Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ultraex σε stress στα 4.8 πόσους βαθμούς πιάνει ο 6700k ; Μαξ safe ρεύμα για 24/7 είναι το 1.35v ή το 1.3v για τους skylake ; Αετολοφίτη αν θες τα απόλυτα νούμερα πας σε skylake, διαφορετικά μείνε με τον 4790k. Σημειωτέον πως τον δοκίμασα πρόσφατα τον 4790k και έμεινα κάγκελο με το τι κάνει πραγματικά, ο 6700k δηλαδή δεν μπορώ να φανταστώ τι κτήνος θα είναι  B).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

r11_51.jpg

 

 

 

 

r15.jpg

 

 

10% διαφορα στα 4.8 ο 6700κ. ultraex ποσους βαθμους ανεβασε maximum στα 4.8 το τουρμπιδι και με τη ψυξη τον εχεις?για να δουμε ποσο καλυτερη ειναι και η θερμικη του συμπεριφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sakks80 για καλύτερα νούμερα άνοιγε το cpu z μετά το run του cinebench, επειδή βλέπω ότι ο babists έχει λίγο καλύτερα νούμερα πρέπει να φταίει αυτό. Αν πάλι άνοιξες το cpu z στο τέλος τότε τι να πω, φορτωμένα windows μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sakks80 για καλύτερα νούμερα άνοιγε το cpu z μετά το run του cinebench, επειδή βλέπω ότι ο babists έχει λίγο καλύτερα νούμερα πρέπει να φταίει αυτό. Αν πάλι άνοιξες το cpu z στο τέλος τότε τι να πω, φορτωμένα windows μάλλον.

κλαιν 5 πανω 5 κατω τα ιδια ειναι.αν το τρεξω 2-3 φορες συνεχομενα αλλες φορες θα δωσει κατι παραπανω αλλες κατι λιγοτερο. ανοιγω πρωτα cpu-z και hwmonitor και μετα τρεχω το cinebench εχωντας και αυτα τα 2 ανοιχτα για να βλεπω θερμοκρασια και ρευμα την ωρα που τρεχει το bench.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι ειδα οντως ειναι αρκετα καλυτερος απο αποψη θερμοκρασιων.του δινει 1.36 ρευμα και ειναι στους 71-72 βαθμους με ολους τους πυρηνες να καθονται στα ιδια πανω κατω.εγω με 1.241 ρευμα εχω τους 3 πυρηνες στους 75-76 βαθμους και τον εναν στους 67-68

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι ειδα οντως ειναι αρκετα καλυτερος απο αποψη θερμοκρασιων.του δινει 1.36 ρευμα και ειναι στους 71-72 βαθμους με ολους τους πυρηνες να καθονται στα ιδια πανω κατω.εγω με 1.241 ρευμα εχω τους 3 πυρηνες στους 75-76 βαθμους και τον εναν στους 67-68

ειναι και λαθος κατα τη γνωμη μου τα ρευματα της asus ειναι παρα πολλα η ειναι γενικα ρυθμισμενα  για να περνανε ολα τα cpu

 

μολις τελειωσω με το να ανεβαζω συχνοτητα απορω ποιο ειναι το μαχ ρολοι που μπορει να παιξει με αυτο το ρευμα

και πως το σκεφτηκαν εκει στη asus η τυχαια το ρυθμισαν εκει δε ξερω

επισης  θα δω τι μπορω να γλυτωσω απο ρευματα και παιζοντας φυσικα με το llc εχει παντως πολυ πραμα να  ασχοληθεις περα απο τη πλακα

εχουμε και τη cashe να δουμε τι θα κανουμε και με αυτη

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι και λαθος κατα τη γνωμη μου τα ρευματα της asus ειναι παρα πολλα η ειναι γενικα ρυθμισμενα  για να περνανε ολα τα cpu

 

μολις τελειωσω με το να ανεβαζω συχνοτητα απορω ποιο ειναι το μαχ ρολοι που μπορει να παιξει με αυτο το ρευμα

και πως το σκεφτηκαν εκει στη asus η τυχαια το ρυθμισαν εκει δε ξερω

επισης  θα δω τι μπορω να γλυτωσω απο ρευματα και παιζοντας φυσικα με το llc εχει παντως πολυ πραμα να  ασχοληθεις περα απο τη πλακα

εχουμε και τη cashe να δουμε τι θα κανουμε και με αυτη

Με βαζεις σε πειρασμο αλλα θα δω τι θα κανουν οι zen!!!Αναμενω πολλα και απο αυτους.Παντως το CPU απλα τα σπαει και αφηνει αρκετα πισω τον 4790Κ.Δωσε γκαζι μεγαλε και ευχαριστω για τα bench που ποσταρες που σου ειπα!!!Και παλι καλα κλοκια θα σου πω γιατι βλεπω τα 5+GHz να τα εχεις!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Babis και εγώ τον zen περιμένω αν και θέλει πολύ ψάξιμο το overclock στον Intel.Ultra δεν με πήρες να σου διαλέξω το κομμάτι :-D :-D  αλλα φαίνεται πως είναι καλό.Δεν έρχονται καλά νέα από Amd  http://hexus.net/tech/news/cpu/86585-legendary-cpu-architect-jim-keller-leaves-amd/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Babis και εγώ τον zen περιμένω αν και θέλει πολύ ψάξιμο το overclock στον Intel.Ultra δεν με πήρες να σου διαλέξω το κομμάτι :-D :-D  αλλα φαίνεται πως είναι καλό.Δεν έρχονται καλά νέα από Amd  http://hexus.net/tech/news/cpu/86585-legendary-cpu-architect-jim-keller-leaves-amd/

δε πειραζει bro την αλλη φορα   :-D

ειχα τον τασο ομως αυτη φορα που μου ευχηθηκε !! και μαλλον επιασε τοπο !! :-D  ;)

 

thanks τασο !!! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο μου σκορ στο firestrike extreme.Πέρασα και τα 5500

 

 

Και το φράγμα των 10κ στο firestrike

 

Δώσε πόνο allday...Η 290 μοιράζει μπουνιές στα 1200mhz!Ωραίος...

 

attachicon.gif4xfirestrikeextreme.png

 

attachicon.gif3xCatzilla720P.png

 

 

 

 

Αφου ολοι δειχνετε και κατι, ας δουμε ενα ωραιο σκορ.

 

Εσύ πρέπει να φας ban στο forum!!!Άκου 4 titan x sli...

Απίστευτο σκόρ φίλε μου.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...