Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μάγκες το ρεύμα εγώ το χα βάλει ετσι καρφί! Μετά έκανα και αλλά τεστ αλλά δεν τα ανέβασα...προσεχώς αύριο με νέα κλοκια ;)αμέσως μάπα να πει ο αλλος χαχα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξες μητρικη?

Εδωσα την δικιά μου P5QC, και με 5 ευρώ παραπάνω πήρα μια αχρησιμοποίητη DFI UT T3RS. For the lolz :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες το ρεύμα εγώ το χα βάλει ετσι καρφί! Μετά έκανα και αλλά τεστ αλλά δεν τα ανέβασα...προσεχώς αύριο με νέα κλοκια ;)αμέσως μάπα να πει ο αλλος χαχα!

 

Ζητώ συγνώμη evagelou καθώς εξέφρασα λανθασμένα το σκεπτικό μου και φάνηκε κάπως επιθετικό ;). Ανέφερα ως μάπα την μητρική σου, γιατί σε ότι review έχω δει δεν τα πάει και τόσο καλά σε overclock και δεν έχει και 220w tdp support. Ωστόσο ο cliobaccarra με διόρθωσε σωστότατα, δυστυχώς παιδιά η 970 fatal1ty performance δεν έχει offset/manual ρεύμα για oc, θυμάμαι όταν την είχα στα χέρια μου δεν είχε και είχε συγκεκριμένες τιμές ρεύματος οι οποίες ήταν περίπλοκο το πως δούλευαν στον επεξεργαστή, όπως δεν είχε και llc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο offtopic, αν ζητηθεί θα το διαγράψω.

 

Αλλά το hardware monitor κάνει κουλάδια, ή ο επεξεργαστής/μητρική έχει turbo core?  :blink:

 

4_5.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο offtopic, αν ζητηθεί θα το διαγράψω.

 

Αλλά το hardware monitor κάνει κουλάδια, ή ο επεξεργαστής/μητρική έχει turbo core?  :blink:

 

4_5.png

εδω αναφερει οτι δεν  υποστηριζετε turbo boost   3.33  η συχνοτητα λειτουργιας

http://ark.intel.com/products/35430/Intel-Xeon-Processor-X5470-12M-Cache-3_33-GHz-1333-MHz-FSB

post-238528-0-91594100-1441289748_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω αναφερει οτι δεν  υποστηριζετε turbo boost   3.33  η συχνοτητα λειτουργιας

http://ark.intel.com/products/35430/Intel-Xeon-Processor-X5470-12M-Cache-3_33-GHz-1333-MHz-FSB

 

Αυτό ήξερα και μου έκανε εντύπωση.

 

Οπως και να έχει, added bonus :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G3258 6ghz coming soon.

 

ταν ταν ταν......

 

 

 

Την τρελα μου δηλαδη, δεν μπορω να βρω μητρικη ρε παιδια. Βασικα εχω βρει καποιες saber/rog αλλα ειναι καπως ακριβες και δεν ξερω αν αξιζει να σκασω τοσα λεφτα για μητρικη ισα ισα για να κανω οβερκλοκ. Γνωμες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι ποσα χρηματα θελεις να δωσεις?

 

Οσο πιο λιγα γινεται. Εχω βρει απο τις καλυτερες μητρικες απο 150 σε sabertooth μεχρι 220 σε maximus rog.

 

Φυσικα με αυτα τα λεφτα μπορω να παρω και την hero καινουρια, οποτε ειναι θεμα επιλογης τωρα.. Τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε και λεμε για παμε μια σουμα  σε cinebench 11.5 και R 15 και hw bot prime !!!

 

μη τα ψηριζετε και πολυ αλλα ειναι καλα αλλα ειναι χαλια απλα ενδεικτικα ειναι !!!

 

post-238528-0-21915600-1441321449_thumb.jpg

 

post-238528-0-90206100-1441321470_thumb.jpg

 

post-238528-0-21095200-1441321658_thumb.jpg

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...