Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η shanghai είναι ρουφήχτρα επεξεργαστικής ισχύος, ότι cpu και να έχει κάποιος θα βαράει υψηλό usage. Με fx 8320 στοκ στα 3.5 και 290 vtx 3d η κάρτα έπαιζε 90% στην χειρότερη στην shanghai σε μερικές φάσεις, όμως γενικότερα έπαιζε 99%-97%, 80 fps avg, 50 minimum και 90 max, οι ενδείξεις από msi afterburner. Πάντως ο fx άραζε 50%-60%, το 70% ήταν το max usage, παραπάνω δεν πήγαινε.

πολυ καλα τα νουμερα του 8320,αν και εγω στοκ ειμαι στα 3,9 και οχι στα 3,5 οπως ο δικος σου.

καπου εκει ειναι τα fps,αν και δε μπορω να τα υπολογισω ακριβως,αλλα εχω 290x.

 

Καλυτερα θα ηταν να τα τραβουσες ενα βιντεο για να εχουμε ποιο συγκεκριμενα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομμάτι δύσκολο τώρα γιατί όταν κάναμε δοκιμές το μυαλό μας ήταν στο να παίξουμε το conquest, όταν ο pc neon που μου έδωσε δοκιμαστικά τον fx πάρει άλλη κάρτα γραφικών σίγουρα θα ποστάρω αποτελέσματα του bf4 αφότου του το δώσω να το δοκιμάσει, για την ώρα δεν έχει κάρτα γραφικών, την πούλησε την 290.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι αφορά pc το θυμάμαι και μάλιστα πολύ καλά  B). Βέβαια θα μου πεις και με το δίκιο σου που πας βρε κακομοίρη χωρίς βίντεο, θα έρθει και αυτό μην αγχώνεσαι :P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UJeAesS.png

pV5Q3Dg.png

και απο εμενα ενα :D

 

Πολύ μάπα η 990fx killer για oc, 1.4v για τα 4.5 έλεος. Ακόμα και η 970 fatal1ty performance που είναι φθηνότερη κλοκάρει καλύτερα, αλλά βέβαια λόγω του 220w tdp support, η killer δεν υποστηρίζει 220w tdp επεξεργαστές, ωστόσο είναι ακριβότερη γιατί προσφέρει τα επιπλέον features του 990fx chipset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μάπα η 990fx killer για oc, 1.4v για τα 4.5 έλεος. Ακόμα και η 970 fatal1ty performance που είναι φθηνότερη κλοκάρει καλύτερα, αλλά βέβαια λόγω του 220w tdp support, η killer δεν υποστηρίζει 220w tdp επεξεργαστές, ωστόσο είναι ακριβότερη γιατί προσφέρει τα επιπλέον features του 990fx chipset.

Τι εννοείς μάπα; 90% είναι θέμα του επεξεργαστή. Η μητρική αρκεί να κραταει σταθερό το ρεύμα εκεί που το ορίζεις (llc) και να έχει επαρκώς ψύξη στα vrm.

Επίσης για να θεωρείται μια μητρική καλή θα πρέπει να μπορείς να παίξεις τα ρεύματα με offset αλλά και καρφωτα.

Δεν ξέρω αν η παραπάνω τα κάνει αυτά μιας και δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ, αλλά δεν βλέπω και λόγω να είναι μαπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έχω μείνει μλκας με το τι μπορεί να κάνει η DFI!  :shock:

 

First boot 4ghz, ok!  B)

Second boot 4.2ghz, ok!  B)

Third boot 4.35ghz, ok!  B)   :blink:

 

Oχι και άσχημα για τσιπάκι του 2009 έ?

 

4_35.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DFI ήταν αυτές..

Δυστυχώς όμως, χαθήκανε μαζί με τις Abit  :wacko:

 

Οntopic, αξίζει να βρω καμια 120άρα ΑΙΟ ή να βάλω την 212 με Scyth Ultra Kaze? Με τρώει για παραπάνω stable. Μέχρι 4.5 το κατάφερα σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όμως, χαθήκανε μαζί με τις Abit  :wacko:

 

Οntopic, αξίζει να βρω καμια 120άρα ΑΙΟ ή να βάλω την 212 με Scyth Ultra Kaze? Με τρώει για παραπάνω stable. Μέχρι 4.5 το κατάφερα σήμερα...

 

Αλλαξες μητρικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...