Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια, Φιλος θελει να στησει συστηματακι με amd και του προτεινα 8320 με αυτη την μητρηκη που απο οτι διαβασα λετε καλα λογια.

http://www.e-shop.gr/mitriki-asrock-fatal1ty-970-performance-retail-p-PER.528840

 

Στο περιππου ποσο θα μπορεσει να τον ανεβασει με αυτη την μητρηκη? σταθερα θα μπορει να δωσει 1.45 ρευμα? (για να βγαλει οτι συχνοτητα μπορεσει απο θεμα κομματιου.)

Εάν δεν με απατά η μνήμη μου ή συγκεκριμένη ΔΕΝ έχει LLC και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την προτείνουν σε κάποια ποστ. Τέλος πάντων...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν με απατά η μνήμη μου ή συγκεκριμένη ΔΕΝ έχει LLC και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την προτείνουν σε κάποια ποστ. Τέλος πάντων...

Για ενα over clock μια χαρα ειναι εως 4,7ghz βεβαια και σε λογικo vcore ζητησης(τι κομματι θα σου λαχει).Τωρα για llc αν εχει δεν το γνωριζω αλλα budjet μητρικη με 970 chipset με support εως fx 9590 220watt και power phase 8+2 δεν εχουν πολλες!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν με απατά η μνήμη μου ή συγκεκριμένη ΔΕΝ έχει LLC και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την προτείνουν σε κάποια ποστ. Τέλος πάντων...

Έχει αλλά δεν θυμάμαι ποιά ονομασία το έχουν. Θα βρώ το άρθρο αργότερα και θα το παραθέσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αλλά δεν θυμάμαι ποιά ονομασία το έχουν. Θα βρώ το άρθρο αργότερα και θα το παραθέσω.

 

Κοντά πέντε ημέρες που την είχα στα χέρια μου llc δεν είδα πουθενά και ούτε νομίζω να έχει η συγκεκριμένη, αν έχει τότε δεν την έψαξα καλά. Πολύ περίεργη μητρική, περίεργο bios και οι ρυθμίσεις της δεν έχουν καμία σχέση με τις gigabyte/asus/msi του ίδιου socket, είναι πιο περίπλοκες. Έχει ωστόσο 220w tdp support και κλοκάρει αρκετά ψηλά από όσο ξέρω, δεν δοκίμασα oc της προκοπής μιας και ήμουν με την στοκ ψύκτρα, τον πήγα λίγο στα 4 ghz με στοκ ρεύμα να δω πως συμπεριφέρεται ένας 8350. Ποιοτικά πολύ καλή, στα λεφτά της είναι απίστευτη, έχει πολύ καλή κάρτα ήχου με καλό μπάσο, γενικώς τα έχει όλα και στα λεφτά που κάνει είναι φοβερή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είχα δεί τα αποτελέσματα στο hwbot .

Μου έκανε εντύπωση η πολύ μεγάλη διαφορά με τους skylake.

 

... και ψαχνόμουνα να δώ τι "παίζει".

 

Δέν το περίμενα έτσι.

Να βγάζω σκόρ , όσο ένας 4690k στα 5200 !!!

 

http://hwbot.org/submission/2974663_

 

image_id_1484151.jpeg

Έτσι από περιέργεια κάνα single έτρεξες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γερό κοπάνημα οι fx 83xx από τον i5 6600k σε clock to clock σε multi score στο cinebench, πολύ καλό σκορ, όμως γιατί τόσο ρεύμα για τα 4.7 ο i5 6600k ; Στους skylake αυξήθηκε το max safe ρεύμα ή είναι το ίδιο με τους haswell 1.3v ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γερό κοπάνημα οι fx 83xx από τον i5 6600k σε clock to clock σε multi score στο cinebench, πολύ καλό σκορ, όμως γιατί τόσο ρεύμα για τα 4.7 ο i5 6600k ; Στους skylake αυξήθηκε το max safe ρεύμα ή είναι το ίδιο με τους haswell 1.3v ;

παντα οι πρωτες φουρνιες σε νεους επεξεργαστες ζητανε περισσοτερο ρευμα.ειναι πιο δυσκολο να πετυχεις καλο κομματι.μετα απο 7-8 μηνες αφου βγηκε τα περισσοτερα κομματια κλοκαρουν καλα με λιγοτερο ρευμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...