Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γκουχ... γκουχχχ... ήρθε μπήκε, σειρά παίρνει το ξήλωμα του κουτιού και τα λοιπά εν ενθέτω χρόνο...

 

attachicon.gif20150811_211132.jpg

 

attachicon.gif20150811_211142.jpg

 

attachicon.gif20150811_211444.jpg

 

attachicon.gif20150811_211526.jpg

 

Καλοριζικα και καλα γκαζια μεγαλε!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει πως πρέπει να πέσει συνεργασία allday και storm, ο 8370 του allday με την μητρική και την ψύξη του storm, θα γίνει το overclocking δίδυμο που θα σαρώσει :P. Κάτι μου λέει πως με το 12+2 power phase της extreme 9 ο 8370 θα μπορεί να χτυπήσει 6αρι, απλά προαίσθημα :D.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα ιδέα αλλά και ο 8350 δεν πάει πίσω! :wub:

Θα πέσει πολύ ψάξιμο και fine tunning, πολλές ερωτήσεις στους συμφορουμίτες και στην ομάδα και we'll see what happens!  :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει πως πρέπει να πέσει συνεργασία allday και storm, ο 8370 του allday με την μητρική και την ψύξη του storm, θα γίνει το overclocking δίδυμο που θα σαρώσει :P. Κάτι μου λέει πως με το 12+2 power phase της extreme 9 ο 8370 θα μπορεί να χτυπήσει 6αρι, απλά προαίσθημα :D.

ρε παιδια ολα ειναι μαρτετινγκ η extreme 9 δεν εχει πραγματικες 12+2 phases  ειναι 7+1 κλασικα βαζουν doubler chips ακομα θυμαμαι μια gibabyte p55 me 24 "fake" phases ... ειχαν βαλει quadroupler οι  απιθανοι στην ουσια σπανε το σημα απο τα pwm ριχνοτας την συχνοτητα σηματος στο μισο ...... εδω το εξηγει αναλυτικα για την exteme 9 ... http://www.overclock.net/t/1498382/need-new-am3-motherboard/30#post_22801105

ακομα και σε reviews ειναι  πιο πισω oc απο τις asus crosshair - sabertooth-gigabyte ud7 .....προς θεου δεν ειναι κακια ειναι καλη...αλλα σε καμια περιπτωση η καλυτερη...και σε καμια περιπτωση δεν εχει 12+2 phases...

review http://www.tomshardware.com/reviews/990fx-motherboard-review-amd-fx,3464-18.html

αλλο review της sabertoοth με συγκριτικο πινακα κατω-κατω http://www.overclockersclub.com/reviews/asus_sabertooth990fx_r2_review/6.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει πάντως, το καλύτερο oc στο socket am3+ το κάνουν οι asus και μάλιστα με την σειρα crosshair v formula z > sabertooth > m5a99fx r2.0. Η extreme 9 παίζει μπάλα μόνη της και κοντράρει sabertooth στα στεγνά και έχει και ένα κάρο ρυθμίσεις για oc :P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχει αρκετές ρυθμίσεις το μεταφέρω επειδή το είχε πει ο storm, μας έχει δείξει τι κάνει η συγκεκριμένη μητρική και πραγματικά είναι πολύ καλή και μάλιστα δεν την έχει ψάξει και τόσο. Αποτελεί μια πολύ καλή εναλλακτική της sabertooth, δεν ξέρω αλλά κάτι έχει η extreme 9 που μου αρέσει και ας μην κλοκάρει τόσο ψηλά όσο μια sabertooth, ίσως βαρέθηκα να βλέπω παντού sabertooth μαζί με 8350 :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα ιδέα αλλά και ο 8350 δεν πάει πίσω! :wub:

Θα πέσει πολύ ψάξιμο και fine tunning, πολλές ερωτήσεις στους συμφορουμίτες και στην ομάδα και we'll see what happens!  :devil:

 

Δώσε πόνο storm!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις ρυθμίσεις να πω πως δεν έχω πειράξει τόσο καιρό καθόλου τα memory dividents ούτε καν τα voltage dividents.

Οτι σκορ έχω βγάλει με τον 8350 είναι καθαρά καρφωτές ρυθμίσεις και καθόλου fine tunning.

Κατα τα άλλα δίνει μέχρι 2 volt στην cpu & 1.8 στις μνήμες. Όσο για τις φάσεις το είχα ψάξει παλιότερα δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα, αλλά ισχύουν οι 12+2.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...