Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Be guiet shadow rock slim με arctic silver παστα και δεν ειχα ποτε προβληματα θερμοκρασιων στα benchmarks ακομα και στα 4.7 ghz.Τωρα ακομα και stock παει στους 100 βαθμους,μαλλον εχει κουνηθει η ψηχτρα.Θα ασχοληθω με αυτο το επομενο χρονικο διαστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αρχίσω να συμβάλω και εγώ στο hwbot όταν λύσω τα προβλήματα θερμοκρασιών του επεξεργαστή μου.

 

Σε είδα που έκανες εγγραφή στην ομάδα.

 

Αν χρειαστείς κάπου βοήθεια , μου λές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση τώρα απλά για επιβεβαίωση!

Εάν σεττάρω το cpu oc stage II στα 4,9 Θεωρητικά πάντα θα έχω μείωση του Lifetime.

Εάν όμως χρησιμοποιώ εφαρμογές που δεν χρειάζονται καν 4.2(stage I oc) πάλι θα έχω μείωση στην ζωη του Hardware?

CPU i5-4690K @ stage I oc 4.2GHz.

Ρωτάω γιατί ίσως μπώ και εγώ στην ομάδα σας κάποια στιγμή (συντομα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά , η μείωση της ζωής του hardware , το οποίο λειτουργεί εκτός των εργοστασιακών specs ... γίνεται με τόσο μικρό ρυθμό , που θα έχεις αλλάξει-αναβαθμίσει τουλάχιστον 2 φορές το σύστημα σου.

 

Φαντάσου ότι τα Nehalem (i7 920) και Sandybridge (2600k) συστήματα , που γνώρισαν δόξες στο κομμάτι του overclocking ... δουλεύουν κανονικά μέχρι σήμερα , απροβλημάτιστα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σούπερ είναι, πολύ καλύτερη απόκριση σε σχέση με 7 και 8.1 στην χρήση, αρκετά καλό λειτουργικό. Λέω ας το κάνω το upgrade από τα 7αρια μου και τελικά συνειδητοποίησα πως βγήκε σε καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζουν πραγματικά, σαν λειτουργικό είναι άψογα, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα. Στην αρχή τα έβριζα, όμως μόλις τα εγκατέστησα άλλαξα γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...