Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Λετε να πειραματιστω με custom bios? :P

 

2cgl9xg.png

Μπαααααααααααααααααααααααααααααα εκτός αν θες να πειραματιστείς χαχαχαα

Εγώ τα γύρισα όλα στοκ με τέτοια ζέστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ultra γιατι έχουμε τόση διαφορά στο loading time και στο physics test του catzilla

 

catz_zpsu2iqxzc2.jpg

 

V_zpsu3y3y4on.jpg

τα pyhsx σου ειναι πιο πολλα και στις 2 περιπτωσεις που αναφερει το bench γιατι εχεις πιο μεγαλη συχνοτητα στη cpu

τωρα οσο αφορα το loading  εχω δισκο ξεχωριστο για τα 10 και σε μικρο partision (300 Giga )κατι αλλο δεν παει το μυαλο μου !!

 καποια στιγμη παιξε με stilt βιος πιστευω ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει εκει εξω εχει κανει πολλη καλη δουλεια !! δες τα ρολογια μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 10 με τους τελευταίους drivers

 

Oλα στοκ

 

windows%2010%20stock_zpsfqbdoj1z.jpg

 

1150/1450 και στα 5ghz ο επεξεργαστής

 

1150-1450_zps9b2pc1sw.jpg

 

1150/1500 και 5Ghz ο επεξεργαστής

 

1150-1500_zpswukpruon.jpg

 

1150/1500

 

1150-1500_zpsamaiob1k.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το cinebench (R15 & 11.5) είχατε κάποιο θέμα με τα win 10 παίδες?Γιατί εγώ μόλις είδα τα score που βγάζω τα πέταξα και ξαναγύρισα στα αγαπημένα 7άρια μου.Τα βλέπω να τα ξαναβάζω αργότερα,όταν με το καλό αξιοποιηθεί το dx12.Βασικά ικανοποιημένος έμεινα με τα 10άρια αλλά κάτι με το firefox προβληματάκια είχα και με το cinebench low scores ξενέρωσα και τα έβγαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με cinebench είχα χαμηλά νούμερα κατα τα άλλα όλα καλά.Εγώ τα έχω βάλει σε έναν patriot ssd και τα δοκιμάζω τα 7αρια είναι στον samsung

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με cinebench είχα χαμηλά νούμερα κατα τα άλλα όλα καλά.Εγώ τα έχω βάλει σε έναν patriot ssd και τα δοκιμάζω τα 7αρια είναι στον samsung

 

Κάτι πήγε να κάνει η Ms με τα win 8,1/10 αλλά  τα 7 είναι best για μένα μέχρι στιγμής. Πιστεύω όμως ότι θα βελτιωθούν αρκετά στην συνέχεια (win 10).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 7αρια είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η microsoft και ειδικά για benchmarks τα καλύτερα, τα 8.1 είναι πιο snappy από τα 7αρια, αλλά τα 7αρια σου δίνουν πολύ καλύτερη αίσθηση εντός του desktop, τα παράθυρα, το aero, τα πάντα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το cinebench (R15 & 11.5) είχατε κάποιο θέμα με τα win 10 παίδες?Γιατί εγώ μόλις είδα τα score που βγάζω τα πέταξα και ξαναγύρισα στα αγαπημένα 7άρια μου.Τα βλέπω να τα ξαναβάζω αργότερα,όταν με το καλό αξιοποιηθεί το dx12.Βασικά ικανοποιημένος έμεινα με τα 10άρια αλλά κάτι με το firefox προβληματάκια είχα και με το cinebench low scores ξενέρωσα και τα έβγαλα.

Eγω με windows 10 και fx βλεπω πανω κατω τα ιδια νουμερα. Τοσο πολυ διαφορα σου εκανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...