Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους επέστεψα και από τις πολύ μίνι διακοπούλες έτοιμος για πιο ψηλά νουμεράκια.Ισως αλλάξω την διάταξη του πάνω ψυγείου να κοντύνει ο σωλήνας.Είδωμεν!!!!!Και αν υπάρχει και λίγο παραπάνω δουλίτσα το σεπτέμβριο να βάλω και ένα τρίτο ψυγείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασταθεια εννοω οτι παρολο που περασε 3 διαφορετικα στρετ τεστ και σινεμπεντς εφαγε κολλημα σε ενα παιχνιδι μεσα σε 30 λεπτα, στο αλλο που ηταν και πιο βαρυ ομως δεν κολλησε. Οποτε υποθετω η ενσωματωμενη εχει κατι να κανει με αυτο..

 

Το σαιτ ειναι βαρυ και αργο απο χθες νομιζω, το παθαινει που και που..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35-40 βαθμοι σε απλη χρηση πιστευετε ειναι νορμαλ για haswell? Σε idle οτι OC και να κανω  περιπου τοσο ειναι θερμοκρασιες. Με στοκ εχει κανενας τον 3258 με τη στοκ ψυκτρα να μου πει θερμοκρασιες? Η γενικα οποιονδηποτε haswell δεν εχει σημασια, απλα για να εχω μια ιδεα που βρισκομαι σε θερμοκρασιες.

 

Εκανα μια δοκιμη για 5ghz αλλα δεν πετυχε, ειχα βαλει λιγο ρευμα. Θα δοκιμασω απο αυριο να δω που μπορει να φτασει, να ποσταρω και ενα cinebench για τον @Multicore :X

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trilobyter thanks :P. Οι 35-40 idle μια χαρά είναι, κάνει δουλειά η true spirit βλέπω. Στα 4.6 βγάζω 3.92 στο cb r11.5, παραπάνω δεν πάω σβήνει το μηχάνημα από θερμοκρασίες. Τις ρυθμίσεις τις κάνω μέσω ai suite ii, το oc μου στα 4.4 είναι από bios, αλλά τα σκαμπανεβάσματα στα 4.6 είναι μέσω ai suite.  Έπαιξα για λίγο στα 4.8 και μόλις ήταν το cinebench στην μέση σκαρφάλωσε 72 βαθμούς και έσβησε. Βέβαια φταίει και το γεγονός ότι έχω σάπια ψύκτρα, με την true spirit 5αρι θα χτύπαγα :P. Στα 4.4 βγάζω 3.74, στα 4.5 3.82. Έχω ανεβάσει παλαιότερα screenshots, αν θες κάνω ένα refresh.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω θέμα, αρκεί όχι πάνω, από τα 4.5 γιατί στα 4.6 δεν είμαι stable και αν προσπαθήσω να γίνω stable η cnps5x performa θα κλάσει μέντες από τις θερμοκρασίες :P. Μην ξεχνάς έχω και την igpu oc στα 1085mhz και όσο να'ναι δυσχεραίνει την κατάσταση, ελαφρώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασες και το nb frequency ή επειδή πήγες στις ram στο ανέβασε ; Το oc auto από ai suite ; Τώρα που έτρεξα ένα run χωρίς το nb frequency στα 2000, αλλά στα 1800 παίζω χαμηλότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήγα 2000 για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα με κόψει επιδει ανέβασα τις ράμ

Από βίος auto είναι όλες η τάσης εκτός του cpu llc midium και ram από 11 11 11 28 / 13:13:13:29 για σιγουριά με 1.50 ταση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3570 κ @ 5.0 !!  mem  @ 2200 10-11-10-27

 

post-238528-0-28430900-1440068323_thumb.jpg

 

και αντιπαραθεση με 4790κ

 

slngle core

post-238528-0-77145800-1440068182_thumb.jpg

 

multicore

post-238528-0-55290500-1440068203_thumb.jpg

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...