Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

clockαρισμένο το pc ? αν ναι δοκίμασε default αν το βγάζει τότε ψάξε καλύτερα το overclocking που έκανες αν όχι τότε λογικά θα έχεις κάποιο hardware πρόβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το pc ειναι clockαρισμενο και σταθερο στην συχνοτητα που ειναι....Το ειχα δοκιμασει και με default τιμες και με μια hd2600xt και παλι το ιδιο εκανε και ηλπιζα τωρα με την 4870 να τρεχει κανονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το pc ειναι clockαρισμενο και σταθερο στην συχνοτητα που ειναι....Το ειχα δοκιμασει και με default τιμες και με μια hd2600xt και παλι το ιδιο εκανε και ηλπιζα τωρα με την 4870 να τρεχει κανονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί ρα τι έχουν τα υπόλοιπα ρεκόρ μας :P γιατί πιστεύεις οτι με I7 θα είναι καλύτερα :P ?

 

σε λίγο περίμενε παίζει να πουλήσω και εγώ τα δικά μου και να πάω σε i7 το σκέφτομαι ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να δούμε και τι θα γίνει με τους Intel Lynfield γιατί βλέπω χαμήλότερα spi στα ίδια clockia.

Παίζουν σε διαφορετικά socket και πρέπει να δούμε πως θα κοστολογούνται και πόσο φθηνότερα θα είναι τα mobo τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
για να λεμε και την αληθεια βαλανε εναν memory controler μεσα στο cpu και το πουλανε χρυσο

 

facepalm.jpg όμως :-(

 

ώρα για διάβασμα Nekroma...υπάρχουν και αρκετές άλλες διαφορές :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

facepalm.jpg όμως :-(

 

ώρα για διάβασμα Nekroma...υπάρχουν και αρκετές άλλες διαφορές :P

 

καλα δεν λεω χρειαζομε διαβασμα , αλλα πανω κατω αλαξανε ενα socket βαλανε και το memory controler μεσα ενωσαν και απο δυο die σε ενα αλλα phenom ,αλλα ειναι και οτι ποιο καλο τελικα +οτι ανταγωνισμος μαλλον δεν παιζει ι7>>>>quad>=phenom2 :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως μπορω να πω οτι παει σφαιρα.. σε σχεση με τον q9550 που ειχα πριν.. καναμε εγκατασταση τους νεους ατι 9.1(παει καλυτερα η καρτα) με εναν φιλο που πηρε το δικο μου.. ξεκινησε 15 δευτερολεπτα πριν απο εμενα εγω τελειωσα εκανα ρεσταρτ και μετα τελειωσε ο q9550... ενταξει εχω veloci βεβαια πανω..

 

οι θερμοκρασιες δεν μου αρεσουν μονο... watercooled cpu/nb και 40 για πλακα με το καλημερα.. με full load 68 ! και το nb ανετα φτανει 50...

 

βαλτε και κανα everest να δουμε ταχυτητα στις μνημες να δουμε τι παιζει...

απο οτι εχω δει παντως ανετα πανε παραπανω οι ι7...

post-123778-129062983137_thumb.jpg

post-123778-129062983141_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...