Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς αν αγόραζα τώρα μητρική θα άνηκα στο υπόλοιπο 10% των χρηστών, μιας και ψάχνω το καλύτερο στα λεφτά που δίνω  B).

 

Θα κατέληγες σε καμιά WS για 6way sli :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Μπα μάλλον θα κατέληγα στην asus maximus vii hero :P, γιατί η oc formula όπως και η z97x soc force μου φαίνονται πιο πολύ ότι αυτά τα features του oc που προσφέρουν είναι πιο πολύ marketing παρά χρήσιμα που θα κάνουν την διαφορά. Έχω κοιτάξει reviews, η hero και η soc force αξίζουν περισσότερο, ωστόσο η hero για εμένα προσωπικά είναι καλύτερο value. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμάσει την maximus vi hero με 4770κ,την msi z97 mpower με 4790κ και σήμερα μόλις έβαλα maximus vii ranger με τον 4690κ.Με το τελευταίο σύστημα δεν έχω κάνει δοκιμές αλλά οπτικά καλύτερη απο της 3 μου φάνηκε η msi.Οι 2 asus που πέρασαν απο τα χέρια μου έχουν μια οκτάπινη τροφοδοσία για τον επεξεργαστή ενώ η msi είχε μια οκτάπινη,μια εξάπινη και μια τετράπινη!Απο ρυθμίσεις η asus έχουν πολύ περισσότερες που μπορεί και να σε μπερδέψουν αν δεν έχεις εμπειρία.Το θέμα είναι οτι συνήθως το όριο το βάζει ο επεξεργαστής όμως.Ο 4770κ που είχα δεν πήγε ποτέ πάνω απο 4,3 ghz και αυτό δεν νομίζω να άλλαζε ούτε με μια μητρική των 100 ευρώ ούτε με μια των 400 ευρώ.Ο 4790κ έπιανε τα 5 άνετα και πάλι πιστεύω οτι αυτό το κομμάτι ακόμα και με μια φτηνή z97 θα έπιανε 4,8 σίγουρα ενώ για πάνω απο τα 5 δεν νομίζω να έφτανα χωρίς να ρισκάρω και χωρίς μια καλή custom υδροψυξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην μπερδευτούν όσοι διαβάζουν το μήνυμά σου andrapos, για τον επεξεργαστή η z97 mpower έχει μία οκτάπινη και μία τετράπινη υποδοχή, η εξάπινη που αναφέρεις βρίσκεται κοντά στο πρώτο pci e slot και υπάρχει για ενεργοβόρες κάρτες γραφικών που θέλουν επιπλέον τροφοδοσία για να ανέβουν τέρμα σε overclock.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Finally ήρθε το μωρό!!! :-)

 

Καλώς τα δέχτηκες !!!

 

Θύμησε μου , σε έχουμε στην ομάδα εσένα ?

 

Finally ήρθε το μωρό!!! :-)

Και τώρα κυρίες και κύριοι θα καούν τα κάρβουνα.Καλώς τα δέχτηκες και καλά κλόκια
Σας ευχαριστω πολυ παιδες!!!Τασο δεν ειμαι στην ομαδα και allday η καρτα τρεχει με boost clock 1400 stock .Μονο αυτα ειδα για αρχη διοτι εχω κατεβει στο παραθαλασσιο και ειμαι απο κινητο τωρα.Θα δειξει!!!
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδια η εκδοση 3d mark που εχετε ειναι original?

 

 

Ναι εχουμε δωσει 995 $ :lol: :cry: :P

 

Ψιλικατζηδες δεν ειχαν ρεστα απο χιλιοδολαρο :mrgreen:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...