακριβως και αλλα ρευματα  ζηταει για τα ιδια ρολογια !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει αδελφε τιποτα δε ειναι στανταρ εδω βαζεις ιδια μητρικη ακριβως και αλλα ρευματα  ζηταει για τα ιδια ρολογια !!

 

Εδω bios αλλαζεις και εχεις προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 15.9 drivers  φρεσκο πραμα !!! :-D

attachicon.gifdfdxcfg.JPG

attachicon.gifdtscg.JPG

 

attachicon.gif';,,.;l.JPG

 

 

Εγω εχω 15.8 beta του εχω βαλει να μου βρισκει τους νεους beta drivers αλλα δεν βρισκει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p></p><p> </p><p>

ουτε θυμαμαι πρεπει να το δω.αλλα σιγουρα ειναι Vietnam.δεν ξερω εαν λόγω της gigabyte δίνει παραπανω ρεύμα γιατι στο auto έδινε μονη της 1.30</p>

Το λεω διοτι οσοι εχουν απο Vietnam και εχουν τελευταιο γραμμα a or b πριν τους τελευταιους 3 αριθμους εχουν καλο binning

 

Τουλαχιστον απο οτι βλεπω απο διαφορα παιδια που εχουν απο Vietnam CPUs μονο!Αλλα οχι οτι ειναι και 100% δεδομενο αλλα σε ενα μεγαλο ποσοστο αληθευει

 

Εμενα εχει X437C402 και τα 4.6 τα εχει στο 1.26vcore full stable.Δεν εχει και το καλυτερο binning εξου και το γραμμα c που εχει στο τελος πριν τον αριθμο 402.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα ο δικο μου ειναι απο τους καλους μαπα. X439B321

 

Λοιπον τελος το OC για μενα στον i7-4790k

 

4.6Ghz

Vcore 1.235

Vrin Loadline calibration = High

Memory = Profile 1 (2.133Mhz)

 

Ολα τα υπολοιπα auto οπως τα εχει η μητρικη.

 

Δειτε το fan της gpu! Εγω δεν εχω fan F16 εχω! :lol: :P

 

image.png


Αντε να ξεχρεωσουμε την μητρικη να παρουμε κανενα σοβαρο ζευγαρακι 140mm ανεμιστηρες για την ψυκτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λεω διοτι οσοι εχουν απο Vietnam και εχουν τελευταιο γραμμα a or b πριν τους τελευταιους 3 αριθμους εχουν καλο binning

 

Τουλαχιστον απο οτι βλεπω απο διαφορα παιδια που εχουν απο Vietnam CPUs μονο!Αλλα οχι οτι ειναι και 100% δεδομενο αλλα σε ενα μεγαλο ποσοστο αληθευει

 

Εμενα εχει X437C402 και τα 4.6 τα εχει στο 1.26vcore full stable.Δεν εχει και το καλυτερο binning εξου και το γραμμα c που εχει στο τελος πριν τον αριθμο 402.

Χ449Β686 ειναι το batch μου.βεβαια δεν σημαινει κατι αυτο.

εαν ανεβασω στα 4.7 οπως ειμαι τωρα και τρεξω occt (γιατι τα cinebench τα περναει ανετα) τοτε φαε μια bluescreen με κωδικους ειτε 101 ειτε 124 οποτε θελει ρευμα.κλοκαρω με turbo φυσικα αλλα τα εχω τα ιδια με τον πολλαπλασιαστη και ολες τις εξοικονομησεις ανοιχτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα ο δικο μου ειναι απο τους καλους μαπα. X439B321

 

Λοιπον τελος το OC για μενα στον i7-4790k

 

4.6Ghz

Vcore 1.235

Vrin Loadline calibration = High

Memory = Profile 1 (2.133Mhz)

 

Ολα τα υπολοιπα auto οπως τα εχει η μητρικη.

 

Δειτε το fan της gpu! Εγω δεν εχω fan F16 εχω! :lol: :P

 

image.png

Αντε να ξεχρεωσουμε την μητρικη να παρουμε κανενα σοβαρο ζευγαρακι 140mm ανεμιστηρες για την ψυκτρα.

Μια χαρα κομματι σου εχει τυχει εφοσον εχεις σε 1.23 τα 4.6ghz!

 

Και 4.7 να δωσεις αν δεν ξεμενεις απο ψυξη θα τα εχεις κατω απο 1.3vcore σιγουρα!

 

Χ449Β686 ειναι το batch μου.βεβαια δεν σημαινει κατι αυτο.

εαν ανεβασω στα 4.7 οπως ειμαι τωρα και τρεξω occt (γιατι τα cinebench τα περναει ανετα) τοτε φαε μια bluescreen με κωδικους ειτε 101 ειτε 124 οποτε θελει ρευμα.κλοκαρω με turbo φυσικα αλλα τα εχω τα ιδια με τον πολλαπλασιαστη και ολες τις εξοικονομησεις ανοιχτες.

Καλα αυτο με τα batch numbers δεν ειναι και απολυτο οπως ειπα και παραπανω.

Ποσο vcore εχεις στα 4.7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη χειμωνας ερχεται και ειναι καιρος για δυο θα κρυωνει μονη της.. Ενα χαλαρο με [email protected] που δουλευει 24/7 και τις καρτες χωρις ιδιαιτερο πουσαρισμα :D

 

2ujqudc.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BabisTS δεν το εχω δοκιμασει για να δω ποσο τα εχω τα 4.7 γιατι εχω βαλει στον εαυτο μου οριο να ειμαι κατω απο 1.30 για 24/7 (που φυσικα 2-3 ωρες ειναι ανοιχτος ο υπολογιστης την μερα και αυτο οχι σε load).θα το δοκιμασω καποια στιγμη.παντως εβαλα τους 2 πρωτους πυρηνες απο το turbo να ειναι στα 4.7 και δειχνει να ειναι σταθερος.οι αλλοι 2 στα 4.6.λογικα καποιος απο τους αλλους 2 θα με κοβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BabisTS δεν το εχω δοκιμασει για να δω ποσο τα εχω τα 4.7 γιατι εχω βαλει στον εαυτο μου οριο να ειμαι κατω απο 1.30 για 24/7 (που φυσικα 2-3 ωρες ειναι ανοιχτος ο υπολογιστης την μερα και αυτο οχι σε load).θα το δοκιμασω καποια στιγμη.παντως εβαλα τους 2 πρωτους πυρηνες απο το turbo να ειναι στα 4.7 και δειχνει να ειναι σταθερος.οι αλλοι 2 στα 4.6.λογικα καποιος απο τους αλλους 2 θα με κοβει.

Καταλαβα φιλος!

 

 

Επειδη χειμωνας ερχεται και ειναι καιρος για δυο θα κρυωνει μονη της.. Ενα χαλαρο με [email protected] που δουλευει 24/7 και τις καρτες χωρις ιδιαιτερο πουσαρισμα :D

 

2ujqudc.png

Δυο 980ti στο ρελαντι!!!Ωραιος...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω 15.8 beta του εχω βαλει να μου βρισκει τους νεους beta drivers αλλα δεν βρισκει τιποτα.

αααα αμα περιμενεις να σου δωσει update !!!

 

http://www.guru3d.com/files-details/amd-catalyst-15-9-beta-download.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...