Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Εγώ αυτό που ξέρω να πω είναι πως με έχετε μπριζώσει για τα καλά με τους intel σας και αργούν και πολύ οι Zen το κέρατο μου.Είμαι σε δίλλημα αλλα είναι και ακριβοί γαμώτο μου για να κάνω τώρα την αλλαγή.Και να δώσω cpu+motherboard μόνο cpu θα πάρω και θέλω και ένα 200 για μητρική + cpu block κανα 60αρι.Εκτός αν πάς σε μεταχείρισμένα.Ωρε μάνα μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που ξέρω να πω είναι πως με έχετε μπριζώσει για τα καλά με τους intel σας και αργούν και πολύ οι Zen το κέρατο μου.Είμαι σε δίλλημα αλλα είναι και ακριβοί γαμώτο μου για να κάνω τώρα την αλλαγή.Και να δώσω cpu+motherboard μόνο cpu θα πάρω και θέλω και ένα 200 για μητρική + cpu block κανα 60αρι.Εκτός αν πάς σε μεταχείρισμένα.Ωρε μάνα μου

Οταν τον δωσεις στειλε τον απο εδω να του πιω λιγο το ζουμι , ετοιμαζω ωραιο setup με 3πλο και 2πλο :P

Μονο για 6700κ αν αξιζει η μεταβαση και μονο και μονο για την αλλαγη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που ξέρω να πω είναι πως με έχετε μπριζώσει για τα καλά με τους intel σας και αργούν και πολύ οι Zen το κέρατο μου.Είμαι σε δίλλημα αλλα είναι και ακριβοί γαμώτο μου για να κάνω τώρα την αλλαγή.Και να δώσω cpu+motherboard μόνο cpu θα πάρω και θέλω και ένα 200 για μητρική + cpu block κανα 60αρι.Εκτός αν πάς σε μεταχείρισμένα.Ωρε μάνα μου

Σε μια εβδομαδα, θα εχω προς πωληση μια MSI Z97 MPower.

Στηνω σιγα σιγα το καινουργιο setup με Ι7-6700Κ ( USA, απο αυτους που δεν κυκλοφορουν στην λιανικη ), με 1.21Vid.

Dominator ram.

 

Αν κανεις το βημα προς Intel μερια, μπορεις να γλυτωσεις καποια χρηματα. Η μητρικη ειναι κουτα, με ολα τα παρελκομενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονο.υπαρχουν και USA {Που εχω εγω} αλλα δεν βγαινουν σε λιανική πρως πώληση και ειναι τα καλυτερα κομματια

 

Σε παρακαλώ ΠΟΛΥ , επειδή διαβάζουν και άνθρωποι , που γνωρίζουν κανά δυό πράγματα παραπάνω , σταμάτα να γράφεις με τόσο αυθορμητισμό ... please !!!

 

Εννοιτε και ειναι θεμα τυχης παντα παιζει 50 50 παντα ετσι ειναι

αφου ειδα 6700κ κανωνικα που ειναι κοστα ρικα λες να γινεται μαμουνια?

 

Μάλλον ... κάτι παίζει.

Οι Κοσταρικανοί (τους χρωστάγανε λεφτά και άνοιξαν το εργοστάσιο για πάρτη τους)

:-D

 

Δές εδώ

http://www.reuters.com/article/2014/04/09/us-intel-costa-rica-idUSBREA371TJ20140409

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως τα πάει με intel η msi γιατι με amd και oc χωλαίνει πολύ.Βέβαια για να γίνει η μετάβαση πρέπει να φύγουν πρώτα αυτά που έχω τουλάχιστον αυτή την στιγμή


Για 1151 θές και μνήμες.Είναι πολλά τα λεφτά Αρη εκτός αν..........................

 


Απ`οτι έριξα μια ματιά 600 θέλω και για 1150 και 1151 +100€ μνήμη για καινούργια πάντα.Εντελώς offtopic και ζητάω συγνώμη

post-244051-0-53701300-1442866566_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 1151 θές και μνήμες.Είναι πολλά τα λεφτά Αρη εκτός αν..........................

 

Για ddr4  βλέπω μία και έξω όταν θα βγούν οι zen ή αν θα έχει βγάλει τότε τον 7700Κ η Intel.Όποια εταιρεία δώσει το καλύτερο setup τότε θα πάρει και την επόμενη αναβάθμιση από μένα.Μακάρι να είναι οι κόκκινοι,γιατί έχω πολλές ελπίδες για τους zen!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια :D

 

Καταρχην η καρτα γραφικων μου ειναι η : Sapphire Dual-X R9 280 OC Edition

 

Επαιξα αυτες τις ημερες με τα ρολογια της για να την ανεβασω λιγο παραπανω και κατεληξα σε αυτα τα ρολογια :

 

post-348532-0-20492000-1442873597_thumb.png

 

 

Μετα απο 30 λεπτα στο Furmark ειμαι stable χωρις κανενα απολυτως OpenGL error με μεγιστη θερμοκρασια στους 82-83 βαθμους και στο Mad Max που ειδα μετα στους 73 με 99% gpu usage.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως με αυτη την ταση που εχω δωσει ειμαι ασφαλης χωρις να ταλαιπωρω και να μειωνω της ζωης της gpu μου για 24/7 χρηση ;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τασο φιλε μου ακριβως συμφωνω μαζι σου αυτα μου τα λενε ατομα που εχουν παιξει με αζωτο χρονια τωρα οποτε αυτοι ξερουν 2 πραγματα παραπανω.και τα μεταφερω εδω 


με 1.274 παιζεις στα 1055?κατεβασε ρευμα δεν χρειαζετε τοσο κανε τεστακια εγω τα εχω στοκ με 1.2 ρευμα στα 1150 σαν πολυ ρευμα δεν ανεβασες ξανα ριξε μια ματια

Οσο για εσας κυριε 

gkinvest

Οσο θελεται να κοροιδευεται USA δεν θα δειτε πότε επεισης θυμάστε το μήνυμα που με είχατε στείλει?ας το βάλω μια εδω κλαίνε ακόμα και οι πέτρες ευχαριστω για το κίνητρο που με δωσατε και σας εχω περασει για την πλακα! και παλι ευχαριστω

post-235268-0-08757700-1442896670_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οσο για εσας κυριε 

gkinvest

Οσο θελεται να κοροιδευεται USA δεν θα δειτε πότε επεισης θυμάστε το μήνυμα που με είχατε στείλει?ας το βάλω μια εδω κλαίνε ακόμα και οι πέτρες ευχαριστω για το κίνητρο που με δωσατε και σας εχω περασει για την πλακα! και παλι ευχαριστω

 

 

Ε, τοτε και εγω να σου θυμησω, οτι ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ο Τασος, σε εδιωξε κακειν κακως απο την H.O.T., οπου εβρισες τους παντες

και τα παντα και μας πλασαρες πλαστες με Photoshop φωτογραφιες για πραγματικα Bench.

Να σου θυμησω οτι ενημερωθηκαν οι administrators του HWBOT και εληφθησαν τα καταλληλα μετρα για τρολακια.

 

Και να στο πω και καταμουτρα, οτι λες οτι σου κατεβει, και δεν εχεις ιδεα απο Benching.

Οι φιλοι σου με τα αζωτα, μπορει να ξερουν, εσυ...μπα.

Μονον φασαρια κανεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τασο φιλε μου ακριβως συμφωνω μαζι σου αυτα μου τα λενε ατομα που εχουν παιξει με αζωτο χρονια τωρα οποτε αυτοι ξερουν 2 πραγματα παραπανω.και τα μεταφερω εδω 

με 1.274 παιζεις στα 1055?κατεβασε ρευμα δεν χρειαζετε τοσο κανε τεστακια εγω τα εχω στοκ με 1.2 ρευμα στα 1150 σαν πολυ ρευμα δεν ανεβασες ξανα ριξε μια ματια

Οσο για εσας κυριε 

gkinvest

Οσο θελεται να κοροιδευεται USA δεν θα δειτε πότε επεισης θυμάστε το μήνυμα που με είχατε στείλει?ας το βάλω μια εδω κλαίνε ακόμα και οι πέτρες ευχαριστω για το κίνητρο που με δωσατε και σας εχω περασει για την πλακα! και παλι ευχαριστω

πανο δε χρειαζομαστε αψιμαχιες εδω μεσα στο θεμα του oc !! κριμα ειναι να χαλιομαστε με τετοια  !!

προτεινω να δωσετε τα χερια τωρα !!!

 

ειρηνη αδελφια !!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα απο πισω γραφει δεν εχω ορεξη να ασχολουμαι με τετοια.φυσηκα και ειναι αλλα ποιος ειχε αρχισει?παντα οτι γραφω απο πισω ειναι και γραφει μπ...ες πλαστα ειναι τα δικα σου κυριε Γιωργο αντε γιατι πολυ ασχοληθηκες


Μονο εσυ εκανες ρεπορτ και βεβαια εισαι λαθος επειδη ειστε φιλοι μαζι με τον Τασο θελατε να κανετε αυτην την βλακια.πραγματικα ντρεπομαι και για την ηλικία σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...