Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Να αρχισω να το κρυβω δηλαδη σαν μερικους μερικους;;;;!!!!!

oχι bro !! σε καμμια περιπτωση δε εννοω να κρυβουμε κατι  !!

 

Όταν παίρνεις fx τον αγοράζεις μόνο και μόνο για τις multithreaded ικανότητές του, γνωρίζοντας φυσικά τι θα χάσεις σε single core. Φοβερό τσιπάκι, τα χαλάει λίγο στο single core όμως σε multitasking και multithreaded benchmarks που κάνουν σωστό scaling με τους οκταπύρηνους fx ο fx θερίζει, τα ξέρεις κιόλας αυτά ultra μιας και έχεις fx και μάλιστα κλοκαρισμένο.

 

ναι τα ξερω απλα  η διαφορα single με multi απλα μου χαλαει λιγο  τα συναισθηματα !! μη δινεις σημασια!!

bro να φανταστεις οτι εχω αρχισει να ανεβαζω νουμερα απο τον 8320  στο hwbot απο τον απριλιο του 13 !!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον το πρωτο ειναι με hyperthread on και το δευτερο ht off,οποιος θελει συγκρινει.

settings ultra

cpu:3770k 3,9

gpu:290x 1080-1250

ram:16gb 2133

drivers 15.7.1

το video capture απο το gaming evolve ειναι στο high quality

πιστα rogue transmission 64

skill απο τα Lidl

 

https://www.youtube.com/watch?v=nDgIYnxRj_g

https://www.youtube.com/watch?v=TM1e1_tETzk

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agligoros την χρηση σου την βλεπω πολυ καλη. εμενα ενας i5 4690k sta 4.2 στα cores παιζει πανω απο 93% και μερικες φορες 100αριζει. εσενα  μου φαινεται πως ειναι πιο ανετος αν και σε μικροτερη συχνοτητα. μπορει να βοηθανε και οι μνημες σου. εγω εχω στα 1600. ενταξει με το ht δεν παιζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AETOLOFITIS

με τι καρτα και ποια πιστα;εγω μονο στην rogue transmission δοκιμασα για να εχω μετρο συγκρισης

μηπως εχεις περισσοτερα fps;

επισης κατι που ξεχασα,το game παιζει απο hdd οχι ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AETOLOFITIS

με τι καρτα και ποια πιστα;εγω μονο στην rogue transmission δοκιμασα για να εχω μετρο συγκρισης

μηπως εχεις περισσοτερα fps;

επισης κατι που ξεχασα,το game παιζει απο hdd οχι ssd

 

λοιπον. εγω μονο στην sangai Παιζω. τα ιδια σε fps. βλεπω οτι ο επεξεργαστης σου δουλευει ανετα και δεν μπορω να καταλαβω την γιατι τοση διαφορα (με το ht off) πουθενα δεν εχω διαβασει για ταβανιασμα του I5. και εμενα σε hdd παιζει.

η καρτα ειναι η gigabyte r9 290 oc. 1040/1250

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον. εγω μονο στην sangai Παιζω. τα ιδια σε fps. βλεπω οτι ο επεξεργαστης σου δουλευει ανετα και δεν μπορω να καταλαβω την γιατι τοση διαφορα (με το ht off) πουθενα δεν εχω διαβασει για ταβανιασμα του I5. και εμενα σε hdd παιζει.

η καρτα ειναι η gigabyte r9 290 oc. 1040/1250

δοκιμασα sangai και δουλευει 90-100% ο cpu

βεβαιαι δεν ειδα καπου να μου ριχνει τα fps αλλα η αληθεια ειναι οτι δουλευει τερμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχει καποιο προβλημα το συστημα σου μιας και δοκιμασα με 1600 τις μνημες και δεν ειχε διαφορα.

παντως ειναι γνωστο προβλημα αυτο με τη shanghai.

 

ας περιμενουμε να βαλει και καποιο παιδι με fx και συγκρινουμε εκει αν υπαρχει cpu bottleneck.

αν και οπως ειπα δεν ειδα κατι περιεργο στα fps

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η shanghai είναι ρουφήχτρα επεξεργαστικής ισχύος, ότι cpu και να έχει κάποιος θα βαράει υψηλό usage. Με fx 8320 στοκ στα 3.5 και 290 vtx 3d η κάρτα έπαιζε 90% στην χειρότερη στην shanghai σε μερικές φάσεις, όμως γενικότερα έπαιζε 99%-97%, 80 fps avg, 50 minimum και 90 max, οι ενδείξεις από msi afterburner. Πάντως ο fx άραζε 50%-60%, το 70% ήταν το max usage, παραπάνω δεν πήγαινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...