Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγαινε καλύτερα σε Xigmatek. H V8 δεν αξίζει τα 20 παραπάνω ευρό.

Κανει περισσότερη για να βγάλει τις ίδιες θερμοκρασίες με την απλή S1283 ???

 

Λες ε? Για αυτο δεν εχω αποφασισει ακομα, ειμαι στην ερευνα. Θα το κοιταξω παντως. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομιζω οτι μπορει και καλυτερα?

Η vga αρνειται πεισματικα να ανεβει αλλο τουλαχιστον απο το Gamers Hud της gigabyte.

Ο cpu μπορει αλλα περιμενω να φτιαξω την ψυξη μιας και ειμαι ακομα με την stock ψυχτρα, και δεν εχω αποφασισει αν θα παω σε coolermaster v8 η υδροψυξη.

 

capture3dmark06.th.jpg

 

εγω σου προτεινω την thermalright 120 extreme ( http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=974919 ) αν μπορεις να δωσεις 40ευρο +10 για φρουφρουρι;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ πιστεύω μπορείς να πας καλύτερα...

τι μνήμες έχεις; και σε τι χρονισμό;

+1 για την thermalright 120 extreme

η και για την thermalright 120 true black... εγώ έχω την δεύτερη

και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!!!

 

λύστε μου μια απορία... τι διαφορά έχουνε οι 2; μόνο στο χρώμα + τιμή;:P

 

EDIT: βασικά αν θυμάμαι καλά η διαφορά είναι ότι σου δίνει +1 πιαστράκι για τα φρουφρούρια για push and pull

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

:devil:ωραιος ο gegas και πιο ωραιος ο sotosu

αντε γιατι με εχετε ξενερωσει εντελως με τους core2 σας που φτανετε τα σκορ του ι7 μου...:-Dλιγο σεβασμο παρακαλω..

 

ενας vertex στα 120-130 ευρω βεβαια τα 30 γιγα πιστευω θα ειναι μια χαρα.. γιατι τα 229 τα σκεφτομαι για δισκο αν και ειχα δωσει 255 για τον 300 veloci raptor.. που εντελει δεν παει και σφαιρα..

Επεξ/σία από swiftech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με ενα 8500{ κλοκαρισμενο στα 4.4} και 9600 gt βγαζω 14000 στο 3d mark 06

 

 

 

____________________________________

διαβαστε το ονομα μου αναποδα:devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ πιστεύω μπορείς να πας καλύτερα...

τι μνήμες έχεις; και σε τι χρονισμό;

+1 για την thermalright 120 extreme

η και για την thermalright 120 true black... εγώ έχω την δεύτερη

και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!!!

 

λύστε μου μια απορία... τι διαφορά έχουνε οι 2; μόνο στο χρώμα + τιμή;:P

 

EDIT: βασικά αν θυμάμαι καλά η διαφορά είναι ότι σου δίνει +1 πιαστράκι για τα φρουφρούρια για push and pull

 

σου δινει εκτος βεβαια απο αυτα που ειπες και μια καινουργια παστα (οχι σοκολατας :P) της thermalright

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

εχω σπασει το κεφαλι μου στον τοιχο προσπαθοντας να ανεβασω τον e6750 στα 3.6 χωρις να ριξω τις ραμ απο 450mhz που ειναι:mad::mad::mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σου προτεινω την thermalright 120 extreme ( http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=974919 ) αν μπορεις να δωσεις 40ευρο +10 για φρουφρουρι;)

 

Ανεμιστηρι εχω οποτε δεν ειναι προβλημα. Απο οτι βλεπω καλα τα παει στα reviews.

 

και εγώ πιστεύω μπορείς να πας καλύτερα...

τι μνήμες έχεις; και σε τι χρονισμό;

+1 για την thermalright 120 extreme

η και για την thermalright 120 true black... εγώ έχω την δεύτερη

και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!!!

 

λύστε μου μια απορία... τι διαφορά έχουνε οι 2; μόνο στο χρώμα + τιμή;:P

 

EDIT: βασικά αν θυμάμαι καλά η διαφορά είναι ότι σου δίνει +1 πιαστράκι για τα φρουφρούρια για push and pull

 

Κερδιζει ποντους η ψυχτρα.

Μνημες αστα. Kingston Value Ram των 30 ευρω αν θυμαμαι καλα. 1066 @ 1280 8-8-8-22. Πιστευω οτι με μνημες και ψυχτρα θα κερδισω αρκετα. Αλλα το θεμα ειναι να δεχτει και αλλο ρευμα η vga μπας και ανεβει και αλλο. Αυτη την στιγμη δεν ανεβαινει ουτε κλικ σε voltage (χανεται το συμπαν), gpu(το ιδιο με πριν), shader kai memory (bsod).

 

:devil:ωραιος ο gegas και πιο ωραιος ο sotosu

αντε γιατι με εχετε ξενερωσει εντελως με τους core2 σας που φτανετε τα σκορ του ι7 μου ...:-Dλιγο σεβασμο παρακαλω..

 

ενας vertex στα 120-130 ευρω βεβαια τα 30 γιγα πιστευω θα ειναι μια χαρα.. γιατι τα 229 τα σκεφτομαι για δισκο αν και ειχα δωσει 255 για τον 300 veloci raptor.. που εντελει δεν παει και σφαιρα..

 

Λεμε τωρα για το σκορ ετσι??? Δεν εχω ιδεα απο ι7 αλλα υποθετω οτι δεν εχουμε δουλεια αν ααρχισεις το κλοκαρισμα...

 

εγω με ενα 8500{ κλοκαρισμενο στα 4.4} και 9600 gt βγαζω 14000 στο 3d mark 06

 

 

 

____________________________________

διαβαστε το ονομα μου αναποδα:devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil:

 

Στα ποσα δουλευει η καρτα σου? 2500 ποιντς ειναι αρκετα μεγαλη διαφορα αλλα θα μπορουσε να δικαιολογειται απο τον επεξεργαστη και τις μνημες??? Με τι ψυξη εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα το θεμα ειναι να δεχτει και αλλο ρευμα η vga μπας και ανεβει και αλλο. Αυτη την στιγμη δεν ανεβαινει ουτε κλικ σε voltage (χανεται το συμπαν), gpu(το ιδιο με πριν), shader kai memory (bsod).

 

πια εκδοση της gtx 9600 εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πια εκδοση της gtx 9600 εχεις?

 

Gigabyte 9600 gt 1gb (gv-nx96t1ghp)

 

Και κατι αλλο που μου ηρθε τωρα... Γιατι κανεις δεν χρησιμοποιει τα benchmraks του everest? δεν ειναι αξιοπιστα η παιζει κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gigabyte 9600 gt 1gb (gv-nx96t1ghp)

 

Και κατι αλλο που μου ηρθε τωρα... Γιατι κανεις δεν χρησιμοποιει τα benchmraks του everest? δεν ειναι αξιοπιστα η παιζει κατι αλλο?

 

η gigabyte εχει κατι προγραμματα για oc και για τασεις ελπιζω να τα χρησιμοποιησες

οσο για το αλλο που ειπες

χρησιμοποιουμε το 3dmark γιατι ειναι το πιο αξιοπιστο και το πιο διαδεδομενο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ sotosu και εγώ πιστεύω ότι με άλλες μνήμες θα δεις διαφορά;)

 

@ swiftech αν δεν σου κάνει κόπος επειδή δεν έχω χρόνο να ψάξω

μπορείς να μου πεις τι score βγάζεις; έτσι για να ξέρω απλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ, οταν ειναι για bench δεν καθομαι να ψαχνω την μικροτερη δυνατη ταση. Πεταω μια να ειμαι σιγουρος. Θερμοκρασια επιασε 81 βαθμους ο θερμοτερος πυρηνας. Ειχα το HWMonitor ανοιχτο κατα τη διαρκεια του 3DMark και δειχνει μεγιστες και ελαχιστες θερμοκρασιες. Και απ'οτι εχω δει χρησιμοποιει ολους τους πυρηνες περιπου στα 95%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...