Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι γινετε εδω βλεπει και μνημες αυτο ;; δε το εχω ψαξει !! εσυ στα 5.0 6200  ο allday 7300  στα 5.0 !!!

Κάτι δεν πάει καλά.. εγώ με 4.4 και στοκ μνήμες στα 1.600 έχω 6500. Τι windows έχει ο allday? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν πάει καλά.. εγώ με 4.4 και στοκ μνήμες στα 1.600 έχω 6500. Τι windows έχει ο allday? 

all day τρεξε ενα με τις μνημες στα 1600 και στα 5.0 για να δουμε αν θα παιξεις  στο σκορ του storm !! 

 

γιατι αν βλεπει και μνημες παει αλλου η δουλεια μετα !! ο αλλος με τις μνημες ψηλα θα παιρνει κεφαλι τι να συγκρινεις μετα !!

 

εδιτ : θα το δω και εγω βεβαια  για να χω ιδιαν γνωμη !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

all day τρεξε ενα με τις μνημες στα 1600 και στα 5.0 για να δουμε αν θα παιξεις  στο σκορ του storm !! 

 

γιατι αν βλεπει και μνημες παει αλλου η δουλεια μετα !! ο αλλος με τις μνημες ψηλα θα παιρνει κεφαλι τι να συγκρινεις μετα !!

 

εδιτ : θα το δω και εγω βεβαια  για να χω ιδιαν γνωμη !!

 

 

Ιδού κα η απάντηση. Οι δικές μου δεν ανεβαίνουν τόσο πάνω.

Τότε εγώ γιατί είμαι πάνω από σένα στο Multi thread με στοκ μνήμες ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι από κινητο και δεν βλέπω την υπογραφή τι cpu έχεις; βεβαια μπορει να παιζουν και οι ρυθμισεις και το ποσο φορτομενα ειναι τα win του καθενα. Εγω απλα εβαλα καρφωτα 240*21 και 1.55 βολτ και τιποτα αλλο και το ετρεξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι από κινητο και δεν βλέπω την υπογραφή τι cpu έχεις; βεβαια μπορει να παιζουν και οι ρυθμισεις και το ποσο φορτομενα ειναι τα win του καθενα. Εγω απλα εβαλα καρφωτα 240*21 και 1.55 βολτ και τιποτα αλλο και το ετρεξα.

Με 8320 είμαι...και γω καρφωτά τα έχω τπτ το ψαγμενο  22x200, για χάρη του benchmark. 

4.6

post-286906-0-76266200-1440172517_thumb.png

4.7

post-286906-0-50524800-1440172962_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι από κινητο και δεν βλέπω την υπογραφή τι cpu έχεις; βεβαια μπορει να παιζουν και οι ρυθμισεις και το ποσο φορτομενα ειναι τα win του καθενα. Εγω απλα εβαλα καρφωτα 240*21 και 1.55 βολτ και τιποτα αλλο και το ετρεξα.

1.55 Storm???Τόσο πολύ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό το bench κάνει πολύ καλό scaling με τους οκταπύρηνους fx και από ότι κατάλαβα οι ψηλά χρονισμένες μνήμες κάνουν την διαφορά. Allday ο babisTS θα θέλει πίσω τον 8350 του μόνο για αυτό το bench, τι μπαμ ήταν αυτό σε multi score 7296 ο fx και 6926 ο i7  :P. Πλάκα πλάκα αν είχε ο babisTS μνήμες στα 2400 εκεί θα φαινόταν μεγάλη διαφορά σε σχέση με τον fx με τις 2400, το πιστεύω. Επιτέλους ένα benchmark που αγαπάει τους amd :P. @MitsosTheGreat δεν θα έχεις κανένα θέμα με την 390x, ειδικά στα 4.5 που έχεις τον fx θα είσαι κομπλέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό το bench κάνει πολύ καλό scaling με τους οκταπύρηνους fx και από ότι κατάλαβα οι ψηλά χρονισμένες μνήμες κάνουν την διαφορά. Allday ο babisTS θα θέλει πίσω τον 8350 του μόνο για αυτό το bench, τι μπαμ ήταν αυτό σε multi score 7296 ο fx και 6926 ο i7  :P. Πλάκα πλάκα αν είχε ο babisTS μνήμες στα 2400 εκεί θα φαινόταν μεγάλη διαφορά σε σχέση με τον fx με τις 2400, το πιστεύω. Επιτέλους ένα benchmark που αγαπάει τους amd :P.

υπαρχει και αλλο bro !!!! ;)

 

δικα μου νουμερα !! :D

δε τα βλεπει καλα τα ρολογια !!!

 

post-238528-0-92714600-1440178530_thumb.jpg

                            vs

post-238528-0-53845900-1440178548_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το bench μου φαινεται εντελως υπερ των amd, αφου απο πανω εχει ιδιες επιδοσεις με 5930κ με τον fx, που στην πραγματικοτητα αυτο δεν γινεται στα περισσοτερα προγραμματα, αλλιως ολοι amd θα παιρναμε (και εγω μαζι αφου εχω 5820κ για rendering).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Προς Θεού, ξέρουμε ότι οι intel υπερτερούν στα benchmarks, απλά για τον χαβαλέ το λέμε ότι επιτέλους υπάρχει ένα bench για τους amd, αυτά προς αποφυγή παρεξηγήσεων ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...