Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχώρα με allday, έχω σε μεγαλύτερη εκτίμηση τους amd από τους intel, ωστόσο αυτά τα benchmarks φαίνονται too good to be true. Όπως επίσης δεν εμπιστεύομαι κάτι φουσκωμένα intel gaming benchmarks. Έχω φτάσει σε ένα σημείο να μην πιστεύω τίποτα πια, παρά μόνο να εκφέρω γνώμη όταν δοκιμάσω κάτι. Ο fx ας πούμε μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις, όλοι τον χαντάκωναν στα φόρουμς, όλοι λέγανε ο i5 κάνει το ίδιο multitasking από fx, είναι καλύτερος στα βαριά και μπαρούφες, ναι ναι το είδα  B). Το tom's hardware και το anandtech, τίγκα στο intel bias έχουν πάρει πολύ κόσμο στο λαιμό τους και η intel έχει τσεπώσει γερό μερίδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχώρα με allday, έχω σε μεγαλύτερη εκτίμηση τους amd από τους intel, ωστόσο αυτά τα benchmarks φαίνονται too good to be true. Όπως επίσης δεν εμπιστεύομαι κάτι φουσκωμένα intel gaming benchmarks. Έχω φτάσει σε ένα σημείο να μην πιστεύω τίποτα πια, παρά μόνο να εκφέρω γνώμη όταν δοκιμάσω κάτι. Ο fx ας πούμε μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις, όλοι τον χαντάκωναν στα φόρουμς, όλοι λέγανε ο i5 κάνει το ίδιο multitasking από fx, είναι καλύτερος στα βαριά και μπαρούφες, ναι ναι το είδα  B). Το tom's hardware και το anandtech, τίγκα στο intel bias έχουν πάρει πολύ κόσμο στο λαιμό τους και η intel έχει τσεπώσει γερό μερίδιο.

 

FX 9590 ΛΕΜΕ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παιχνίδια είμαι φουλ ευχαριστημένος σε 1080p όλα στα φουλ πιο φουλ δεν πάει και όλα είναι σούπερ.Μόλις βρώ τον τρόπο να γράψω βιντεο ενα game που θα παίξω να το ανεβάσω να το δειτε.Με το amd gaming Evolved μπορώ να γράψω Video??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παιχνίδια είμαι φουλ ευχαριστημένος σε 1080p όλα στα φουλ πιο φουλ δεν πάει και όλα είναι σούπερ.Μόλις βρώ τον τρόπο να γράψω βιντεο ενα γαμε που θα παίξω να το ανεβάσω να το δειτε.Με το amd gaming Evolved μπορώ να γράψω Video??

 

Ηρεμα    ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσα παιχνίδια έχω δοκιμάσει εγώ πάντως δεν είδα ουσιαστική διαφορά. Βέβαια και τα δύο cpu δεν ήταν στοκ ήταν max o.c καταστάσεις. Έχω δοκιμάσει vs i5 4690k και vs i7 2600k σε 1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε να ζεσταινόμαστε λιγάκι μόνο σε single γιατί σε multi δεν με θέλει καθόλου... Έπεται και συνέχεια...Πάμε για 1900+ !!!

babis αφιερωμενο !!! :-D

 

post-238528-0-78267500-1440253166_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανεβάσω και εγώ ένα στα 4 ghz κάποια στιγμή, για την ώρα βαριέμαι :D. Το ht link σου γιατί είναι στα 2600, το έχεις σηκώσει λόγω των μνημών ; Το nb frequency εμένα είναι 2200, εσύ πόσο το έχεις ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρα τωρα γελάω με εσας που εχεται τους ιντελ και κρύβεται τα μουλτι σκορ σας...πλεον το βλεπω σαν κομπλεξ.οπου σαν συμφερει  η ιντελ βελαζει και οπου δεν απλα δεν το βγαζουμε στην φορα;;;;;;δλδ ελεος απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...