Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιος, ποσα fps κατω εισαι με αυτα; Κοντα στο 2:30 φαινεται λιγο σαν να σπαει η εικονα, βεβαια μπορει να ειναι και η ιδεα μου η total war που το engine του δεν ειναι και απο τα καλυτερα.

 

Σε τι αναλυση παιζεις;

 

Παιζω σε 1600χ900 γιατι δεν εχω οθονη τωρα. Ειναι σμουθ το παιχνιδι, το σπασιμο μπορει και να υπαρχει η μπορει να ειναι κατι αλλο, δεν το ειχα προσεξει να σου πω την αληθεια. Τα fps σε extreme ειναι απο 40 οταν ζουμαρω στη μαχη και εχει πολυ κοσμο μεχρι 100-120. Καποια drops εχω δει στα 20 fps οταν ειχα κανει μαχη με 20000 ατομα με large armies ομως, λιγα τα drops ομως. Και που ειδα λιγο στο youtube ακομα και με 4790κ τα drops σε τετοιες μαχες υπαρχουν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω σε 1600χ900 γιατι δεν εχω οθονη τωρα. Ειναι σμουθ το παιχνιδι, το σπασιμο μπορει και να υπαρχει η μπορει να ειναι κατι αλλο, δεν το ειχα προσεξει να σου πω την αληθεια. Τα fps σε extreme ειναι απο 40 οταν ζουμαρω στη μαχη και εχει πολυ κοσμο μεχρι 100-120. Καποια drops εχω δει στα 20 fps οταν ειχα κανει μαχη με 20000 ατομα με large armies ομως, λιγα τα drops ομως. Και που ειδα λιγο στο youtube ακομα και με 4790κ τα drops σε τετοιες μαχες υπαρχουν..

Οπως ειπα και παραπανω ειναι και το engine του παιχνιδιου δεν ειναι και πολυ αξιοπιστο για μετρηση μιας και το σεναριο ,army κτλπ αλλαζουν δραστικα την αποδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα και παραπανω ειναι και το engine του παιχνιδιου δεν ειναι και πολυ αξιοπιστο για μετρηση μιας και το σεναριο ,army κτλπ αλλαζουν δραστικα την αποδοση.

 

Εσυ απο οσο θυμαμαι ασχολεισαι με ρομε, πως τα παει ο 9370?

 

https://www.youtube.com/watch?v=cPNoxsSgIEg&feature=youtu.be

 

ακομα ενα, σε μεγαλη μαχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ δίχως recording το παιχνίδι δεν σέρνεται έτσι ; Γιατί φαίνεται σαν να σέρνεται κάπως :o. Βαρβάτο single core όντως και από εδώ και πέρα να παραπέμπεις μελλοντικούς κατόχους g3258 να παίρνουν msi  :-D. Δεν νομίζω αρκετές z97 να παίζανε τόσο ψηλά με τον μικρό pentium και στα 4.5 με 1.17v κιόλας, εύγε trilobyter  B).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ δίχως recording το παιχνίδι δεν σέρνεται έτσι ; Γιατί φαίνεται σαν να σέρνεται κάπως :o. Βαρβάτο single core όντως και από εδώ και πέρα να παραπέμπεις μελλοντικούς κατόχους g3258 να παίρνουν msi  :-D. Δεν νομίζω αρκετές z97 να παίζανε τόσο ψηλά με τον μικρό pentium και στα 4.5 με 1.17v κιόλας, εύγε trilobyter  B).

 

Εχει περισσοτερα fps χωρις καταγραφη. Βασικα το βιντεο βγηκε μαπα γιατι το κατεγραψα με αλλο προγραμμα. Τα φπς ειναι απο 15 μεχρι 50 σε αυτη τη μαχη με καταγραφη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις που να εχει 4960Χ να παιξει στα 4.5 4.6

 

Εχω 4930k είναι λίγο υποδεέστερος από τον 4960x.

 

Αλλά έχω τρέξει στα 4700 ... και έχω βγάλει σούπερ σκόρ , δέν ξέρω άν σου κάνει ?

 

http://img.hwbot.org/u5271/image_id_1026475.jpeg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραβηξα σε hd αλλα μου το εκανε το youtube κ@λος...Χανοντας ευκολα την μαχη...!!

1080p extreme graphics

 

 

 

 

παντως απο video δεν μπορει να καταλαβει κανεις, μια χαρα βιντεο με την συμπιεση γ@μηθηκε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα νεο με παγακια απο επανω χαχαχα και εβαλα με εκλεισε πανω απω 12φορες

Mια ερώτηση, το your score απο κάτω δεν θα έπρεπε να λέει 22.26 αντί για 14.86? Δεν ξέρω πολύ το πρόγραμμα αλλά δεν μου φαίνεται νορμάλ  :ph34r:

 

http://postimg.org/image/abt44aa0d/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα ατομα ειχε ο αντιπαλος? Ωραιο παντος μια χαρα το παιζει, ποσα fps?

Ξεκινησαμε με 32-33 αυτος 18 εγω, στο σημειο που ειναι το βιντεο θα εχει καμια 25αρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...