Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Το 1.55 allday ειναι καθαρά για να έχω το νου μου ήσυχο εννοειται τα πιάνει και με μικροτερο. Η διαφορα για μενα ειναι η εγκατασταση των win που ειναι 1 ετους και βαλε και την εχω οτι ναναι εχει πολυ πραγμα φορτωμενο. Οταν θα αποφασισω φορματ θα το ξανατρεξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δειτε εσεις ρε με τους amd θα δειτε, ολο μαγκιες ειστε!

 

6Ghz here i come ρε ναουμ.

Καλά κάτσε να μονώσω επιτέλους την μητρικη και να κοτσαρω το phase και θα δεις τι κάνουν οι FX. :-)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο athlonάκος μου σταθερή αξία στα multithreaded benchmarks trilobyter :P, στα single core βρεγμένη σανίδα, το ίδιο ισχύει και για τους fx :P. Πραγματικά έπαθα πλάκα με το τι μπορεί να κάνει ένας 8320 σε multitasking, ο 4690k ενός φίλου στα 4.3 που κάναμε δοκιμές δεν έκανε το multitasking του fx, τον οποίο παρεπιπτόντως τρέχω στοκ. Τόσο καιρό το multitasking του fx το είχα θεωρία, τώρα το είδα στην πράξη που μου άφησε τον 8320 ο φίλος pc neon για να τον δοκιμάσω, απίστευτο απλά :). Κτήνος για multitasking, παράδειγμα η φωτογραφία που ανέβασα νωρίτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οσο ξερω δεν τα πανε και πολυ καλα σε βαρια παιχνιδια + streaming Ομως. Οχι οτι εχει καποια σχεση με benchmarking ομως.. Θελω να πω οτι ειναι για συγκεκριμενα πραγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εκεί είναι που αστράφτουν οι fx, στο gaming μαζί με streaming, στο multitasking, στο rendering και γενικότερα είναι επεξεργαστές deadlifters. Δεν σου κάνω πλάκα, αν τύχει και δοκιμάσεις 8320 θα πάθεις πλάκα. Οι i5 είναι που κλάνουν μέντες σε gaming+streaming. Εκτός αν έχεις streaming card, εκεί αλλάζει το πράγμα :P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο 2-3 review ειδα οτι σε streaming games ειναι πισω απο ι5 με αρκετα drops. Ενας φιλος μου εχει 6300 και ειναι σφαιρα γενικα, δεν μπορω να φανταστω τι κανουν οι 8πυρηνοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε οτι σε single core ipc οι FX δεν αγκιζουν τους ιντελ οποτε και σε παιχνιδια που δεν εκμεταλευονται πολους πυρηνες οι ιντελ ειναι πολυ μπροστα. Τωρα σε streaming & rendering εχω δει αναμεικτα πραγματα (εξαιρεση το Χ99). Σε multitasking ομως μπορω ναπω πως εχουν καποιο προβαδισμα και σιγουρα για να δωσουν το παραπανω θελουν OC.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το ζητάει ο οργανισμός των fx το oc όπως και να το κάνουμ.Περιμένουμε Storm αποτελέσματα του θανάτου με το εργαλείο!!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...